Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@Exwined Pewnie trzymałbym pastę którą znasz i ew. sobie coś dokupił do zabawy. 3d to top i co nie kupisz będzie pewnie inne ale raczej nie lepsze. Będziesz musiał się przekonać lakier po lakierze i nie niektórych może się spisać słabo a nie będziesz miał 3d. Kup sobie set kocha do więcej niż jednego etapu. M3.02 sobie zrobisz os na super miekkich lakierach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, analyzator napisał:

@Exwined Pewnie trzymałbym pastę którą znasz i ew. sobie coś dokupił do zabawy. 3d to top i co nie kupisz będzie pewnie inne ale raczej nie lepsze. Będziesz musiał się przekonać lakier po lakierze i nie niektórych może się spisać słabo a nie będziesz miał 3d. Kup sobie set kocha do więcej niż jednego etapu. M3.02 sobie zrobisz os na super miekkich lakierach.

Dzięki za informację, po przeczytaniu wielu wypowiedzi o 3D one na forum spodziewałem się, że szukanie odpowiednika to będzie po prostu zmiana na inne, a nie na lepsze. W sumie na tego kocha nie zwracałem nigdy uwagi, z tego co widzę to bliżej finishu albo tak jak wspomniałeś os na miękkich. Wiesz może jak ten koch wygląda w porównaniu do ACA 520?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piana aktywna/tfr - kończę bańkę CT Citrus i szukam czegoś mocniejszego (na normalne mycie zostaje z BH i AD Magi). Chodzi o usprawnienie procesu dekontaminacji już na samym początku, w autach gdzie i tak finalnie siądzie cleaner/finish. Byle na "dzień dobry" chromów i uszczelek nie wyżarło 😉 pytanie tutaj bo w połowie "koszyka" jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piana aktywna/tfr - kończę bańkę CT Citrus i szukam czegoś mocniejszego (na normalne mycie zostaje z BH i AD Magi). Chodzi o usprawnienie procesu dekontaminacji już na samym początku, w autach gdzie i tak finalnie siądzie cleaner/finish. Byle na "dzień dobry" chromów i uszczelek nie wyżarło  pytanie tutaj bo w połowie "koszyka" jestem.

Proelite nanofactor, adbl tfr
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przechowujecie powłoki ? Jaka temperatura jest dla nich bezpieczna ? U mnie stoją w garażu, w zimie temp. nie spada niżej niż 12-13* więc jest ok ale w lecie temp. skacze nawet do 30* i nie wiem czy nie przenieść je w jakieś chłodniejsze miejsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie początkującego
Jakie/jakiej marki mini pady do rotacji pod talerz 30mm i 50mm polecicie? Chciałbym coś kupić a nie wiem co wybrać. A i oferta tych małych pad'ów jakaś nie za wielka
Widziałem, że Koch wypuścił pady pod ø30mm. Są w PL?

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, banano7 napisał:

Warszawa okolice, mazowieckie usuwanie wgniotek. Ktoś po oze w tym temacie? W i jak to cenowo wygląda? Zdjęcie pacjenta 😭

S Plus Jabłonna, cenowo nie wiem ile wyjdzie bo robiłem u nich trochę mniejszą wgniotkę ale bez wahania mogę ich polecić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nałożyłem ostatnio wosk (tonyin ceramic wax), po 2 tygodniach auto się przybrudziło. Postanowiłem ogarnąć na bezdotyku z wiadrem i szamponem. Jako że ostatnio czytałem o japońskiej sztuce mycia, czyli szampon na rękawice i wiadro z czystą wodą, postanowiłem to spróbować. Używałem szamponu of FW, neutral pH. Po umyciu lakier tępy, zero zrzutu. Wymyło mi wosk. Czy szampon w takim stężeniu ma inne pH że tak wosk zjadło? Czy coś innego się podziało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nastąpiło tutaj pewne nieporozumienie. Skoro producent rekomenduje np. stężenie 30-50 ml na 10L wody i nie przewiduje innego mycia niż takim roztworem, to uznaje, że mocniejsze - mimo neutralnego pH - będzie już niekorzystnie wpływało na zabezpieczenia. Szampony do mycia japońskiego (nie wiem czy któryś z producentów poza S99 przewiduje taką metodę) najwidoczniej są do tego przystosowane. Tonyin to jest twardy zawodnik, ale najwyraźniej nie aż tak twardy, aby obronić się przed czystym szamponem. 

Inna sprawa, że takie mycie koncentratem mogło też totalnie zamulić hydro - być może gdy umyjesz tradycyjnie, coś się pojawi - ale nie liczyłbym na to. 

pH to jedynie odczyn, pewne wskazanie dla użytkownika - inną rzeczą jest chemia i substancje czynne w szamponie, na które dodatkowo zadziałała mechanika. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem położyć powłokę Cquartz Lite na auto, ale wydaje mi się, że jest coś położone (tylko nie wiem, czy jest jakiś wosk, czy powłoka). Jaki najtańszy (najmniejszy) cleaner polecacie? Czy przejechać Menzerną Onestep AIO (choć ona też niby ma w sobie jakiś wosk) + IPA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sloniu @Mumins do mycia japonskiego albo szampon od softa albo prostaff gachiawa - szampony dedykowane. To tak jak z mocniejszym stężeniem APC - jak zrobisz oprysk wstepny i splukasz to może coś podgryzie a może nie, ale oprysk + rękawica to gwarantowane ubytki w wosku


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, sloniu napisał:

Nałożyłem ostatnio wosk (tonyin ceramic wax), po 2 tygodniach auto się przybrudziło. Postanowiłem ogarnąć na bezdotyku z wiadrem i szamponem. Jako że ostatnio czytałem o japońskiej sztuce mycia, czyli szampon na rękawice i wiadro z czystą wodą, postanowiłem to spróbować. Używałem szamponu of FW, neutral pH. Po umyciu lakier tępy, zero zrzutu. Wymyło mi wosk. Czy szampon w takim stężeniu ma inne pH że tak wosk zjadło? Czy coś innego się podziało?

Dokładnie tak jak kolega @Mumins napisał. Tutaj pasuje powiedzenie, że nie zawsze "więcej" znaczy "lepiej". Szampony do mycia "po japońsku" są do tego stworzone żeby myć koncentratem. Natomiast te szampony które są stworzone do mycia tradycyjnego i maja mocną koncentracje, potrafią zabic wosk jak się je użyje w koncentracie. 

Sam to sprawdzałem kiedyś i rzeczywiście tak jest. 

20 minut temu, Fisz napisał:

Chciałem położyć powłokę Cquartz Lite na auto, ale wydaje mi się, że jest coś położone (tylko nie wiem, czy jest jakiś wosk, czy powłoka). Jaki najtańszy (najmniejszy) cleaner polecacie? Czy przejechać Menzerną Onestep AIO (choć ona też niby ma w sobie jakiś wosk) + IPA?

np Poorboy's proffesional polish jest w malym opakowaniu 118ml

https://autonablask.pl/produkt/poorboys-world-professional-polish-118ml/?gclid=CjwKCAjwtIaVBhBkEiwAsr7-c7H65R5VLqzgojVmXJC0GHbET_t69E2BX6rGNrl4t_rdjO9fVKlpwhoCwr4QAvD_BwE

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.