Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Przygotowuje samochód pod powłokę i mam wątpliwości czy pozbyłem się wosku. Problem polega na tym, że robię to pierwszy raz i do korekty one step użyłem menzerny 3w1 a co za tym idzie nałożyłem wosk co nie jest dobre skoro ma być powłoka. Stąd przejechałem lakier cleanerem od fireballa. Czy moglibyście rzucić okiem na podlinkowane film i ocenić czy wosk został skutecznie usunięty? Dodam, że to nowy lakier.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, alexander.p napisał:

KWAZAR VENUS SUPER 360 PRO+ OPRYSKIWACZ 1,5L

Będzie Pan zadowolony 🙂

1 ) kurcze naprawdę sprawdzają wam się takie opryskiwacze ? Ja zakupiłem Opryskiwacz Marolex Axel 3000 i jestem załamany. Zanim przelecę całe auto pianą na pierwszym elemencie juz prawie nic nie mam. Wszystko przez to jak szybko trzeba go ciągle pompować i ile czasu sie na to schodzi.

Z innej beczki

Mam pytanie do takie produktów jak IPA, posiadam dla przykładu TENZI IPA CLEANER. Tu na forum widzę, że jak używacie tego przed woskowanie / ceramiką to rozcieńczacie go w stosunku 1:1.

2) Nie powinno się używać takiej IPY bez rozcieńczenia bezpośrednio na lakier przed nakładaniem powłoki ?

3) Dodatkowo używacie wodę destylowaną czy zwykłą kranówe ale z jakimiś tabsami do zmiękczania wody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pitheron - generalnie na masce jest tafla (rozumiem, że widoczny błotnik nie był traktowany niczym po Menzernie), ale mimo to powinieneś jeszcze przemyć każdy element produktem typu wipe-out, lub nawet zmywaczem silikonowym, albo roztworem IPA. Sam cleaner Fireball-a nie wyjałowi powierzchni na tyle, aby zapewnić idealne wiązanie powłoki z lakierem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, DevMike napisał:

1 ) kurcze naprawdę sprawdzają wam się takie opryskiwacze ? Ja zakupiłem Opryskiwacz Marolex Axel 3000 i jestem załamany. Zanim przelecę całe auto pianą na pierwszym elemencie juz prawie nic nie mam. Wszystko przez to jak szybko trzeba go ciągle pompować i ile czasu sie na to schodzi.

Z innej beczki

Mam pytanie do takie produktów jak IPA, posiadam dla przykładu TENZI IPA CLEANER. Tu na forum widzę, że jak używacie tego przed woskowanie / ceramiką to rozcieńczacie go w stosunku 1:1.

2) Nie powinno się używać takiej IPY bez rozcieńczenia bezpośrednio na lakier przed nakładaniem powłoki ?

3) Dodatkowo używacie wodę destylowaną czy zwykłą kranówe ale z jakimiś tabsami do zmiękczania wody ?

1) zdecyduj się , mówimy o opryskiwaczach czy o pianownicach?

2) Tenzi Ipa Cleaner to jest ten który ma w składzie "do 20% alkoholi"? Jeśli tak to masz odpowiedź - to nie jest normalna IPA tylko jakaś mocno rozcieńczona mieszanka

3) Do IPY tylko woda destylowana moim zdaniem. Kranówy możesz użyć do Pre-washu, mycia auta czy nawet APC (o ile zużyjesz je od razu a nie odstawisz na półkę na miesiąc)

 

 

EDIT:

Z karty charakterystyki:

image.png.167709c48027f75aca44cc79e5503d32.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eidos71 napisał:

@pitheron - generalnie na masce jest tafla (rozumiem, że widoczny błotnik nie był traktowany niczym po Menzernie), ale mimo to powinieneś jeszcze przemyć każdy element produktem typu wipe-out, lub nawet zmywaczem silikonowym, albo roztworem IPA. Sam cleaner Fireball-a nie wyjałowi powierzchni na tyle, aby zapewnić idealne wiązanie powłoki z lakierem. 

Dzięki @Eidos71. Tak, ten błotnik widoczny na video jeszcze był wtedy przed czyszczeniem cleanerem. Dalszy plan zakłada użycie erasera i dopiero na to pójdzie cq UK 3.0 + sic. Chciałem się tylko upewnić, że tafla jest odpowiednia. Swoją drogą dzięki za twoje wideo z cleanerem. Dzięki niemu dowiedziałem się jak ten środek aplikować.

Czy ktoś może polecić jakiś środek do pielęgnacji/zabezpieczenia elementów gumowych wokół szyb bocznych? Dressing, powłoka - mam totalny brak info w temacie. Pamiętam, że kilka lat temu próbowałem jakiś dressing, ale tylko gorzej było. I jakoś search po internetach nie daje za dużo, ale może źle szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pitheron - do uszczelek i elementów gumowych:

- jeżeli ma być trwale: CarPro CQuartz Black Out, lub (nieco taniej) Optimum Tire Protection & Coating 

- jeżeli ma być bardziej budżetowo: każdy dobry dressing do opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, JakubBe napisał:

1) zdecyduj się , mówimy o opryskiwaczach czy o pianownicach?

Mój Marolex to chyba taki sam opryskiwacz jak ten wspomniany wcześniej Kwazar. Mam do niego po prostu końcówki do spieniania i wychodzi mi pianownica. Więc o co chodzi ?

A jedyna równica to widzę ze ten Kwazar ma cisnienie 2,2 bar względem 4 które ma Marolex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Marolex to chyba taki sam opryskiwacz jak ten wspomniany wcześniej Kwazar. Mam do niego po prostu końcówki do spieniania i wychodzi mi pianownica. Więc o co chodzi ?
A jedyna równica to widzę ze ten Kwazar ma cisnienie 2,2 bar względem 4 które ma Marolex

Nie do końca, pianownica to pianownica a opryskiwacz to co innego. W pianownicy (w tym przypadku axel jak wspominasz) jest dodatkowa dziurka napowietrzająca na węzyku. Spróbuj wyciągnąć wkładkę pianującą i zrobić oprysk - będzie smarkać, pluć i i tak będzie się lekko pienić. Opryskiwacz ma dać mgiełke jak atomizer tylko w trybie ciągłym więc różnica jest nie tylko w parametrach ciśnienia ale przede wszystkim w sposobie podawania cieczy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, pitheron napisał:

Jak często zmieniacie fibry do docierania cq UK 3.0? Producent pisze don't reuse, ale nie wiem czy to znaczy, że potrzebuje świeża fibre na każdy element karoserii? Wybaczcie jeśli głupie pytanie, ale pierwszy raz to robię.

Zmieniasz strony fibry, masz wtedy 8 części 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, alexander.p napisał:

KWAZAR VENUS SUPER 360 PRO+ OPRYSKIWACZ 1,5L

Będzie Pan zadowolony 🙂

Taką właśnie dziś zamówiłem. Dziękuje za rekomendacje 🙂 Mam nadzieje ze będzie mi dobrze służyć. Tak samo jak długo i skutecznie służy mi Koch GS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lodowa napisał:

Panicze mam ochotę kupić coś w stylu enigma / essence czy może alternatywa CMX? Neoxal primer? Turtle ceramic polish & wax? 

 

Tak chciałbym żeby preparat też pomógł w usunięciu rys 🙂

A czego od tego produktu oczekujesz ? Znam CP i AW. Jak cos chcesz wiedzieć pisz 😉 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PawelRDM napisał:

A czego od tego produktu oczekujesz ? Znam CP i AW. Jak cos chcesz wiedzieć pisz 😉 

One step plus czyli poprawić kondycję lakieru i od razu zostawić zabezpieczenie chyba że zrobię klasycznego one stepa i na to wosk uberka bo właśnie kurier dostarczył 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lodowa napisał:

One step plus czyli poprawić kondycję lakieru i od razu zostawić zabezpieczenie chyba że zrobię klasycznego one stepa i na to wosk uberka bo właśnie kurier dostarczył 

Wydaje mi się ze AW trochę więcej wycina ale potrafi zapalić zostawia całkiem śliska powierzchnie. Po CP trochę tępo ale look na plus. Wosków po tym nigdy nie kładłem tylko powłoki. 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lodowa napisał:

Panicze mam ochotę kupić coś w stylu enigma / essence czy może alternatywa CMX? Neoxal primer?

Neoxal primer nie jest alternatywą dla AW Enigma AIO gdyż ma za zadanie tylko oczyścić lakier.

12 godzin temu, lodowa napisał:

Tak chciałbym żeby preparat też pomógł w usunięciu rys 🙂

Nie znam CMX ani Turtle. W ciemno możesz kupić AW Enigma AIO

11 godzin temu, PawelRDM napisał:

Wydaje mi się ze AW trochę więcej wycina ale potrafi zapalić zostawia całkiem śliska powierzchnie. Po CP trochę tępo ale look na plus.

Oj kolego raczej na odwrót, tzn. AW lepsy look, bardziej tempo, i fakt - lepiej wycina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, kończy mi się pasta 3D One i chcę znów jakąś kupić. 3D fajna i w pracy i dała mi efekt jakiego oczekiwałem. Mam chęć wypróbować coś innego z podobnymi możliwościami, ale żeby też nie była jakaś pyląca czy kłopotliwa pod innym względem. Mój typ to Sonax ex 04-06. Godny konkurent? Jakieś inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.