Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@flatron007 Gentleman to moim zdaniem inna liga jeśli chodzi o osuszanie, sam mam już 2 moli, a że sprawują się znakomicie to dokupię sobie jeszcze.  Do osuszania ich nie używam,  raczej do docierania wosku,  qd,  ścieranie pasty po polerce...  Są naprawdę dobrze wykonane. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SG Ceramic Foam; chętnie wymienię się opiniami z kimś kto testował. z jednej strony łatwy i szybki produkt, hydro/trwałość jak za tą cenę dobre ale wg mnie zauważalnie "tłumi blask" - powłok jak i sealantów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, CarlosBlack napisał:

SG Ceramic Foam; chętnie wymienię się opiniami z kimś kto testował. z jednej strony łatwy i szybki produkt, hydro/trwałość jak za tą cenę dobre ale wg mnie zauważalnie "tłumi blask" - powłok jak i sealantów. 

działać działa, wrzuciłem na auto bez LSP, szybko zapchałem szamponem valetpro advanced poseidon.  odetkałem kwaśnym szamponem i po miesiacu hydro widoczne. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem zestaw Soft99 - wosk Kiwami i cleaner Micro Liquid Compound.
Lakier mam w miarę OK - tzn. bez widocznych swrli i rysek. Czy Waszym zdaniem jest sens stosowania nawet lekko ściernego cleanera z tego zestawu? Nie narobię tym bałaganu (jeśli już - będę aplikował ręcznie)?
A może przed nałożeniem wosku tylko przemyć czystym cleanerem - mam do dyspozycji Elite Detailer Car Paint lub IPĘ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
2 godziny temu, Putkowski07 napisał:

Ktoś działa na niej? Interesuje mnie osoba która trochę na niej pracuje. Bo zastanawiam się nad zakupem 

 

Moge byc nieobiektywny ale testowałem troche na lakierze oraz podczas przygotowywania felg. Co ciebie interesuje ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, CAR CRAZY napisał:

Moge byc nieobiektywny ale testowałem troche na lakierze oraz podczas przygotowywania felg. Co ciebie interesuje ? 

Jak sprawa z bateria? Daje radę faktycznie na nich trochę popracować? Szybko się ładują? Sama

polerka nie zatrzymuje się łatwo? Bo gdzieś tez czytałem ze za słaba. Zmiana talerza na 30mm albo 50mm to może być problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
13 godzin temu, Putkowski07 napisał:

Jak sprawa z bateria? Daje radę faktycznie na nich trochę popracować? Szybko się ładują? Sama

polerka nie zatrzymuje się łatwo? Bo gdzieś tez czytałem ze za słaba. Zmiana talerza na 30mm albo 50mm to może być problem?

Jak sprawa z bateria? Daje radę faktycznie na nich trochę popracować? Praca na pełnej mocy to jakieś 30-40 min , potem już czuć że słabnie.

Szybko się ładują? :  Zanim jedną wymęczysz to druga naładowana

Sama polerka nie zatrzymuje się łatwo?: czuć wzrost mocy o te 10W w porównaniu z wersjami v1-v3. Naprawdę przyjemnie pracuje: polerując felgi na module DA oraz na rotacji ani razu nie staneła. Gdzie v2,v3 czasami potrafiła sie rozłączyc

 

Zmiana talerza na 30mm albo 50mm to może być problem?:  50mm będzie za duży (moim zdaniem, i może powodować spore obciążenie, ale nie testowałem) , 30mm , 25mm i 15mm nie ma problemu  jedynie praca na module DA i np BP 15mm jest mało praktyczna, dlatego do BP 15mm bardzije sugeruje pracę rotacyjną, ale np BP 30mm pracowałem na DA i jak najbardziej ok

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod woski lepiej się sprawdzi neoxal primer, carpro essence czy angelwax enigma? neoxal kusi deklaracją o zwiększaniu trwałości. Lakier sticky to super jakby produkt miał dużą tolernację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator

Ja będę działał w sobotę u siebie. Czarne Audi. Mam zamiar ogarnąc mycie, dekontaminację itp ale bez korekty. Spróbuję wjechać Neoxalem Primerem + Gyeon Cancoat w dwóch warstwach i zastanawiam się czy jeszcze na sam koniec nie wjechać Neoxalem QD Sio2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CAR CRAZY v1 z bp 50mm na rotacji zatrzymuje się często, za ciężko już ma... Ale v4 podobnoocniejszy silnik. Za te kasę maszynka lux często uzywam

@grechut zmatowienie usuwa, wczoraj oczyszczałem lakier z kamienia. Na aucie siedziała kiedyś powłoka neoxal 111. Wrzuciłem primer usuwając zanieczyszczenia, zbiera syf... Na to właśnie qd neoxal. Auto pod stała opieka co kilka miesięcy także będzie widać jak to się zachowuje. A co ten primer robi z plastikami to nie mam pytań  😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zakupić budżetowy naświetlacz do drobnych korekt (czysto hobbistycznie 2 auta w miesiącu)

Ktoś może ma taki i poleca? Ew. jakaś alternatywa do ~250 zł?
Barwa światła do wyboru (przy zakupie), czyli standardowo wpadnie pewnie neutralna 4500K, lub zimna 6000K

2022-06-01_08h55_02.png.7ff96e00301e78b8110d29f001732a60.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo15005

Rozmawiałem z Grzegorzem z Neoxalu i twierdził, że holsy usuwa 😛 No nic, ja mam w sumie do liźnięcia kawałek maski ( tu najwwyżej wjedzie korekta ) i będę też maszynowo działał. Mam pady NATa - czarny, czerwony, żółty, niebieski .. Chyba zaatakuje żółtym, bo czarny to nadaje się tylko do nakładania, a czerowny chyba ciutke za słaby ( gdyby primer miał jakieś właściwości ścierne )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.