Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam do zrobienia szczura A4. Wywalam fotele, które są podgrzewane. Do roboty idzie APC Pro na pianownicy i szczotka na wkrętarce, później płukanie.

Jakie zagrożenie dla mat grzewczych? Nigdy nie robiłem szmaty z grzaniem a nie chcę narobić szkód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@penkus5 oj wykończenie też jest Koch żółty albo Menzerna 2500 pad żółty.  Na drugi dzień widoczny jest szlif po papierze. Nie jest to oczywiście jakieś mocno widoczny ale pod różnymi kontami i lampami to widać tu mówię o kolorach typu czerwony. Na czarny to samo ale zmatowienie jest jeszcze bardziej widocznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Balzac napisał:

@penkus5 oj wykończenie też jest Koch żółty albo Menzerna 2500 pad żółty.  Na drugi dzień widoczny jest szlif po papierze. Nie jest to oczywiście jakieś mocno widoczny ale pod różnymi kontami i lampami to widać tu mówię o kolorach typu czerwony. Na czarny to samo ale zmatowienie jest jeszcze bardziej widocznie 

Szlif po papierze (takie np. podłużne rysy) pozostają po niezbyt dobrym wykończeniu papierem. Musisz trochę bardziej się przyłożyć do tego 3000.  Jeśli prowadziels ruchami wzdłużnymi wcześniejszą gradację, to 3000 prowadź w poprzek. Oczywiście możesz też zastosować ruchy koliste. Kolejna sprawa, najlepsze wykończenie papierami uzyskasz pracując jakąś oscylacją. Duże znaczenie ma też jakość używanych papierów. 

To że wychodzi ci zmatowienie może być spowodowane albo niedopolerowaniem albo zbyt mocną jeszcze IPĄ. Daj może stężenie 1:2 lub nawet 1:4 (najwyżej inspekcję zrobisz na 2 może 3 razy).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecacie jakieś konkretne niewidzialne wycieraczki? Aktualnie mam u siebie ultra glaco i jestem dosyć zadowolony, od czasu do czasu odtykam ją kwaśnym szamponem i siedzi u mnie od pół roku ale powoli zaczyna się kończyć. Myślałem o glaco roll on albo rain x. Jakieś propozycje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Exwined napisał:

Polecacie jakieś konkretne niewidzialne wycieraczki? Aktualnie mam u siebie ultra glaco i jestem dosyć zadowolony, od czasu do czasu odtykam ją kwaśnym szamponem i siedzi u mnie od pół roku ale powoli zaczyna się kończyć. Myślałem o glaco roll on albo rain x. Jakieś propozycje?

 

Aqua Glass Protection

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, xadamx napisał:

Aqua Glass Protection

Wiesz może jak z trwałością przy przechowywaniu tej powłoki? Mimo wszystko NW będzie głównie do hobbystycznego użytku i zrobienie jednej aplikacji za +100 zł aby po miesiącu okazało się że reszta jest do wyrzucenia raczej nie mieści się w moim budżecie 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół roku po otwarciu wytrzymała. Przez ten czas była otwierana z 5 razy i po każdym użyciu dodatkowo zaklejana szczelnie taśmą.

Sama powłoka na szybie czołowej u mnie w Lagunie leży już od sierpnia i na razie nie ma żadnych oznak jej osłabienia. Auto jest garażowane, używane codziennie. Rocznie robi w granicach 12tys. km.

Mamy też auto, na którym powłoka bezproblemowo już ponad rok leży. 

Tutaj masz filmik kilka dni po aplikacji - auto SUV

 

32 minuty temu, Exwined napisał:

i zrobienie jednej aplikacji za +100 zł

Kup sobie 15ml - koszt na allegro to nieco ponad 60zł. Spokojnie wystarczy ci na kilka razy na wszystkie szyby w takim Punto. 

Na mojej Lagunie kładłem tylko jedną warstwę na przedniej szybie i jak już wspomniałem od sierpnia działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xadamx Przyjemnie zjeżdża, przy glaco prędkości raczej 60+ aby zaczynał się zrzut wody. Chyba się skuszę na 15ml, pójdzie do ciemnej szafy szczelnie zaklejona i może przetrwa 😄 Jakaś specjalna procedura przed położeniem? Glaco zazwyczaj kładłem po wyczyszczeniu szyby AutoGlym Glass Polish na padzie tricolor, potem ipa i glaco. Jak z docieraniem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak. Z 3 "wycieraczek" jakie do tej pory używałem, tj. Prostaff, Aqua i Ultracoat, to Aqua jest najłatwiejsza do aplikacji. Powiem, że jest bardzo łatwa bo jej dotarcie nigdy nie nastręczało problemów. 

Każda szyba jest przygotowana minimum cleanerem, w zależności od stopnia zmęczenia. Z uwagi, że praca maszyną przy cleanerze daje dużo lepsze i szybsze efekty używana jest rotacja z cutingowym padem. Oczywiście jeśli jest taka potrzeba wchodzi tlenek ceru + pad filcowy na rotacji.

Możesz spokojnie podejść z tricolorem + cleaner. Tym też da się dobrze przygotować szybę. 

Szyba jest myta, a przed samą aplikacją jeszcze potraktowana czystą IPĄ.

Co do Aquy - producent zaleca aplikację na krzyż. Jeśli dokładnie położysz ruchami wzdłużnymi góra-dół to rok spokojnie wytrzyma na szybie czołowej - tak jest u mnie. 

I pamiętaj podstawa to bardzo dobrze przygotowana szyba - mikrorysy od wycieraczek na pewno wpłyną negatywnie na żywotność NW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tlenku ceru i polerowania szyby nie przewiduję, sama szyba w idealnej kondycji nie jest ale z racji, że jeżdżę raczej mało i zazwyczaj są to krajówki/ drogi ekspresowe to właśnie niewidzialna wycieraczka spisuje się wyśmienicie i nie męczę już zmęczonej szyby piórami wycieraczek. Glaco leżało u mnie zazwyczaj ponad 6 miesięcy więc podejrzewam, że powłoka spokojnie rok poleży po dobrym oczyszczeniu szyby. Dzięki wielkie za informację i polecenie produktu, prawdopodobnie w przyszłym miesiącu skuszę się na zakup i aplikację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piorę wszystko razem, bo nie widze celu prania jednego czy dwóch ręczników albo czekania aż się ich nazbiera kilka. Poza tym czasem jak przerwa w detailingu ze względu na brak czasu to zdążyłyby zgnić zanim bym wsad nazbierał nie widze jakiejś degradacji znaczącej przy amatorskim weekendowym smyranku, chyba że otwierasz studio


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.