Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

To jest środek wypłukujący właśnie, pierze Master Pre-Spray. Zmniejsza do tego pienienie prespraya w odkurzaczu i dodatkowo rozpuszcza brud przy spryskiwaniu tkaniny. Wydaje mi się też, że czytałem, iż trudniej przemoczyć tkaninę środkiem typu rinse, ale za to glowy nie dam. Nie ma specjalnego problemu ze zrezygnowaniem z plukanki i zastąpieniem jej wodą, na co jednak się nie decyduję ze względu na ww. - ale dopiero od momentu, kiedy nauczyłem się dobierać odpowiednie stężenie - przy zbyt wysokim mogą powstać zacieki po wyschnięciu. Wszystko ma swoje wady i zalety

Wyryte w skale z S20 FE 5G







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuję najlepszego triggera do Vasco Prewash i CleanTech Red DeWheel. Najlepiej taki, żeby nie zapchał się w trakcie roboty i pożył trochę (oczywiście po każdorazowym przepłukaniu wodą po użyciu).

Canyon?
Guala?

coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

1. Czy nie uważacie że przy polerowaniu proces deironizacji chemicznej jest zbędny? Oglądałem amerykańskie kanały i oni tam wlatują od razu z glinką po myciu. Zrobiłem tak wczoraj i w sumie to chyba nie jest głupie, glinka zbierze wszystko a ryski które nią zrobimy i tak zostaną spolerowane.

2. Na ile elementów starcza wam pad zanim się "zapcha?  Jak poznać że jest zapchany?

3. Czy mogę używać wilgotnego pada po myciu w wiadrze czy muszę go wysuszyć w 100 %?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SoldierPL napisał:

Hej,

1. Czy nie uważacie że przy polerowaniu proces deironizacji chemicznej jest zbędny? Oglądałem amerykańskie kanały i oni tam wlatują od razu z glinką po myciu. Zrobiłem tak wczoraj i w sumie to chyba nie jest głupie, glinka zbierze wszystko a ryski które nią zrobimy i tak zostaną spolerowane.

2. Na ile elementów starcza wam pad zanim się "zapcha?  Jak poznać że jest zapchany?

3. Czy mogę używać wilgotnego pada po myciu w wiadrze czy muszę go wysuszyć w 100 %?

Ad1  to zależy, ale ma to sens, ale często glinka nie zdejmie asfaltowego pryszcza, trzeba go rozpuścić 

Ad2  jak przemoczona  gąbka 

Ad3 jest jeszcze przyjemnie, bo chlapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Lukaso napisał:

Nie myślał ktoś nad tym żeby do pojemnika na detergent w myjce ciśnieniowej wlać jakiś płyn zmiękczający wodę żeby nie powstawały water spoty? 

Calgon 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest ktoś w stanie wytłumaczyć mi kolejność pod wosk soft99 fuso. 

One step > ipa > cleaner > wosk 

Ma to jakiś sens ? 

Czy za każdym razem zmywać pastę ipa po one stepie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Paiter napisał:

Witam, czy jest ktoś w stanie wytłumaczyć mi kolejność pod wosk soft99 fuso. 

One step > ipa > cleaner > wosk 

Ma to jakiś sens ? 

Czy za każdym razem zmywać pastę ipa po one stepie ? 

Taką Pastę zmywasz ipą, wipeout, lub zmywacz silikonowy ZAWSZE

Bez korekty lakieru, cleaner, wosk.

Oczywiście odpowiednie jnycie i dekontaminacja 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 godzin temu, Paiter napisał:

Witam, czy jest ktoś w stanie wytłumaczyć mi kolejność pod wosk soft99 fuso. 

One step > ipa > cleaner > wosk 

Ma to jakiś sens ? 

Czy za każdym razem zmywać pastę ipa po one stepie ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest też trochę przez zamieszanie w opisach na forum. Są wpisy że przed woskiem potrzebny jest cleaner. W opisach " ipa to nie cleaner" jest informacja że cleaner usuwa też pozostałości po pastach polerskich. I potem wracają te same posty jak bumerang i ciągle jest to mielone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkaliście się z czymś takim jak proszek/piasek wbity w lakier po myjni bezdotykowej?

Moja pani pojechała sobie na majówkę z siostrami i po powrocie wpadły na genialny pomysł że same umyją auto i teraz ma powbijane takie drobinki białe, w zasadzie nie wiem czego. Kilka dni temu spolerowałem całe auto więc wiem że tego nie było, parę elementów było dawno temu lakierowane więc auto ma różnej twardości bezbarwny i prawdopodobnie jest to głownie na elementach z fabrycznym bezbarwnym (mazda). Nie widziałem jeszcze tego na własne oczy, jedynie na zdjęciach, wygląda jak drobina cukru wbita w lakier. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Lukaso napisał:

To jest też trochę przez zamieszanie w opisach na forum. Są wpisy że przed woskiem potrzebny jest cleaner. W opisach " ipa to nie cleaner" jest informacja że cleaner usuwa też pozostałości po pastach polerskich. I potem wracają te same posty jak bumerang i ciągle jest to mielone. 

ponieważ są dwa podstawowe scenariusze 😉 

korekta, ipa, wosk
cleaner, wosk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
16 minut temu, Lukaso napisał:

W opisach " ipa to nie cleaner" jest informacja że cleaner usuwa też pozostałości po pastach polerskich. I potem wracają te same posty jak bumerang i ciągle jest to mielone. 

Te dwa tematy co wkleiłem to w zasadzie essencja róznicy miedzy IPĄ a Cleanerem i co/kiedy uzywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
13 minut temu, Lukaso napisał:

W porządku. Tylko wpis o cleanerze mówiący że usuwa resztki past polerskich myli nowicjuszy. 

 

Rozumiem że usuwa. Tylko nie świeżych past. Świeży tłuszcz z pasty pewnie zmiesza się z cleanerem i będzie lipa a nie oczyszczenie. 

Daj link gdzie to dokładnie jest napisane. Zweryfikujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.