Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, Brake Buster faktycznie nie ten zasięg cenowy - sugerowałem się ceną zakupu, którą udało mi się osiągnąć jakiś czas temu i wyniosła bodaj 106zł. No i trzeba pamiętać, że to nie 5L, tylko galon, także mea culpa. Ale GS za 139 - jakiś rabat, który na pewno gdzieś będzie, bo co chwilę są rzędu 15%, i robi się już przyjemnie. Zaproponowany przez Ciebie En-Jee jest jak najbardziej spoko, ale żre strasznie wszystko w swoim otoczeniu, włącznie z nozdrzami użytkownika, co nie każdy toleruje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rombinik dzięki za propozycję. Lubię Tenzi, ale chyba jednak wezmę coś innego 😉 kwota była tylko szacowana i ustalona w oparciu o tamte 3 produkty.

@MikeLBN chodzi o szybkie akcje, więc wyciąganie pianownicy i pianowanie odpada, ale pomysł produktu super.

@Mumins j.w jeśli chodzi o P&S Brake Buster, to on kosztuje 170pln za 3,8l 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sięgałem trochę za daleko pamięcią jeśli chodzi o ceny 😉 obadaj sobie tego Good Stuffa. Szkoda, że Koch GS jest albo w litrówkach albo w 11kg opakowaniach, bo to też mogłaby być ciekawa alternatywa. 

1 minutę temu, Qukie napisał:

 

@Mumins j.w jeśli chodzi o P&S Brake Buster, to on kosztuje 170pln za 3,8l 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rombinik napisał:

 a Brake Buster z kolei mimo ceny wydaje się mega atrakcyjnym produktem i super do bieżącego mycia.

Używam go ostatnio do szybkich akcji z pianownicy ręcznej w stężeniu 1:6 i jest super 😉 Długo siedzi, domywa fajnie, ma super poślizg i jest relatywnie bezpieczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, blady666 napisał:

Hej 

Karbon - czego używać do mycia , czego używać do pielęgnacji?  

- nie jest to samochód lecz rower z karbonu w kolorze karbon mat 🙂

Cześć. Śmiało możesz używać tradycyjnych szamponów samochodowych do biężącej pielęgnacji i przecierać dowolnym QD, zachowując oczywiście dla bezpieczeństwa podstawową zasadę by nie myć w słońcu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do optimum opti-seal. Czy jeżeli będę woskował auto to czy w procesie dekontaminacji i mycia auta sensownie jest użyć go przy osuszaniu auta czy warstwa jaką zostawi wyklucza położenie na nim wosku ? A może w niczym to nie przeszkodzi i można tak zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 minut temu, DevMike napisał:

Pytanie do optimum opti-seal. Czy jeżeli będę woskował auto to czy w procesie dekontaminacji i mycia auta sensownie jest użyć go przy osuszaniu auta

Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DevMike napisał:

Pytanie do optimum opti-seal. Czy jeżeli będę woskował auto to czy w procesie dekontaminacji i mycia auta sensownie jest użyć go przy osuszaniu auta czy warstwa jaką zostawi wyklucza położenie na nim wosku ? A może w niczym to nie przeszkodzi i można tak zrobić ?

Pod wosk bym go nie kładł natomiast pod QD podłączają mycia często tak robię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DevMike napisał:

 sensownie 

Jak będziesz robił klasyczny cleaner z woskiem, to spoko - poza tym, że zużyjesz odrobinę drogiego produktu do prostej czynności, jaką jest osuszanie. Jeśli tylko odtłuszczenie + wosk po dekontaminacji, to na pewno coś po nim zostanie po odtłuszczeniu i odradzam. 

Jeśli masz np. ONR albo jakiś inny, lajtowy QD (hydrowosk?), to w przypadku opcji woskowania nr2. możesz się takim czymś wspomóc (ale i tak przyłóż się do odtłuszczenia, nawet zrób dwa razy). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DevMike napisał:

to jeszcze w temacie optimum i produktu hyper-seal ... używa ktoś tego ? 

Ja nie, ale dołoże sie do pytania. Czy hyper seal mozna traktowac jako 2w1? Osuszanie i qd? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zeea napisał:

Ja nie, ale dołoże sie do pytania. Czy hyper seal mozna traktowac jako 2w1? Osuszanie i qd? 

Zarówno hyperseal jak i Optiseal można tak traktować. Połysk po hyper jest o poziom wyżej ale nie spodziewaj się po żadnym z tych produktów spektakularnych efektów hydrofobowych. Posiadam oba i częściej na moich autach ląduje Opti-seal ze względu na niesamowite efekty przybliż osuszaniu. Trwałość jest raczej słaba i ciężka do stwierdzenia bo kropelek brak. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał98 na bieżąco polecam po prostu płyn do szyb i ręcznik papierowy. Bus ma mniej nachyloną szybę i może mniej będzie robaków ale i tak po dłuższej trasie będzie dobre cmentarzysko.

@penkus5 mam u siebie jestem bardzo zadowolony ale czy tak mniej robaków łapie to wątpię. Po autostradzie jest grubo.

Jakiegoś "ślizgacza" na robaki to chyba nie ma moim zdaniem

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.