Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Domel napisał:

Poszukuje produktu do usuwania SADZY, osadów węglowych, gruntownego czyszczenia kominków. Ktoś, coś ?

Oczywiście ja będę używał do przyczepy 😉

Ja przy sprzedaży pieca użyłem Moje Auto Engine Cleaner - bardzo szybka robota. Jeśli masz coś bardzo brudnego możesz użyć Moje Auto EGR cleaner (jest dużo mocniejszy).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Lukaso napisał:

A carpro ech2o do impregnacji, ktoś ma doświadczenia? 

też tak zamierzałem impregnować, ale gdzieś tu na forum wyczytałem, że przez zawartość SiO2 się nie nadaje, bo na dłuższą metę powoduję niszczenie się padów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rombinik napisał:

też tak zamierzałem impregnować, ale gdzieś tu na forum wyczytałem, że przez zawartość SiO2 się nie nadaje, bo na dłuższą metę powoduję niszczenie się padów

Na jakiej podstawie ktoś tak stwierdził? Robił jakieś długodystansowe obserwacje? Był czas, że na kilku samochodach uzyłem tej "metody impregnacji" pada i nie zauważyłem, żeby z nimi cos się stało. Pady ADBL , NAT. 

Z drugiej strony jeśli ktoś twierdzi, że SiO2 powoduje niszczenie padów to jak to się ma do past CP Essence/Essence+, AW Enigma AIO? Trochę już tej pasty (zwłaszcza Enigma) przerobiłem i pady nadal żyją.

 

Pada najszybciej ubijesz nieumiejętnym traktowaniem niż dodatkiem SiO2.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xadamx to nie jest to samo SIO co w powłokach. Nie jestem chemikiem (nie znam się ale się wypowiem( ale lekkie produkty rozpuszczalne w wodzie to nie te zawieszone w rozpuszczalnikach. I nie chodzi o zawartość % ale rozpuszczalność w wodzie. Samo działanie ciepła powinno te wiązania rozbić na amen 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
14 godzin temu, Tomas-sg napisał:

Lista jest dosyć długa 🙂

Zaino z6

Zaino z-2

Zaino z3

Zaino z6

Zaino z8

Zaino zcs 

Zaino z7

Zaino z16 

 

😎 Wszystko jest do ogarnięcia i to w dość krótkim czasie  😉 napisz mi maila na info@show........   napisze ile to wyjdzie i czy akceptujesz cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, analyzator napisał:

@xadamx to nie jest to samo SIO co w powłokach. Nie jestem chemikiem (nie znam się ale się wypowiem( ale lekkie produkty rozpuszczalne w wodzie to nie te zawieszone w rozpuszczalnikach. I nie chodzi o zawartość % ale rozpuszczalność w wodzie. Samo działanie ciepła powinno te wiązania rozbić na amen 🙂

Nie bardzo wiem do czego zmierzasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impregnuję sobie pady CarPro ImmoLube rozcieńczonym w proporcji 1:5 - Szczególnie przy cieciu twardymi padami i pastami z tendecją pylenia.

Odnoszę wrażenie że sporo redukuje pylenie, a na pewno ułatwia wydmuchanie / wyszczotkowanie pada.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

softa swego czasu testowałem i całkiem fajnie sie sprawdzał. Jak CI szyby parują to polecam dobrze je umyć plus wymiana filtra kabinowego. 
Filtr wymieniany przy wymianie oleju i jest zawsze w niezłym stanie trochę zakurzony ale suchy, ale wymieniam zawsze mimo to. Jeździmy w 5 osób do pracy po nocce lub w wilgotne dni szyby parują strasznie.


Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, wojtecki napisał:

Miał ktoś problem z pozaciaganymi nitkami w kingu od work stuffa? (Nowy ręcznik) nie wiem czy obcinać czy zostawić, trochę się boję, że gdzieś zachacze i zacznie się pruć. 

Tak. Obcinam.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Da rade. Lepiej 2-3 podejścia delikatnym preparatem bezpiecznie niż 1 x mocnym i wysuszyć skore albo co gorsze zrobic jakieś kuku

Poza tym softa będziesz miał na później do bierzącego czyszczenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.