Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję wyczyścić kotłownię węglową przed malowaniem,piec się wyprowadza na rzecz pompy ciepła,ktoś może się z tym szybko uporał ? Czytałem o mydle malarskim,ale mam też bańkę Dimera i zastanawiam się czy powinien wystarczyć.Czy trzeba szorować raczej czy do Karchera podłączyć.Może ktoś na szybko pomoże ?

Mam jeszcze płyn uniwersalny RM555 Karcher.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, JJZS.KAM napisał:

Carpro UltraCut

Ultracut tnie dużo gorzej niż #101 a nawet gorzej niż #105. To bardziej pasta one stepowa niż pasta typu hard cut. W zeszłym roku robiłem czarny lakier, gdzie pierwszy krok to był #101, a drugi... ultracut. I wyszło cacy.
Natomiast #101'ka na pewno zostawi dosyć duży bałagan po cięciu. Ale jak lakier zajechany to i tak to nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, szybkie pytanie w temacie polerowania śladów po emblematach na klapie bagażnika. 

Lakier dosyć miękki - Hyundai 2014r.

Mam do dyspozycji :

- Hamron DA 15mm

- Pasty : Sonax EX04-06 i Zvizzer One

- Pady gąbkowe - cały przekrój NATa, pojedyncze Zvizzery i ROyalPadsy (raczej te kupowane w kierunku Onestepów)

Dam radę ogarnąć tym ślady po emblematach?

Jeśli nie to jaką pastę kupić - może być mała pojemność, byle nie za drogo. Nie zamierzam raczej nic więcej wycinać, nie mam warunków na pełne korekty więc pozostaje raczej przy Onestepach. Z góry zaznaczam chodzi tylko i wyłącznie o prywatne auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@penkus5 rozumiem. Czas na jakiekolwiek próby będę miał dopiero w niedzielę, myślałem że w razie czego jeszcze jutro zaopatrze się w jakieś pasty/akcesoria. Pytanie bylo raczej do osób które miały doświadczenie z takim przypadkiem/lakierem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JakubBe Nie zrozum mnie źle,  nie mam do Ciebie pretensji za to pytanie.  Zwyczajnie do każdego lakieru podchodzi się indywidualnie, nie wiemy jak bardzo te ślady odróżniają się od reszty klapy, itd...

Spróbuj tym co masz,  kombinuj padami,  a jeśli nie wyjdzie to wstaw zdjęcie z różnicą i wtedy pomyślimy. 

Powodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sama i30, tylko kolor "borówkowy" więc w teorii jeszcze łatwiej powinien sie poddać. Jeśli u Ciebie @powerfzeszło bez cięcia to u mnie też powinno 🙂 dzieki wielkie 

 

śladów u mnie nawet nie ma zbytnio jak uchwycić na zdjęciu, poprostu ja je widze i nie dają mi spokoju 😅IMG_20220428_184232.jpg.13093c4a76b140cab227841193640b58.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, Panowie tornador , czy jest to coś warte czy lepiej poczekać i kupić ori, czy korzysta ktoś z niego, oraz czym się różni z metalową końcówką a plastikową. 

10540458821, 11325406998- znalazłem takie 2, czy to coś warte? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2022 o 20:55, Balzac napisał:

AQUA Graphene Coating macie jakieś opinie na temat tej powłoki ? Cenowo wychodzi fajnie. Reklamowo trwałości 4 lata. 

Mało opinii jest na temat AQUA Grephene, dlatego podzielę się swoim spostrzeżeniem na temat tego produktu, przynajmniej jeśli chodzi o pierwsza wrażenia i sposób aplikacji.
Powłokę nałożyłem 2 dni temu. Po oczyszczeniu lakieru i wypolerowaniu za pomocą Meguiars Ultimate Polish musiałem pojechać w inne miejsce do nałożenia powłoki - niestety zostały jakieś holosy na prawie całym samochodzie. Pierwszy raz używałem tej pasty a w zasadzie mleczka i coś spieprzyłem. Gotowy byłem na ponowną polerkę ze sprawdzoną pastą. Chciałem jednak sprawdzić czy AQUA Graphene zakryje te holosy.
Po nałożeniu i odczekaniu chwili faktycznie te ryski zniknęły. Postanowiłem więc położyć AQUA'e na cały samochód. Pierwszy raz nakładałem jakąkolwiek powłokę i miałem samochód "testowy", więc na jakieś błędy byłem przygotowany. 
Aplikacja prosta: nałożyć na mniej więcej 1/3 elementu i od razu docierać. 1 fibra do zebrania nadmiaru a druga do dotarcia. Produkt bardzo wydajny i czuć kiedy kończy się preparat na aplikatorze. Po dotarciu i inspekcji za pomocą lampy wydawało mi się, że wszystko jest idealnie dotarte. Niestety po 2-3h od nałożenia powłoki wyjechałem na zewnątrz gdzie pojawiły się w niektórych miejscach mazy - na dachu i na masce, oraz kilka mniejszych na załamaniach lakieru. Z pewnością był to mój błąd, może trochę za duży pośpiech z mojej strony oraz to, że zapomniałem fibry typu suede, którą specjalnie kupiłem do docierania - zamiast tego używałem zwykłej fibry... Na szczęście po tych 2-3 godzinach udało się jeszcze raz nałożyć powłokę w te nieudane miejsca i jako tako dotrzeć niedoskonałości. Brałem pod uwagę to, że jeżeli mazy zostaną to będę musiałem wypolerować te elementy i nałożyć powłokę ponownie. 
Na szczęście kolejnego dnia mazy były usunięte lub prawie niewidoczne.
Jakie wrażenia po nałożeniu powłoki? Super. Duże przyciemnienie lakieru (bordowy metalik), mega głębia koloru i przerażająca śliskość lakieru 😄 Kurz też nie siada tak jak wcześniej, a parkuję w garażu gdzie jest sporo pyłu. Hydro nie sprawdzone, bo nie było kiedy.
Ogólnie jestem zadowolony z powłoki i jak na pierwszy raz to uważam, że nie jest problematyczna w nakładaniu. Oczywiście popełniłem kilka błędów, ale na szczęście produkt wybaczył większość z nich.
Jeśli chodzi o wydajność: moim zdaniem jest tak jak deklaruje producent 30 ml = 3 aplikacje na samochód klasy średniej. Produktu nie warto lać na aplikator niewiadomo ile, bo jak więcej nałożymy to potem nadmiar zostanie nam na fibrze... 
Za 1-2 tygodnie będę robił kolejny samochód i zobaczymy czy tym razem pójdzie lepiej.
 

  • Okay 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, bar-trek napisał:

niestety zostały jakieś holosy na prawie całym samochodzie.

 

1 godzinę temu, bar-trek napisał:

jednak sprawdzić czy AQUA Graphene zakryje te holosy.

 

1 godzinę temu, bar-trek napisał:

Po nałożeniu i odczekaniu chwili faktycznie te ryski zniknęły.

 

1 godzinę temu, bar-trek napisał:

Niestety po 2-3h od nałożenia powłoki wyjechałem na zewnątrz gdzie pojawiły się w niektórych miejscach mazy

 

1 godzinę temu, bar-trek napisał:

po tych 2-3 godzinach udało się jeszcze raz nałożyć powłokę

 

1 godzinę temu, bar-trek napisał:

Na szczęście kolejnego dnia mazy były usunięte lub prawie niewidoczne.

 

1 godzinę temu, bar-trek napisał:

Oczywiście popełniłem kilka błędów, ale na szczęście produkt wybaczył większość z nich.

O kolego nie obraź się - nie chcę zabrzmieć jak moderator z elektrody - ale normalnie horror jak to czytam 😄 Po drugim zdaniu dostałem migreny 😄 a dalej było gorzej.

Chciałbym zobaczyć to auto i efekty pod ledem 😄

Ja osobiście nigdy nie zdecydowałbym się pokrywać "nie doskonały" lakier powłoką...

Mam nadzieje że już po pierwszym myciu nie wyskoczy jakieś kuku 😉

Nie wiem jakie masz doświadczenie ale przeanalizuj sobie proszę procedury i nie próbuj tego powtarzać na samochodach potencjalnych klientów 😉

Nie tędy drogą 😉

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Domel napisał:

 

 

 

 

 

 

O kolego nie obraź się - nie chcę zabrzmieć jak moderator z elektrody - ale normalnie horror jak to czytam 😄 Po drugim zdaniu dostałem migreny 😄 a dalej było gorzej.

Chciałbym zobaczyć to auto i efekty pod ledem 😄

Ja osobiście nigdy nie zdecydowałbym się pokrywać "nie doskonały" lakier powłoką...

Mam nadzieje że już po pierwszym myciu nie wyskoczy jakieś kuku 😉

Nie wiem jakie masz doświadczenie ale przeanalizuj sobie proszę procedury i nie próbuj tego powtarzać na samochodach potencjalnych klientów 😉

Nie tędy drogą 😉

 

Spoko, nie obrażam się 😄 Hobbistycznie robię to dla siebie, nie mam działaności w tej dziedzinie. Testuję sobie różne rzeczy i traktuję to jako zabawę. W pełnym słońcu jest naprawdę świetny efekt. Wszystkie mazy poznikały, holosów też nie ma (nie są widoczne). Oczywiście nie były one dramatyczne, bo jakby tak było to powtórzyłbym polerkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.