Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
28 minut temu, zajkos10 napisał:

Pytanie szybkie i proste

nie takie szybki i nie takie proste 🙂 

Jeden lubi impregnować no rinsem drugi woli paste a trzeci zwykłego QD a czwarty w ogole nie impregnuje i tez żyje. Do wszystkiego trzeba podejść indywidualnie. To tak jak z pasta polerską jeden lubi sonaxa drugi menzerny a trzeci 3D i jeżeli sie nie dogadasz z dana pasta to nie bedzie sie człowiek zmuszać do pracy na niej 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wczoraj kupiłem polerke w juli, jak pewnie i większość forumowiczów. 
przygotowuje się do pierwszego polerowania w życiu, w garażu mam drzwi na których powinienem się nauczyć podstaw. Lakier nie ma głębokich rys ale dużo mikrorys od myjni szczotkowych, auto to Audi A4 B8 lakier czarny metalic LZ9Y, czy pasta menzerna 3w1 powinna pomoc jak na pierwsze polerowanie ? Za wskazówki z góry dziękuje, Aa i jaki pad wybrac, żółty który został załączony do zestawu polerki? 

61CC6E3B-97F2-4D44-B2D7-910573D83DE4.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede mną pierwsza polerka, szukam padów i pasty do DA. Czy żółte pady NAT i pasta Sonax EX 04-06 będą dobre na początek? 
Nie dysponuję kompresorem, czy 5-6 padów, sprężone powietrze i szczotka wystarczy mi do czyszczenia w trakcie pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
39 minut temu, zibi-M napisał:

Panowie i Panie co polecacie do zabezpieczenia tapicerki materiałowej w nowym aucie ? Cena nie jest tak bardzo ważna jak wysoka jakość produktu i impregnacja.

Ja testuje od kilku miesiecy EliteDetailer Textile Protector. W zależności od aplikacji i materiału można osiągnąć taki efekt 😉

https://streamable.com/n2u5uq

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Domel napisał:

Ja testuje od kilku miesiecy EliteDetailer Textile Protector. W zależności od aplikacji i materiału można osiągnąć taki efekt 😉

https://streamable.com/n2u5uq

U mnie w/w robotę robi:

https://strefadetailingu.hadwao.net/impregnaty/31-nano-textil-5902738994215.html

@Domeldlugo taki efekt utrzymuje się na bucie po ED ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
11 minut temu, V1RU$ napisał:

U mnie w/w robotę robi:

https://strefadetailingu.hadwao.net/impregnaty/31-nano-textil-5902738994215.html

@Domeldlugo taki efekt utrzymuje się na bucie po ED ?

Ponoć ten efekt jest nie pożądany (hydrofobowość) - tak mi prawił kiedyś specjalista od tekstyliów - bo może to oznaczać, że materiał został trwale zniszczony/zakonserwowany i może pękać lub łuszczyć się. Nie jestem specjalistą.

Tutaj rzeczywiście "przewaliłem" produktu na buty ale testuje sobie kombinacje na różnych materiałach. W aucie robiłem tylko kilka wielkich psików i efekt nie był już tak spektakularny.

Zaś na kilku wełno podobnych suknach kilka psików wystarczyło do osiągnięcia takiego samego efektu.

Ale generalnie z tego co wiem te produkty maja wspomagać i impregnować tapicerki i umożliwiać lepsze doczyszczanie.

Na butach taki efekt utrzymywał mi sie do pierwszego mocniejszego zakurzenia i ponownego oczyszczania.

Ale na razie bawię, sprawdzam, czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Domel napisał:

Ponoć ten efekt jest nie pożądany (hydrofobowość) - tak mi prawił kiedyś specjalista od tekstyliów - bo może to oznaczać, że materiał został trwale zniszczony/zakonserwowany i może pękać lub łuszczyć się. Nie jestem specjalistą.

Tutaj rzeczywiście "przewaliłem" produktu na buty ale testuje sobie kombinacje na różnych materiałach. W aucie robiłem tylko kilka wielkich psików i efekt nie był już tak spektakularny.

Zaś na kilku wełno podobnych suknach kilka psików wystarczyło do osiągnięcia takiego samego efektu.

Ale generalnie z tego co wiem te produkty maja wspomagać i impregnować tapicerki i umożliwiać lepsze doczyszczanie.

Na butach taki efekt utrzymywał mi sie do pierwszego mocniejszego zakurzenia i ponownego oczyszczania.

Ale na razie bawię, sprawdzam, czas pokaże.

Jasne. Czyli podobnie jak u mnie. I nie mogłem rozkminić co i jak i od czego. Jak przeleję butlę to pewnie czegoś się dowiem. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.