Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

@mat231 sprawdz organoleptycznie czy lakier nie jest szorski, jezeli wyczujesz ze nie jest idealnie wyczyszczony to ja bym wyglinkował auto a jezeli auto przejechało 500km to mysle że nie powinno nałpac zadnego brudu 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mat231 napisał:

Pod koniec października początek listopada do tego cleaner lekościerny. Niemiłe doświadczenia z glinkowaniem w niezaduzej temperaturze.

To porządna dekontaminacja powinna wystarczyć. Wrzucony na lakier jest jakiś wosk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie głąba: ściągnę Fusso cleanerem na maszynie? Pewnie nie ma szans, ale pytam, bo znudzilo mi sie i planuję nałożyć coś nowego na wiosnę, a nie mam na razie czasu i ochoty na konkretniejsze zabawy. Jeśli nie, czym je zdjąć? Mam obawy, że wax off tez nie podoła.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci u mnie Wax off nie potrafił ściągnąć wosku FW Vettore który leży od listopada. Z przebiegiem prawie 5k km. Użyłem cleanera lekko ściernego od Collinite.

Spokojnie cleaner + gąbka i maszyna ściągnie Ci wszystko.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MMCzysci napisał:

Widziałem w teście@Strus, że z Wax Offa nie wiele sobie robił. Jednak z drugiej strony to było chyba niedługo po aplikacji, u mnie leży od listopada.

Nie pamiętam dokładnie ale ze 3 miesiące po

 

7 godzin temu, D@ViD napisał:

@MMCzysci u mnie Wax off nie potrafił ściągnąć wosku FW Vettore który leży od listopada. Z przebiegiem prawie 5k km. 

Dziwne. Który WO i jakie stężenie? Jak stosowany?

 

8 godzin temu, MMCzysci napisał:

Kolejne pytanie głąba: ściągnę Fusso cleanerem na maszynie? Pewnie nie ma szans


 

Bez problemu. Po to między innymi jest cleaner. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Strus napisał:

Dziwne. Który WO i jakie stężenie? Jak stosowany?

Detailink 1:5. Po myciu, na mokry lakier. Odczekane 3-5min, spłukanie i nie było idealnej tafli, ale ta mieszanka miała rok czasu, więc może coś już się zepsuło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio użyłem mieszanki która miała prawie rok, bez problemu poradziła sobie z prawie 6 miesięcznym fusso podbijanym już QD'kami. Aplikacja na lakier, wax off poleżał kilka minut, przeleciałem rękawicą i przy płukaniu była już tafla. Na koniec umycie kwaśnym szamponem i w kilku miejscach pojawiły się kropelki, podejrzewam, że to kwestia niedokładnego przejechania rękawicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.