Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, D@ViD napisał:

Wystarczy użyć qd na etapie osuszania lakieru 🙂 np water Gold, prysnąć na mokry lakier i przejechać ręcznikiem.

Nie ma elektrostatyki. Nie ma przyciągania kurzu. 

 

Sprawdzone w boju - potwierdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, CarlosBlack said:

Pytanie pod kątem jednośladów. Funfel rower zmienił na taki z ramą carbo. Używany ale 20k+ pln. Chce to jakoś wypiescic na zimę. Znaczy On. Jakieś sugestie? 

Szosowy czy mtb ten rower?

12 hours ago, CarlosBlack said:

Pytanie pod kątem jednośladów. Funfel rower zmienił na taki z ramą carbo. Używany ale 20k+ pln. Chce to jakoś wypiescic na zimę. Znaczy On. Jakieś sugestie? 

Szosowy czy mtb ten rower?

12 hours ago, CarlosBlack said:

Pytanie pod kątem jednośladów. Funfel rower zmienił na taki z ramą carbo. Używany ale 20k+ pln. Chce to jakoś wypiescic na zimę. Znaczy On. Jakieś sugestie? 

Szosowy czy mtb ten rower?

12 hours ago, CarlosBlack said:

Pytanie pod kątem jednośladów. Funfel rower zmienił na taki z ramą carbo. Używany ale 20k+ pln. Chce to jakoś wypiescic na zimę. Znaczy On. Jakieś sugestie? 

Szosowy czy mtb ten rower?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moich 3 znajomych ma na tej ramie postawiony rower. Nie ma co komentowac tylko pozazdroscic 😉 jak jezdzil caly sezon to glowke ramy przeczyscic i przesmatowac rowniez gorne i dolne lozyska. os suportu/piasty z lozyskami na nowych smarach zlozyc. Przerzutki widze na linkach a nie bezprzewodowe wiec ja przy odstawianiu roweru na zime wymieniam wszystkie linki bezwzgledu na ich czestotliwosc uzywania. Lancuch wymyc sheykerem albo wanienka ultradzwiekowa/jesli nie trzeba dac nowego. W mtb 1000km max i zakladamy nowy lancuch. I jedziemy tak na 2 lancuchy caly sezon z przekladaniem co 1k. Nie wiem jak jest na szosie bo ja tylko gravela mialem z ciensza opona 😉 w linki kapnac teflonem swiezym, pedaly rozlozyc, przeczyscic i nasmarowac. Rozkrecic zacisk siodla i wszystko co mozna regulowac badz strzela przy naprezeniach w ramie i  skrecic na loctite kluczem dynamometrycznym wedlug wskazan producenta ramy. Nie wiem co jeszcze poza wymiana tylnej kasety/kolek tylnej orzerzutki moznaby ieszcze obligo zrobic w szosie. Ale to co wymienilem robie w kazdym co mam co rok i przygody z pekajacymi linkami i nie dzialajacymi orzerzutkami, strzelajacymi ramami sie skonczyly.
moj jeszcze na mnie troche poczeka 😕 
Pozdro!

554A870D-68B0-4ED6-B97C-B7AD82E7B1FF.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi to max jakimś apc myć i schodzi super a ja to nawet lecę szamponem i szczotką mikrofibrową i jest lux robota. A ludzie leją te deirony i jeszcze pędzlują a ten nalot schodzi od przetarcia palcem. 

Tak sobie pomyślałem czy roztwór kocha PW byłby dobry jako wsparcie osuszania przy słabnącym hydro 🤔 Może ktoś próbował? Tak tak mogę sprawdzić sam (dzięki @analyzator za próbkę 😉 ) tylko że dopiero za tydzień najszybciej a zastanawiam się czy to ma rację bytu a może ktoś próbował.

Czy on zmiękcza wodę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Lukaso swoje letnie felgi myje praktycznie tylko UWC/EF i takie produkty polecam bo sa przeznaczone do mycia felg 😄 , jednak przy moich zimówkach gdzie one sa koloru białego to praktycznie przy kazdym myciu w zime musze lecieć deironem bo jest masa opiłków zatopionych co wyglada mega słabo... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteśmy przy temacie felg chce przed powłoką przepolerować felgi, mam tylko DA i wiertarkę. Czy poza tymi z aliexpress są dostępne jakieś końcówki/szyszki do polerowania na wiertarkę które wejdą w gęsto posiane ramiona felg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, art'ek napisał:

witam:) 
nabyłem max protect silk coat - pytanie do ekspertów 
jak go używać?? psikam na mikrofibrę i na element dokładnie do polerować ?? lakier suchy umyty itp ???
nałożony mam pól roku unc -r 
 

Cześć po sąsiedzku 😉

Aplikacja na fibrę (1-2 strzały), na osuszonym aucie. Element podziel na pół, a te duże na 4. Rozprowadź i drugą stroną MF dotrzyj. Generalnie w tego typu produktach, im mniej, tym lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, Lukaso said:

@Streat ciekawa sytuacja. Ja myjąc przez pół roku apc spryskałem ironem to malutko krwawiło 

Czasem na mocnone zabrudzenia ciezkie do usuniecia przy myciu zasadniczym wplyw ma sama porowatosc/struktura lakieru na felgach.  Zniszczone lakiery od ciezkiej chemii latwiej przywieraja roznego rodzaju naloty itd. Malowane na nowo czy tez polerowane maja pozamykane pory i zakamarki do ktorych ten syf przywiera tak w skrocie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapodam wam taki myk. Myłem samochód - umyje felgi. Jedną felge spsikałem K2 Pro Roton a druga K2 Felix bo miałem resztki i potrzebna mi była butelka. Obydwie wypędzelkowałem. Potem felgę umytą Felixem śpsiakłem Roton i ku mojemu zdziwieniu zero krwawienia na feldze. a z tarczy ściekało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.