Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, mefONE napisał:

Czasem na mocnone zabrudzenia ciezkie do usuniecia przy myciu zasadniczym wplyw ma sama porowatosc/struktura lakieru na felgach.  Zniszczone lakiery od ciezkiej chemii latwiej przywieraja roznego rodzaju naloty itd. Malowane na nowo czy tez polerowane maja pozamykane pory i zakamarki do ktorych ten syf przywiera tak w skrocie. 

To nie przywieranie było akurat na mocno zmęczonej feldze. Ale ja nie jeżdżę jakiś ostro to i opiłków nie było dużo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CarlosBlack gentlemanem na dwie strony jedziesz? Czy tylko stroną z dłuższym włosiem? 🙂 tak z ciekawości - dlaczego nie na odwrót? Najpierw 500-600, a później dotarcie gentlemanem 360? 

ps. sam gentleman wystarczy do polerki wosku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
26 minut temu, kerad napisał:
W dniu 26.09.2020 o 20:42, Domel napisał:
Ja używam COCO, zawsze to przyjemny zapach niż rozpuszczalnikowe pochodne.

Możesz podać przykładowego linka, bo mi tylko bajki na Google wyszukuje...

Shiny Garage Coco Tire Dressing, uwaga bo dywaniki sa mega śliskie po tym 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przed samym woskiem Fusso wymywam zawsze lakier jeszcze IPA/Alkoholem.

Zastanawiam się co jest najlepsze. Używałem Wipe OUT zazwyczaj, ale może nie ma sensu tak katować tym lakieru? Może jakieś rozcieńczenie IPY wystarczy, tylko ile polecacie 20? 50? 70? czysta IPA?

Co będzie tym właściwym wyborem pomiędzy katowaniem lakieru bezsensownym, a tym co daje równie dobrą skuteczność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sam widzisz przy jakim stężeniu co pojawia sie na odparowanym panelu. Ja stosuje bezpieczne  1:1  i jesli nie daje rady to wchodzi wipe out albo weryfikuje czy nie trzeba cleanerem sobie pomoc jesli to jakis czarnuch po korekcie przykladowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2020 o 11:16, Good Stuff napisał:

@analyzator To nasza butelka z CANYONEM czy poprzednim triggerem ?

O taka. Raz zalana i udało się jak widzicie wypsikać większość.

IMG_20201003_120337.jpg

IMG_20201003_120340.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj robiłem szybką wieczorną akcje na samochodzie żony. Piana adbl z pianownicy techkara, potem enzo car soap i zauważyłem podczas spłukiwania, że robi się lekka tafla na masce i dachu. 
1.08.2020 kładzione fusso po usuwaniu smoły, deironizacji, cleanerze softa oraz wymyciu inspection sprayem od shiny garage.

czy jest możliwe, że fusso już zjechało czy raczej przytkało się i adbl+szampon tego nie ruszył? Od nałożenia myte może 3 razy i ze dwa spłukane na bezdotyku samą wodą. Podobnie, to wyglada na drugim samochodzie gdzie tydzień wcześniej było kładzione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem dzisiaj na szyby WSR z FX Protect, psiknąłem na rękawice i lekko na mokre szyby obleciałem w koło. Poźniej przemyłem jeszcze raz szamponem i psiknąłem KOCH GS żeby zneutralizować kwas, dokłądnie wypłukałem. I teraz pytanie bo szyba zrobiła się lekko hydrofobowa, skąd taki efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.