Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, ktm950 napisał:

opcja minimum to nafta na mikrofibrze do usuwania dużej ilości smoły
 

Lub zmywacz silikonowy albo czysta IPA, również dają radę jeśli chodzi o smołę/soki z drzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleaner pod ręczną aplikację. Ma także wypełniać drobne ryski. Z racji warunków, cenie sobie prostotę aplikacji.

Trochę czytałem i zostają dwa produkty które akurat są u mnie dostępne.

Dodo Juice Lime Prime czy AutoGlym Super Resin Polish?

Za tym drugim przemawia cena i ilość w opakowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Lakier to VW LY3D Akryl czerwony, czym najlepiej zrobić One-Stepa? Maszyna to ADBL Roller, Pady mam pomarańczowe (ADBL One Step) i paste Menzerne 2500, będzie jakiś efekt takim zestawem? Myślałem też o Kohu H8 + twarte pady a potem coś na wykończenie, co lepiej sprawdzi się na takim lakierze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie raczej bez końcówki - rotacyjną bym narobił strasznego burdelu.

Ryzyko uszkodzenia czegokolwiek jest? Przy wyjętym aku i zasłoniętym alternatorze, afkorz.

Suszenie - kompresor a potem godzinka lub dwie z otwartą maską, dobrze rozumiem?

Macie jakiś patent na czyszczenie wygłuszenia silnika? Czy olać temat, bo się zmechaci/podrze? Jak to wygląda?

Raz wróciłem do domu przed zmierzchem, szkoda pół dnia przesiedziec

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję jakiegoś qd/sw który pozostawia mega sliskość. Bead Maker miał być bardzo śliski wedle zagranicznych zapowiedzi ale trochę go przereklamowali... 

Qd - carpro ech2o, elixir, detail fast polish;

qw - turtlewax ice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bapko @Notcon  dzięki za info. 

Elixir u mnie niestety odpada, miałem testerek... Srebrne auto i troszeczkę przygaszał połysk

Gliss mnie urzekł pod tym względem aczkolwiek to już top coat... 

Jeszcze jedno pytanko 🙂

Minął rok od aplikacji UK 3.0 + Gliss. Chcę na dniach zrobić serwis i dorzucić coś na zimę. Co będzie lepsze? Reaplikacja Glissa czy może Essence plus? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bapko @Notcon  dzięki za info. 
Elixir u mnie niestety odpada, miałem testerek... Srebrne auto i troszeczkę przygaszał połysk
Gliss mnie urzekł pod tym względem aczkolwiek to już top coat... 
Jeszcze jedno pytanko
Minął rok od aplikacji UK 3.0 + Gliss. Chcę na dniach zrobić serwis i dorzucić coś na zimę. Co będzie lepsze? Reaplikacja Glissa czy może Essence plus? 

Jako qd na srebrne które ma być ewidentne śliskie to polecam detail fast polish bo poza super sliskoscia, bardzo podbija gloss! Gdyby jednak śliskość nie była priorytetem to oczywiście mistrz - CC water gold
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.