Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Skuteczny środek do umycia skrzyni i tunelu skrzyni z osadów starego oleju z brudem? 
Jest tego dosyć grubo, ze skrzyni dobrze idzie brake cleanerem i szczotka druciana ale raz że szczotka dosyć szybko się tym zalepia a tunelu nie chce drapać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gardor napisał:

Mowisz że ten duragloss taki dobry? Może znasz jeszcze jakiś inny „śliski” odpowiednik? 

Nie znalazłem nic o podobnych właściwościach. Może by poszukać wśród  top coat

Godzinę temu, inspire napisał:

Skuteczny środek do umycia skrzyni i tunelu skrzyni z osadów starego oleju z brudem? 
Jest tego dosyć grubo, ze skrzyni dobrze idzie brake cleanerem i szczotka druciana ale raz że szczotka dosyć szybko się tym zalepia a tunelu nie chce drapać. 

Na smary, olej i brud komory silnika.

K2 Akra, bardzo dobry produkt, w dodatku cena fajna i dostepny w marketach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 godzin temu, ghost napisał:

Nie znalazłem nic o podobnych właściwościach. Może by poszukać wśród  top coat

 

Kiedyś przez przypadek zaaplikowałem troche megsa Paint protect na szybe boczną, niby producent odradza takie stosowanie produktu, ale jak sie okazało bardzo fajna niewidzialna wycieraczka z niego wychodzi 🙂 Zaaplikowałem kiedys na całe auto i zero problemów z przeskakiwaniem wycieraczek, wydajność kosmos, jedyny minus to taki ze po aplikacji całe szyby sa umazane i dopiero umycie je szamponem likwiduje te mazy 🙂 Nie testowałem tego szerzej wiec trzeba by zrobić testy ale z tego co pamiętam to na bocznych szybach siedziało chyba z 2 lata a na przedniej rok czasu, wiec było całkiem ok :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie.

Lanca od k5 variopower trochę zle zniosła przejechanie kołem, polecacie zamiennik czy ori?

Kusi mnie oferta techkar, sporo różnych fajnych lanc ale nie wiem jak to działa czy nie będzie spadku mocy. Myślałem o czymś takim

Screenshot_20200917_111321_pl.allegro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crasher pracuje się nie sporo wygodniej czy to przy felgach, nadkolach czy dachach. Mniej wygibasów żeby wszędzie dojść. Tylko nie wygięta pod kątem 90 stopni a jakieś 25-30 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, vlodek2532 napisał:

Dzięki, myślałem że znajde jakis 1 większy temat, ale no trudno. Szukam dla siebie najmocniej przyciemniającego QD do podbicia wosku i przedłużenia trwałości, choć to drugie to już mniej ważne. Najważniejszy jest efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, myślałem że znajde jakis 1 większy temat, ale no trudno. Szukam dla siebie najmocniej przyciemniającego QD do podbicia wosku i przedłużenia trwałości, choć to drugie to już mniej ważne. Najważniejszy jest efekt.

Elixir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie następujące.
Mam pacjenta audi a5.
Mam go przygotować na ślub ale nie ma ani budżetu ani czasu na pełną korektę więc zaplanowałem menzerna 3w1 żeby coś usunąć a jak najwięcej przykryć. Lakier czarny. Proszę o porady czy lecieć od razu twardym padem czy próbować na one step/ Polish? Oczywiście da 15mm.
I pytanie nr 2.
Po menzerna 3w1 chciałbym podbić look na maksa jak to możliwe i planuje paradise gloss albo coś z Dodo.
Ktoś coś takiego robił?
Auto jakieś 90k km i nigdy raczej korekty nie widziało za to dużo tras i bezdotykow.
Chodzi o jak najlepszy look możliwy w takim zakresie prac. Jak mówi właściciel aby dobrze na zdjęciach wyglądał.
Pomożecie?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkadio_Gdansk

jak chcesz coś jeszcze kłaść to nie lepiej one step jakaś pastą? 
Nie wiem co masz w arsenale, ale ja bym poleciał pomarańczowy nat + sonax PF albo coś z 3D i na to Water Gold. Szybciej i lepiej się nie da 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkadio_Gdansk
jak chcesz coś jeszcze kłaść to nie lepiej one step jakaś pastą? 
Nie wiem co masz w arsenale, ale ja bym poleciał pomarańczowy nat + sonax PF albo coś z 3D i na to Water Gold. Szybciej i lepiej się nie da
Mam i sonaxa i 3done. Boje się że nie zrobią wrażenia na tym lakierze. Nie mam water golda. Stąd plan na naturala typu Dodo lub właśnie paradise gloss.
Po one step tak czy inaczej coś zostanie a liczę że menzerna 3w1 coś usunie ale resztę przykryje. Stąd o niej pomyślałem

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie zostaje Ci nic innego jak zrobienie szybkiej 50/50 i sprawdzenie co wyjdzie lepiej na tym konkretnym lakierze 😉  Chociaż dam sobie rękę uciąć, że Paradise lepiej przykryje to co ewentualnie zostanie po 3D i da lepszy look niż menzerna 3 w 1 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, olas said:

Hej, szybkie pytanko czy Sonax Xtreme Brilliant Shine Detailer to w 100% syntetyk czy ma jakieś domieszki wosków naturalnych? chce go położyć na ppf i nie wiem czy moge

Według mnie to 100% syntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KUBA46 napisał:

@olas na szkoleniu usłyszałem, że zawiera on carnaube. Czy to przeszkadza w aplikacji na ppf? Nie.

Jednak polecam zaopatrzyć się w dedykowane produkty.

ja słyszałem że żaden naturalny wosk nie może być stosowany na ppf bo to się wżera w lakier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.