Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie może mało mające wspólnego z detailingiem, ale zaryzykuję.

Czego używacie do czyszczenie mebli w domu? Mam na myśli zwykłe meble drewniane lub z płyty meblowej. Najlepiej przy okazji antystatycznego i żeby można ich było używać przy kilkuletnich dzieciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, blackfun napisał:

Pytanie może mało mające wspólnego z detailingiem, ale zaryzykuję.

Czego używacie do czyszczenie mebli w domu? Mam na myśli zwykłe meble drewniane lub z płyty meblowej. Najlepiej przy okazji antystatycznego i żeby można ich było używać przy kilkuletnich dzieciach.

Obecnie w domu żona używa głównie CleanTech Inside Cleaner a jak chcesz coś antybakteryjnego to polecam Soft99 Wash Mist z tym że to już troszkę inna półka cenowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, JJZS.KAM napisał:

Obecnie w domu żona używa głównie CleanTech Inside Cleaner a jak chcesz coś antybakteryjnego to polecam Soft99 Wash Mist z tym że to już troszkę inna półka cenowa.

Inside Cleaner też jest antybakteryjny, nawet producent tak twierdzi, cenowo korzystnie, a i efekty przyzwoite jak dla mnie. Też kupiłem sobie i kolegom, w obecnej sytuacji każdy grosz się liczy jeśli efekt ten sam. Lepiej różnicę wydać na rękawiczki 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kedar napisał:

Inside Cleaner też jest antybakteryjny, nawet producent tak twierdzi, cenowo korzystnie, a i efekty przyzwoite jak dla mnie. Też kupiłem sobie i kolegom, w obecnej sytuacji każdy grosz się liczy jeśli efekt ten sam. Lepiej różnicę wydać na rękawiczki 😂

Akurat takiej informacji nigdzie nie widziałem że jest antybakteryjny. Co prawda samo ph robi robotę nawet z koroną, ale wash mist ma na etykiecie wzmiankę o bakteriach 🙂

Robotę robi jeszcze gtechniq i2 tri-clean zostawia barierę z biocote, która utrzymuje się na tworzywie około 3 miesięcy i w tym czasie ubija bakterie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, blackfun napisał:

Pytanie może mało mające wspólnego z detailingiem, ale zaryzykuję.

Czego używacie do czyszczenie mebli w domu? Mam na myśli zwykłe meble drewniane lub z płyty meblowej. Najlepiej przy okazji antystatycznego i żeby można ich było używać przy kilkuletnich dzieciach.

Jest dedykowany temat o chemii domowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem, odświeżałem lakier w astrze h białym natem i menzerna 2500 na maszynie da, po wymyciu ipa wszystko było okej. Podczas mycia mocniejszą chemią przed woskowaniem chyba dokładniej wyczyściło powierzchnie i niestety już po nałożeniu wosku wyszło ze na całym aucie są hologramy. Czym je usunąć, antihologram z żółtym natem czy menzerna 2500 z czarnym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Gąbek1 napisał:

Mam mały problem, odświeżałem lakier w astrze h białym natem i menzerna 2500 na maszynie da, po wymyciu ipa wszystko było okej. Podczas mycia mocniejszą chemią przed woskowaniem chyba dokładniej wyczyściło powierzchnie i niestety już po nałożeniu wosku wyszło ze na całym aucie są hologramy. Czym je usunąć, antihologram z żółtym natem czy menzerna 2500 z czarnym? 

Nie mylisz czasem hologramów ze zwykłymi smugami po źle spolerowanym wosku??

Na DA dość ciężko o holo. 

Nikt nie poda dokładnej recepty, nikt nie wie jaki dokładnie masz lakier musisz przetestować co u Ciebie zagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, poncio napisał:

Bawiłem się nową suszarką Big Boi i być może dokładnie szyb nie wydmuchałem... ale potem wytarłem normalnie ręcznikiem

A co sugerujesz?

Sugeruję że wygląda to na ślady po wyschniętej wodzie 🙂 Ale to tylko foto. Mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JJZS.KAM napisał:

Nie mylisz czasem hologramów ze zwykłymi smugami po źle spolerowanym wosku??

Na DA dość ciężko o holo. 

Nikt nie poda dokładnej recepty, nikt nie wie jaki dokładnie masz lakier musisz przetestować co u Ciebie zagra.

Chciałbym się mylić, trochę czasu by mi to oszczędziło, ale próbowałem dotrzeć i niestety nic to nie dało. 
Początkowo miałem wybrać żółtego pada, ale dość długo nim trzeba było pracować do tego samego efektu i jednak wybór padł na białego. Po żółtym nie było holo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuck... niestety nie mam w swoim arsenale - trzeba będzie kupić. Pytanie czy nie za długo będzie to czekało? praktycznie mamy piątek więc najwcześniej będę miał pakę na poniedziałek

 

SG będzie ok?

 

PS. Mam Compound Soft 99 - to chyba powinno ogarnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie chciałem dzisiaj sprawdzić czy da się samym Big Boiem osuszyć auto... o ile lakier z woskiem ogarnął super to już niestety najwidoczniej szyby nie...

 

Tylko jak pisałem nie mam WSR ale mam Compoud. Sprawdze Octem, mam nadzieję, że żona mi trochę pożyczy a jak nie to będę musiał najwyżej pojechać do jakiegoś sklepu stacjonarnego

 

OK, Wszystkie stacjonarne zamknięte ... 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, poncio napisał:

Koniecznie chciałem dzisiaj sprawdzić czy da się samym Big Boiem osuszyć auto... o ile lakier z woskiem ogarnął super to już niestety najwidoczniej szyby nie...

 

Tylko jak pisałem nie mam WSR ale mam Compoud. Sprawdze Octem, mam nadzieję, że żona mi trochę pożyczy a jak nie to będę musiał najwyżej pojechać do jakiegoś sklepu stacjonarnego

 

OK, Wszystkie stacjonarne zamknięte ... 😞

Zamknięte zamknięte ale np. możesz dzwonić do Nowickiego powiedzieć co chcesz przygotują paczkę jak będziesz w drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2020 o 16:06, Eidos71 napisał:

Pada, który chcesz wyczyścić, spryskujesz dedykowanym do czyszczenia padów produktem (np. PB Tornado Pad Cleaner), lub roztworem APC. Później szczoteczka, lub ściereczka z MF o niskiej gramaturze i poceranie powierzchni pada. Potem zostawiasz do przeschnięcia. Możesz też spryskać powierzchnię pada roztworem APC, palcami "wyciskać" brud z gąbki, potem spłukać w wiadrze z wodą, odcisnąć i zostawić do wyschnięcia. 

Ja ostatnio robię przetestowałem takie cudo:

1. APC 1:10 - lekko spryskałem powierzchnię pada, przetarłem ręką dookoła kilka razy, maszyna na najwyższe obroty celem odsączenia APC (w wiadrze), i drugie takie samo podejście. Robiłem to po każdym wypracowaniu pasty aby na bieżąco wymywać. 

2. Kompresorem wydmuchiwałem resztę APC ale jakoś dużo tego już nie było.

3. Dodatkowo przed nałożeniem pasty, co jakiś czas, na pad robiłem 1 strzał ECH2O 1:20, przecierałem ręką

Jednym padem zrobiłem dobre pół auta - A8

Będę teraz robił swoje auto to jeszcze raz to przetestuję.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.