Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
5 minut temu, Hep napisał:

1 - osuszanie auta za pomocą dmuchawy do liści? ktoś to przerabiał?znalazłem na allegro taką za 100zl może by się nadało? prędkość nadmuchu do 300km/h tylko czy strumień jest dostatecznie "skondensowany"

https://kosmetykaaut.pl/topic/8807-dmuchawa-do-suszenia/?tab=comments#comment-458282

https://kosmetykaaut.pl/topic/13107-pawhut-suszarka/

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również używam protector waxa - aplikauję z ręcznej pianownicy w stężeniu 1:100 i zostawiam na ok 2 minuty na lakierze.

Ja z kolei uważam, że ciężko jest go dobrze wypłukać bo lubi się spieniać.

W okresie zimowym, gdzie w zasadzie jeżdżę tylko na bezdotyk jest to zdecydowanie mój nr 1 biorąc pod uwagę cena/wydajność. Między myciami w odstępach
2 tygodniowych siedział bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hep 

Dmuchawą to z grubsza zdmuchniesz wodę, jeżeli cos hydrofobizującego leży na aucie. Jeżeli nie leży nic, to nie nastawiałbym się na efektywność takiego rozwiązania. Tak czy inaczej, lepiej kupić 2 fluffy dryer'y, niż bawić się z dmuchawą za 100zl

Filtra do odkamieniania nie używam, więc sie nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotroosh ale zaletą użycia dmuchawy jest to że auto po samym umyciu myjką bezdotykowo możesz dmuchnąć powietrzem a ręcznik to już po zabawie w wiadra. 

Ale tak jak piszesz. Lepiej zainwestować w dobre ręczniki niż w coś co zrobi więcej hałasu niż efektu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piotroosh napisał:

@Hep 

Dmuchawą to z grubsza zdmuchniesz wodę, jeżeli cos hydrofobizującego leży na aucie. Jeżeli nie leży nic, to nie nastawiałbym się na efektywność takiego rozwiązania. Tak czy inaczej, lepiej kupić 2 fluffy dryer'y, niż bawić się z dmuchawą za 100zl

Filtra do odkamieniania nie używam, więc sie nie wypowiem.

Tak, raczej nastawiałem się na przypadek gdy coś siedzi na aucie, w każdym razie jako zaletę dmuchawy widziałem fakt, że nie trzeba dotykać lakieru a co za tym idzie jakieś mikroryski nie powstaną, bo osobiście średnio wierzę, że te fluffy dryery są takie bezpieczne dla lakieru, zwłaszcza juz np kilka razy prane bo te co miałem zwykle z czasem nieco twardniały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hep 

Osobiście raz suszyłem auto dmuchawą, myjąc pod domem. Na aucie leżało adbl ssw. Efekt był ok. Ale jeżeli masz np ssw na samochodzie, a auto myjesz na bezdotyku, to wystarczy trochę prędkości i woda sama leci. Nie trzeba dmuchawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 minuty temu, czaja135 napisał:

Czy używacie jakiś aplikatorów do rozprowadzania deironizera i removera ? Jeśli tak to czym to najlepiej zrobić ? 

fibry albo rękawicę np z Ali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piotroosh napisał:

@Hep 

Osobiście raz suszyłem auto dmuchawą, myjąc pod domem. Na aucie leżało adbl ssw. Efekt był ok. Ale jeżeli masz np ssw na samochodzie, a auto myjesz na bezdotyku, to wystarczy trochę prędkości i woda sama leci. Nie trzeba dmuchawy

Tak i tym sposobem mamy kupę piachu na tylnej klapie i zderzaku...

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi może wyjaśnić, 

chcialem cleanerem do skór Shiny Garage soft oraz szczoteczką wyczyścić czarną torbę skórzaną. 15 sekund poczyściłem, przecieram ręcznikiem papierowym żeby sprawdzić ile syfu zejdzie, a tam same czarne mazy. 

Wersja soft i już schodzi barwnik? dodam, że mam tak samo strong, ale teraz nawet softa się obawiam użyć w samochodzie. 

Jakieś pomysły czemu tak mogło się stać? Felerna torba czy źle coś robię? 

 

E04BADEB-580E-4E79-B01B-B4C2061E86C1.jpeg

B211E677-71FF-4C16-9D24-820F5D852800.jpeg

84718127-76BB-421D-AB65-191A4E38EFA2.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi może wyjaśnić, 
chcialem cleanerem do skór Shiny Garage soft oraz szczoteczką wyczyścić czarną torbę skórzaną. 15 sekund poczyściłem, przecieram ręcznikiem papierowym żeby sprawdzić ile syfu zejdzie, a tam same czarne mazy. 
Wersja soft i już schodzi barwnik? dodam, że mam tak samo strong, ale teraz nawet softa się obawiam użyć w samochodzie. 
Jakieś pomysły czemu tak mogło się stać? Felerna torba czy źle coś robię? 



Zobacz czy chłonie wode - jesli tak to skora nie jest lakierowana i trzeba inne preparaty jak tarrago czy saphire
Recznik papierowy jest bardzo szorstki - nie polecam
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birkhof 
Jak można skategoryzować taka skórę? Licowa nielakierowana? Można taka skórę czyścić w podobny sposób jak skórę pull up? Czyli soft cleaner na fibre i delikatne przecieranie? 

Ciężko mi powiedzieć bo ja jestem laikiem.
Wiem tylko ze wiekszosc cleanerow do skor tak popularnych ma za zadanie rozpuscic brud nie uszkadzając top-coaru. Ale jak masz skore otwarta i to w galanterii to ja uzywam tarrago/saphire bo cleaner Ci tak ladnie nie odparuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przygotowanie felg pod wosk różni się czymś znacząco od przygotowania karoserii?

Wheel cleaner, t&g, deiron, IPA, Fusso - będzie ok?

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przygotowanie felg pod wosk różni się czymś znacząco od przygotowania karoserii?

Wheel cleaner, t&g, deiron, IPA, Fusso - będzie ok?

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Niektórzy jeszcze glinkuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kukson napisał:

Czy ktoś poznaje ten sprzęt? Jaki to model?

 

 

Podobny do HDS 760 ale to nie to

Na tabliczce na piecu powinno być napisane jak na obudowie nie ma już tabliczki.

Do takich starych egzemplarzy nie ma już instrukcji.

Kupujesz czy sprzedajesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko!!!

Jak suszycie swoje rękawice /washpady? Posiadam Storma od WS i za każdym razem schnie bardzo długo, niezależnie czy ląduje na ciepłym kaloryferze, suszarce czy obok kominka. Przeszkadza mi, bo rękawica ciągnie wilgocią 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Marc. napisał:

Podobny do HDS 760 ale to nie to

Na tabliczce na piecu powinno być napisane jak na obudowie nie ma już tabliczki.

Do takich starych egzemplarzy nie ma już instrukcji.

Kupujesz czy sprzedajesz?

Obudowa jest lekko podniszczona. Nie ma właśnie tabliczki ani nic. Ale jak już się zdejmie pokrywę to wygląda jak nowka( tak mówi tata). Myjka stała kilka lat nie uzywana i tata ja najzwyczajniej w świecie dostał bo "szwagier" chciał sie pozbyć. Pozostaje ja uruchomić, przed postawieniem w kąt podobno działała perfekt. A jak ja uruchomi to głównym użytkownikiem będę ja 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.