Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Strus napisał:

 A co to ? Podaj przykład tego o co pytasz bo mam wrażenie że nie bardzo nawet wiesz

Nie mam maszyny. Lakiernik polecil mi tego boll'a, zeby wcierac i pozniej wycierac do sucha.

-BOLL MLECZKO NABŁYSZCZAJĄCE B300

-Mleczko woskująco- nabłyszczające - CARvalet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2019 o 18:58, Mylxxd napisał:

Panowie czego używacie do oklejania elementów podczas polerowania? Jaką taśmę polecacie, którą można kupić na miejscu w sklepach budowlanych?

Ja używam Carfina. Nie tylko do polerowanie ale i do lakieru. Kupuję na allegro od sprzedawcy Chemopak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Patryk123 napisał:

Polecacie mleczko nablyszczajace czy mleczko woskujaco-nablyszczajace? Czy macie jakieś swoje do czarnego lakieru. Jakie?

Założyłeś 2 tematy o tej samej treści. Oba usunięte, a ty dalej swoje, zamiast wziąć się za czytanie forum i dojść do wniosku że te "mleczka" to sobie można w 4 litery wsadzić. Podejrzewam, że przeciętne qd zrobi lepszą robotę niż "mleczka"... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Patryk123 napisał:

Ogolnie mowil, ze do nablyszczania samochodu co jakis czas, zeby sie bardziej lśnił. Tylko nie wiem czy nie uzywac czegos z woskiem czy tego boll'a 300, (samochod po polerce)

Po takich poradach to już wiadomo czego się spodziewać od tej "polerki" 😂

Któryś już raz zauważyłem dziwną właściwość na moim aucie. Jak to jest? Na aucie leży powiedzmy 2-tygodniowe LSP w stylu quick-wax - teoretycznie powinien siedzieć te 4 tygodnie bez zająknięcia. Spłukuję jeden element, zrzut powiedzmy 5/10. Wrzucam na to pianę zasadową/cytrusową - w każdym razie nie neutralną. LSP pięknie się odtyka, zrzut wody wraca-jest miodnie.

Po czym myję auto w pełni neutralnym szamponem, wg. instrukcji z opakowania (dowolnym) i na całym aucie jest jedna wielka tafla. Coś robię nie tak czy czegoś nie rozumiem? Ok, kontakt mechaniczny zawsze naruszy warstwę ochronną. Ale żeby zdjąć ją całkowicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Patryk123 napisał:

Ogolnie mowil, ze do nablyszczania samochodu co jakis czas, zeby sie bardziej lśnił. Tylko nie wiem czy nie uzywac czegos z woskiem czy tego boll'a 300, (samochod po polerce)

Jeśli samochód po polerce u tego lakiernika co poleca ci tego Bolla to możemy uznać że polerki nie było.Lakiernikowi  zostaw kwestię malowania a co do chemii radzę poczytać trochę forum lub kupić wosk z K2 a forum odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG-5763.jpg

Używał ktoś i może powiedzieć kilka słów więcej? Kupiłem okazyjnie z myślą o wnękach, szybkich akcjach "na wesele" itp. Poleży to dłużej cokolwiek czy kilka dni i spłynie z woskiem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takich poradach to już wiadomo czego się spodziewać od tej "polerki" 
Któryś już raz zauważyłem dziwną właściwość na moim aucie. Jak to jest? Na aucie leży powiedzmy 2-tygodniowe LSP w stylu quick-wax - teoretycznie powinien siedzieć te 4 tygodnie bez zająknięcia. Spłukuję jeden element, zrzut powiedzmy 5/10. Wrzucam na to pianę zasadową/cytrusową - w każdym razie nie neutralną. LSP pięknie się odtyka, zrzut wody wraca-jest miodnie.
Po czym myję auto w pełni neutralnym szamponem, wg. instrukcji z opakowania (dowolnym) i na całym aucie jest jedna wielka tafla. Coś robię nie tak czy czegoś nie rozumiem? Ok, kontakt mechaniczny zawsze naruszy warstwę ochronną. Ale żeby zdjąć ją całkowicie?
Szampony potrafią zaburzyć hydro po myciu, spróbuj polać wodą albo podjechac na bezdotyk kilka godzin po myciu i zobaczysz że hydro wróci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.