Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli to w miarę świeże soki z drzew to spróbuj ciepłą wodą. Jak nie ruszy to trzeba będzie dalej kombinować
Myłem ciepłą wodą i tak samo płukałem, mam możliwość używać myjki z podgrzewaniem wody. Czy może go go insekt pomoże.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, KryMar1983 napisał:

Myłem ciepłą wodą i tak samo płukałem, mam możliwość używać myjki z podgrzewaniem wody. Czy może go go insekt pomoże.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

Spróbuj białym denaturatem, powinno zejsc, możliwe że to żywica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma sens przy myciu szyb użyc najpierw IPA do otluszczenia a potem myc srodkiem do mycia szyb ( taki tani uzywany w domu) czy raczej sam plyn wystarczy i IPA nic nie da? I jesli sie uzywa to czy uzywajac od wewnatrz zostawia po sobie wyczuwalny smrod alkoholu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co to daje przy dokręcaniu momentu, że jest cięższy, poza mniej wygodną pracą...? 

To nie jest różnica 1kg a 5kg.
Tylko np 1,3kg vs 1,8 kg. W ręce czuć ze jest trochę cięższy, a nie kilka razy cięższy. Różnicy w wygodzie brak.
Opieram się na opinii zaprzyjaźnionego wulkanizatora, u którego miałem okazje podpytania i podotykania jonneswaya i tengtoolsa - jonneswaye miał 4 szt i po pół roku został jeden. Ma dwa tengtoolsy ponad rok i działają bez zająknięcia. W ręce tez wrazenie solidniejsze, lepiej spasowane. A mają tam ostro - ze 2 tys. aut miesięcznie więc testy odbywają sie w ogniu :)
A więc wygląda na to ze waga wynika z solidności elementów :)
Podobnież ma sie pewnie z grzechotkami i kluczami. Dla mnie różnica nie jest odczuwalna czy klucz bedzie mial 1,5 kg czy 2,5 kg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ma sens przy myciu szyb użyc najpierw IPA do otluszczenia a potem myc srodkiem do mycia szyb ( taki tani uzywany w domu) czy raczej sam plyn wystarczy i IPA nic nie da? I jesli sie uzywa to czy uzywajac od wewnatrz zostawia po sobie wyczuwalny smrod alkoholu ?

Tak, ma sens.
Jak masz dobrej jakości ipę to mało ją czuć i wietrzeje w 10 sekund bo szybko odparowuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu zajmie mniej wiecej zrobienie ręcznie auta cleanerem? Kupiłem cleaner soft99 i przymierzam się do pierwszego użycia. W godzinę oblecę Lagunę III w kombi? Oczywiscie chodzi o samà pracę cleanerem wiem że cała procedura mycia potrwa sporo dłużej☺ Pytam bo nie mam garazu będę robił to na bezdotyku rano i myślę o której wyruszyć żeby to ogarnąć przed pierwszymi klientami myjni☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu zajmie mniej wiecej zrobienie ręcznie auta cleanerem? Kupiłem cleaner soft99 i przymierzam się do pierwszego użycia. W godzinę oblecę Lagunę III w kombi? Oczywiscie chodzi o samà pracę cleanerem wiem że cała procedura mycia potrwa sporo dłużej Pytam bo nie mam garazu będę robił to na bezdotyku rano i myślę o której wyruszyć żeby to ogarnąć przed pierwszymi klientami myjni
Mi ręcznie zajmuje około 2-2,5 godziny nie cierpie tego robić bez maszyny

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu zajmie mniej wiecej zrobienie ręcznie auta cleanerem? Kupiłem cleaner soft99 i przymierzam się do pierwszego użycia. W godzinę oblecę Lagunę III w kombi? Oczywiscie chodzi o samà pracę cleanerem wiem że cała procedura mycia potrwa sporo dłużej Pytam bo nie mam garazu będę robił to na bezdotyku rano i myślę o której wyruszyć żeby to ogarnąć przed pierwszymi klientami myjni

Jesli zalezy Ci na oczyszczeniu a nie wypełnieniu to zobacz sobie cleaner fireballa - do używania na mokro. Rozkładasz, czekasz 10 min i można działać dalej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Fitte napisał:

nie cierpie tego robić bez maszyny

Ja mam to samo. Dlatego z uwagi na brak dostępu go garażu (żeby to robić maszynowo) zrezygnowałem z typowych cleanerów na korzyść Wax Off'a. Psikam, rozprowadzam fibrą, czekam kilka minut i spłukuję. Oczyszczenie auta zajmuje około 20 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fitte napisał:

Mi ręcznie zajmuje około 2-2,5 godziny emoji57.png nie cierpie tego robić bez maszyny

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 

To za długo musiałbym zacząć chyba o 4 rano☺ muszę zorganizować jakiś garaż. Chciałbym poprawić też wygląd więc ten cleaner fireballa odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2019 o 18:54, mihau12 napisał:

co polecacie do plastikow zewnetrznych? kilka elementow zaszlo mi na bialo po woskowaniu, fajnie jakby nie kosztowalo milionow 🙂

okej do usuniecia resztek wosku - apc, gabka.

 

a co polecicie do zabezpieczenia plastikow? cos wygodnego w uzyciu, zeby nie schodzilo po kazdym myciu 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej do usuniecia resztek wosku - apc, gabka.
 
a co polecicie do zabezpieczenia plastikow? cos wygodnego w uzyciu, zeby nie schodzilo po kazdym myciu
 
Shiny garage Black 2 Black

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, zwracam się do Was z prośbą o poradę przy dalszym postępowaniu z polerką. Nie chcąc rzucać się bez doświadczenia od razu na całe auto, postanowiłem obyć się z maszyną na klapie bagażnika. Auto to E90 black sapphire metalic, natomiast użyty sprzęt to maszyna rotacyjna masner, pasty menzerna hcc400 jako cutting i sf3500 jako finish, do tego zestaw padów nat (póki co używałem niebieskiej, twardej gąbki oraz miękkiej czarnej). Po przygotowaniu powierzchni przystąpiłem do polerowania i w świetle reflektora wyglądało to bardzo obiecująco, jednak problem polega na tym, że rysy są widoczne w słońcu pod jednym konkretnym kątem (widać to na zdjęciach). Oglądając to w garażu przy sztucznym świetle, jest to praktycznie nie do zauważenia. Prawdę mówiąc nie wiem czy jest to właśnie hologram (ze zdjęć które widziałem w Internecie, hologram wygląda chyba trochę inaczej), czy po prostu powierzchnia nie jest jeszcze dostatecznie spolerowana. Będę wdzięczny za wszelkie porady. Dodam tylko, że zamysł był taki, aby dokonać dwóch kroków, bez polishu, jednak nie wiem czy w tym przypadku nie będzie to jednak konieczne. 

Dzięki, pozdrawiam!

20190421_140644.jpg

20190421_140657.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z rabatami na scs, chodzi mi o to że jestem dodany do grupy i w zakładce moje bony jest podane dzisiaj 7% na na kod easterKA,  a informacja na stronie jest ze  - 12% dla normalnie kupujących a dla kudix z grupy jest inny kod. Czy tak. Znaczy że będąc dodany do tej grupy nie mogę skorzystać dzisiaj z tej obniżki - 12 % tylko mogę kupić tylko z obniżką 7%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Birkhof napisał:


To nie jest różnica 1kg a 5kg.
Tylko np 1,3kg vs 1,8 kg. W ręce czuć ze jest trochę cięższy, a nie kilka razy cięższy. Różnicy w wygodzie brak.
Opieram się na opinii zaprzyjaźnionego wulkanizatora, u którego miałem okazje podpytania i podotykania jonneswaya i tengtoolsa - jonneswaye miał 4 szt i po pół roku został jeden. Ma dwa tengtoolsy ponad rok i działają bez zająknięcia. W ręce tez wrazenie solidniejsze, lepiej spasowane. A mają tam ostro - ze 2 tys. aut miesięcznie więc testy odbywają sie w ogniu 🙂
A więc wygląda na to ze waga wynika z solidności elementów 🙂
Podobnież ma sie pewnie z grzechotkami i kluczami. Dla mnie różnica nie jest odczuwalna czy klucz bedzie mial 1,5 kg czy 2,5 kg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak, ma sens.
Jak masz dobrej jakości ipę to mało ją czuć i wietrzeje w 10 sekund bo szybko odparowuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak się dba o klucz to nie ma się w nim co popsuć, można najwyżej go raz na kilka lat sprawdzić czy kalibracja jest ok. Dokręcanie śrub kół z momentem to nie jest walenie młotem, tylko całkiem delikatna praca. A póki nie otwierasz wulkanizacji to nie będzie różnicy żadnej między cięższym, a lżejszym. Waga tutaj wynika co najwyżej z materiału rękojeści, na pewno nie z mechanizmu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waterspoty które nie schodzą przy myciu ręcznym i pod detailerami. Może kwaśny szampon? wypadałoby auto ogarnąć na wiosnę więc nie zależy mi na obecnym LSP. Finalnie i tak wszystko do zdjęcia jest. Pewnie polecę ręcznie cleanerem dodo lime prime. Pewnie obie poradzi ale mam wątpliwości co do mikrorysek jakbym jechał aplikatorem mf po spotach.

Coś bym już pewnie działał ale @CAR CRAZY brak rabatu na majówkę 😛 no weź. Nie chcę iść na zakupy do konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waterspoty które nie schodzą przy myciu ręcznym i pod detailerami. Może kwaśny szampon? wypadałoby auto ogarnąć na wiosnę więc nie zależy mi na obecnym LSP. Finalnie i tak wszystko do zdjęcia jest. Pewnie polecę ręcznie cleanerem dodo lime prime. Pewnie obie poradzi ale mam wątpliwości co do mikrorysek jakbym jechał aplikatorem mf po spotach.
Coś bym już pewnie działał ale [mention=71]CAR CRAZY[/mention] brak rabatu na majówkę no weź. Nie chcę iść na zakupy do konkurencji.
Co do rabatu- dzisiaj jest 12%

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.