Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić jakiś cleaner od Megsa do Hondy Civic obecnej generacji (czyli lakier raczej miękki, jasny szary metalik). Zależy mi na oczyszczeniu lakieru ręcznie przed Fusso i usunięciu kilku rysek grubości włosa. Auto jest nowe i są to prawdopodobnie "prezenty" po myciu przed odbiorem w salonie. Zastanawiam się czy iść od razu w Ultimate Compound, czy też będzie on za mocny i lepiej wybrać Swirl Remover?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@etrone no to nie ma takiej możliwości żeby UNC-R ucierpiał po ipie. jak ci mazy zostały to możesz aplikować 2 warstwę i powinny zejść a jak nie to przejechać maszyna ten element i zrobić od nowa ewentualnie slicka (jak masz) na mikrofibrę i dotrzeć

zrobił sie jaśniejszy to nie mam pomysłu na to bo nigdy mi sie tak nie stało

@Larry_Nash jak grubosci włosa to juz spore ktos porobil tym bardziej na Nowym aucie. Ja bym to zglaszal do salonu bo to sa jaja jak traktuja tam samochody

 

ps: Lakier jest miekki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić jakiś cleaner od Megsa do Hondy Civic obecnej generacji (czyli lakier raczej miękki, jasny szary metalik). Zależy mi na oczyszczeniu lakieru ręcznie przed Fusso i usunięciu kilku rysek grubości włosa. Auto jest nowe i są to prawdopodobnie "prezenty" po myciu przed odbiorem w salonie. Zastanawiam się czy iść od razu w Ultimate Compound, czy też będzie on za mocny i lepiej wybrać Swirl Remover?
Jeżeli chcesz to robić ręcznie, a nie masz wyćwiczonego barku, to odpuść sobie ręczne polerowanie.
Lepiej oczyść lakier typowym cleanerem, a nie pastą. Może to być Dodo Juice LP, AG SRP, czy Prima Amigo.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, BiałyGTi napisał:

@Larry_Nash raczej je zakrywali a nie usuwali

Jak najbardziej możliwe jest usunięcie rys ręcznie.

Grubasy będą wymagać papierów wodnych na start.

Potem pasta tnąca i polishowa lub wykańczająca. Płytsze tylko pastami.

 

Usuwałem nie raz ręcznie znajomym gdy byliśmy w terenie bez dostępu do prądu.

 

Minus jest taki, że to wymaga spro sił i czasu. Dlatego w grę wchodzi tylko mała powierzchnia do obróbki. 

 

Jednak co do hondy... samochody fajne, ale to czym je malują, to nie nazwałbym tego lakierem. To badziewie rysuje się nawet od przetarcia fibrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ghost napisał:

Jednak co do hondy... to nie nazwałbym tego lakierem. To badziewie rysuje się nawet od przetarcia fibrą.

No tak też słyszałem, wiem że to nie lakier BMW, których nic nie rusza... 😄 Na razie dopiero zaczynam bawić się w Janusza detailingu i chciałbym ograniczyć się do jednego produktu, więc biorąc pod uwagę jakość lakieru chyba zdecyduję się na Swirl Remover. Jest jeszcze Scratch X 2.0, Megs pozycjonuje go pomiędzy UC a SR - ktoś może używał i może coś powiedzieć? Na szczęście te rysy są bardzo cienkie i płytkie, a sam lakier jest jasny i niedoskonałości widać tylko w świetle i pod odpowiednim kątem. Jeśli jednak żaden z tych produktów ich nie ruszy, to na jesieni, przed kolejnym woskowaniem pobawię się w poważniejszą korektę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Larry_Nash napisał:

tak też słyszałem

Pomyśl na powłoką, powinna choć trochę utwardzić lakier.

 

 Możesz zacząć nawet od maskowania rys za pomocą SRP.  

A punktowe usuwanie rys, to lecisz od najlżeszych kombinacji. Gdy dany produkt sobie nie radzi to sięgasz po stopień mocniejszy. Bez sensu od razu grubym kalibrem zdzierać więcej niż konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ghost napisał:

Pomyśl na powłoką, powinna choć trochę utwardzić lakier.

Jakoś nie przepadam za ceramiką, wolę woski ¯\_(ツ)_/¯

A jeszcze takie pytanie: jak dbać o plastiki zewnętrzne piano black? Mogę na to nałożyć Fusso normalnie jak na lakier? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie przepadam za ceramiką, wolę woski ¯\_(ツ)_/¯
A jeszcze takie pytanie: jak dbać o plastiki zewnętrzne piano black? Mogę na to nałożyć Fusso normalnie jak na lakier? 
Tak, jak najbardziej

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również będę wkrótce zabierał się za zabezpieczanie nowego auta, z nowym lakierem. Poszukuję cleanera, który mógłbym stosować na lakier nowego samochodu, którego nie chciałbym jeszcze polerować czy ścierać. Dobrze byłoby  uzyskać lekkie przyciemnienie lakieru i lekki efekt wetlook. Kolor magnetic grey forda. Czym przygotować nowy fabryczny lakier przed woskiem? Czy jednak delikatne właściwości ścierające nie zaszkodzą i zastosować np. Prima Amigo lub MEGUIAR'S  PREWAX CLEANER ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, looker29 napisał:

Również będę wkrótce zabierał się za zabezpieczanie nowego auta, z nowym lakierem. Poszukuję cleanera, który mógłbym stosować na lakier nowego samochodu, którego nie chciałbym jeszcze polerować czy ścierać. Dobrze byłoby  uzyskać lekkie przyciemnienie lakieru i lekki efekt wetlook. Kolor magnetic grey forda. Czym przygotować nowy fabryczny lakier przed woskiem? Czy jednak delikatne właściwości ścierające nie zaszkodzą i zastosować np. Prima Amigo lub MEGUIAR'S  PREWAX CLEANER ? 

Nowy lakier i tak jak sie przyjrzysz ma już pewnie mikro zarysowania, produkty ścierne nie zrobią mu kuku.
Ze swojej strony polece ci Car pro essence lub blue lotion zrobią ci mega fajny look po 12h możesz na nie nakładac każdy wosk jaki przjdzie Ci do glowy 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

awaria pianownicy załączonej do myjki ciśnieniowej ... i co dalej ? 

lepiej zamówić coś z techcar czy może kupić ręczną marolexa / alta foamer / kwazar lub Gloria Foamy  ? 

nie skreślam ręcznej  gdyż jestem amatorem a moja praca to tylko hobby 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MlodyKoguT napisał:

Mam tersus mc990 do bonnetu i zastanawiam sie czy maxifi soap free jest "lepszy" lub ew gotowy bonnet od adbl lub extra dry od sg?

Tersusa nie używałem ale z pozostałej trójki faworytem jest maxifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gozdziu23 napisał:

Ze swojej strony polece ci Car pro essence lub blue lotion zrobią ci mega fajny look po 12h możesz na nie nakładac każdy wosk jaki przjdzie Ci do glowy 🙂

Podepnę się do tematu: po wyczyszczeniu cleanera, np. od Megsa mogę kłaść od razu wosk, czy faktycznie trzeba poczekać do następnego dnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Larry_Nash napisał:

Podepnę się do tematu: po wyczyszczeniu cleanera, np. od Megsa mogę kłaść od razu wosk, czy faktycznie trzeba poczekać do następnego dnia?

bez czekania 🙂
cleaner>IPA/anty silikon>wosk (lepiej poczekać do utwardzenia kilka h)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaką prostą i niedroga powłokę najlepiej łatwą w nakładaniu polecicie do midnight blue hondy hr-v 2018r około 3k przebiegu. Myślę nad FX vision coating oraz o uniwersalnym MOONLIGHT bo tego mogę też na plastiki położyć a tych jest sporo. Chodzi o ekonomię i żeby poleżało około roku. Przebieg roczny 8-10k km.
Macie jakieś propozycje?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.