Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Do odkręcania nie jest ci potrzebny klucz dynamometryczny. Kup grzechotkę 3/4.
A do dokręcenia starczy ci zwykły klucz dynamometryczny 1/2 cała. Zazwyczaj do 200-250 nm. 

Spoko, po prostu taki duzy mi sie podoba i jest spore wahadło.
Szukam takiego jak na filmie :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechotka 3/4 będzie tak wyglądała. Po rozsunięciu ma ok metra. Mogę ci jutro podesłać jak wygląda taki klucz. Tylko to nie jest klucz dynamometryczny. Ale nie widzę sensu posiadania takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, barto125 napisał:

@Gąbek1 Normalny wygląd skóry to matowy, nauczcie się tego, auto wyjeżdża nowe z salonu, skóry są matowe. Chcesz mieć połysk, popsikaj plakiem 😄

No chyba ze stare mercedesy 🙂 one zawsze były satynowe wchodzace w polysk niz mat 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechotka 3/4 będzie tak wyglądała. Po rozsunięciu ma ok metra. Mogę ci jutro podesłać jak wygląda taki klucz. Tylko to nie jest klucz dynamometryczny. Ale nie widzę sensu posiadania takiego.

Bede wdzięczny za podesłanie :) Moze byc priv. Tak, rozumiem ze nie jest dynamometryczny chociaż przy porsche często jest taki duzy i dynamometryczny (na filmach obsessedgarage np.)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birkhof  Jest to typowy klucz do felg pod center locka gdzie felgę dokręcasz 1 "śrubą". Ciężko znaleźć go w internecie bo center lock jest stosowany tylko w autach sportowych i felgach z wyższej półki. Cena też ostra. Jeżeli bardzo Ci zależy musisz szukać po tuningowych/handlujących felgami firmach, które mają możliwości pracy przy tego typu rozwiązaniu. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Birkhof napisał:


Bede wdzięczny za podesłanie 🙂 Moze byc priv. Tak, rozumiem ze nie jest dynamometryczny chociaż przy porsche często jest taki duzy i dynamometryczny (na filmach obsessedgarage np.)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

jesli chodzi o dynamometryczny , to w zeszlym roku taki sprzedawalem, nowka sztuka, firmy Jato, ma on ok 100/120 cm dlugosci , ciagnie do 1000niutonow, jest na nasadki 3/4 cala, no i jest dosc drogi , ceny od 1600/1700 sie zaczynaja. ja go nie moglem przez rok sprzedac za 900pln 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o dynamometryczny , to w zeszlym roku taki sprzedawalem, nowka sztuka, firmy Jato, ma on ok 100/120 cm dlugosci , ciagnie do 1000niutonow, jest na nasadki 3/4 cala, no i jest dosc drogi , ceny od 1600/1700 sie zaczynaja. ja go nie moglem przez rok sprzedac za 900pln

Pamietasz moze model?
Masz jakiś link do zakończonej aukcji jesli sprzedawałeś na Allegro?
Co ile mial Nm i od jakiego poziomu?
Z 3/4 sobie poradzę bo widzialem np king tony czy hazet maja 17,19, i popularne rozmiary na 3/4 wejście


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, ghost napisał:

Jeżeli to naturalna skóra to do czyszczenia nie używa się apc lecz dedykowanych środków

Dokładnie. Chociażby przez sam fakt, że APC ma wysokie pH, a "naturalne" dla skóry to 5.5 z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, szukam produktów nastawionych na mega szkło. Na aucie leży Tac system, ale chciałbym podbić efekt co jakiś czas.

Na stanie mam Prostaff cc water gold i jest super lecz chciałbym coś innego. I tu moje pytanie czy macie jakieś ciekawe propozycje kiwami extreme gloss albo soft smooth egg lub jeszcze coś innego ?😁

 

Wesołych świąt Wielkanocnych🐰

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lukasz-odkrywca napisał:

chciałbym podbić efekt co jakiś czas

Polecam P&S BeadMaker, zdecydowanie podbija 'gloss', szczególnie po paru godzinach od aplikacji. I do tego ta śliskość! Ja stosuję jako drying aid (pierwsza warstwa na sucho). Jest też zdecydowanie tańszy od np Smooth Egg.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co polecacie na osuszanie auta po myciu przed wycieraniem/suszeniem?
Chodzi o coś ekonomicznego i taniego. Dla teścia żeby sobie po myciu chlapnal i spłukał a później wytarł bo w kółko narzeka na Water spoty

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechotka 3/4 będzie tak wyglądała. Po rozsunięciu ma ok metra. Mogę ci jutro podesłać jak wygląda taki klucz. Tylko to nie jest klucz dynamometryczny. Ale nie widzę sensu posiadania takiego.

1.jpg

Używany praktycznie codziennie przy samochodach ciężarowych. Firma triumf.

@Birkhof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=12404]Arkadio_Gdansk[/mention] , zarzucasz z oprysku i spłukujesz... tak jest prosty w obsłudze
Dzięki śliczne.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechotka 3/4 będzie tak wyglądała. Po rozsunięciu ma ok metra. Mogę ci jutro podesłać jak wygląda taki klucz.

Używany praktycznie codziennie przy samochodach ciężarowych. Firma triumf.

[mention=3124]Birkhof[/mention]

Dziękuję.

Chodzi mi głównie o przekrój rączki.

Mam jakiś tani „łamak” i niestety trochę się wygina, a taki przekrój prostokątny da większą sztywność przy odkręcaniu (tutaj akurat klucz dynamometryczny: https://atmo.com.pl/pl/p/Klucz-dynamometryczny-12-60-350Nm/988)

Dynamometrem nie bede odkręcał więc grzechotka jest wystarczająca.

Edit: ten wygląda pancernie - http://www.triumftools.pl/Pokretlo-z-przegubem-3,4-x-1000mm-CRV-trzpien

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.