Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, nerka123 napisał:

Nada sie black hole od pb?

Nie pamiętam czy PBW BH ma jakiekolwiek właściwości czyszczące żeby zastąpił cleaner, musisz zapytać jego obecnych użytkowników. Pamiętam go tylko z funkcji politury, czyli pomiędzy cleanerem a woskiem. 

 

Wszystkie 3 produkty, które wymieniłem pełnią funkcję cleanera i glaze jednocześnie. 

 

Jak już posiadasz jakiś cleaner i bh użyj ich. Jak nie, zapoznaj się z którymś z wymienionych. Każdy da niezły wygląd i zaoszczędzi czasu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rogal91 napisał:

Jak nie wiesz czego się spodziewać, to zacznij od najmniej agresywnej kombinacji w swoim arsenale. Każdy lakier jest inny, więc na Twoje pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Pyta o lakier Hyundaia, widac metalik, więc o konkretny...

2 godziny temu, Zdroja0 napisał:

Lakier Hyundai do jakich należy? Twardy, średni, miękki? Jakąś propozycja one stepa z past kocha i padów nata?

 

Jeśli z roczników 2010-> to podobny do toyoty, czyli miękki, ale są miększe. Na jednoetap jak tylko z kocha, to bardziej antiholo na średniomiękkiej gąbce powinno być optymalnie bez konieczności drugiego etapu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Zdroja0 napisał:

Lakier Hyundai do jakich należy?

Wg mnie ten lakier "balansuje" na granicy średni/miękki (zależy jeszcze, jaki to lakier - kolor, metalik czy perła). Nie mam dużego doświadczenia z lakierami tej marki - tylko raz pracowałem na lakierze i30 z chyba 2010 r. przy one stepie - tamten lakier (z tego, co pamiętam) ładnie się poddawał paście S20 Black i purpurowej podkładce Scholla.

10 godzin temu, nerka123 napisał:

zrobic dekontaminacje, cleaner i wosk? Nada sie black hole od pb?

PB BH to glaze z naprawdę delikatnymi właściwościami czyszczącymi. Znacząco osłabia położony na nim wosk/sealant - takie przynajmniej są moje odczucia. Generalnie wolę Prima Amigo - efekt zbliżony (może poza wypełnianiem, które jest chyba lepsze przy PB BH, ale zabezpieczenie leży dłużej na Amigo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co położyć na plastiki pod maską. Mam już wyczyszczone pięknie APC, ale nie wiem czy PB czy może lepiej czarnidło do opon - ogólnie mam takie super czarnidło, że efekt na  oponach i elementach plastikowych aut mega robota. Tylko, że jest to tłuste. Co radzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc 😉 koledzy mam kilka pedzli zwyklych, robie zamowienie i zastanawiam sie czy wziac zestaw zwyklych work stuff czy lepiej odrazu wziac albino? mam jakiegos valet pro, z showcarshine i chyba jeszcze cos sie znajdzie, dadza rade? doradzcie cos bo chyba lepiej pojsc w albino ?

PS. Jaka dmuchawe do osuszanie polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc koledzy mam kilka pedzli zwyklych, robie zamowienie i zastanawiam sie czy wziac zestaw zwyklych work stuff czy lepiej odrazu wziac albino? mam jakiegos valet pro, z showcarshine i chyba jeszcze cos sie znajdzie, dadza rade? doradzcie cos bo chyba lepiej pojsc w albino ?

Delikatne albino przyda ci się z ostrą chemią przy kołach lub we wnętrzu przy delikatnych elementach jak np. Piano Black.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adaszek96 napisał:

Delikatne albino przyda ci się z ostrą chemią przy kołach lub we wnętrzu przy delikatnych elementach jak np. Piano Black.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

ale bez problemu moge uzywac i do czyszczenia wnetrza apc np?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, do docierania wosku ADBL Puffy sie nada czy moze cos innego np. WS Gentelman czy moze jeszcze cos?
Każdy z których wymieniłeś się nada. Plus dla gentleman'a za to że jest bezkrawędziowy

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, nerka123 napisał:

Panowie, do docierania wosku ADBL Puffy sie nada czy moze cos innego np. WS Gentelman czy moze jeszcze cos?

Poszukaj fibr z gramatura 300 - 450 gsm. Osobis cieto uwazam ze powyzej tych gramatur fibry nadaja sie juz tylko do QD 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj fibr z gramatura 300 - 450 gsm. Osobis cieto uwazam ze powyzej tych gramatur fibry nadaja sie juz tylko do QD

Albo jak sie za duzo wosku położy to dobrze miec jakiegoś grubaska w pogotowiu ;-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pablo15005 napisał:

czesc 😉 koledzy mam kilka pedzli zwyklych, robie zamowienie i zastanawiam sie czy wziac zestaw zwyklych work stuff czy lepiej odrazu wziac albino? mam jakiegos valet pro, z showcarshine i chyba jeszcze cos sie znajdzie, dadza rade? doradzcie cos bo chyba lepiej pojsc w albino ?

PS. Jaka dmuchawe do osuszanie polecacie?

Dmuchawa Metrovac Side Kick, duża moc i poręczna wielkość

35 minut temu, YOBACK napisał:

Najlepsze fibry do docierania pasty? Waxpro(które?) czy macie jakieś inne typy?

O fanem marki nie jestem, to ADBL grey daje radę do past bardzo dobrze, szczególnie ciemniejsza strona do cutów i jasna do finiszu. Na siłę można by nawet jednym całe auto zrobić, na tyle zbiera pastę. Z waxpro te z gramaturą 360 bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do glinkowania lakieru warto wspomóc się jakimś lubrykantem (jeżeli tak to jaki warto kupić) czy wystarczy szampon samochodowy z wodą i spryskiwać dany element (posiadam szampon FX PROTECT Nano Shampoo)?
Trzeba się wspomóc lubrykacją podczas glinkowania. Myślę że wystarczy szampon + woda. Ja osobiście używałem duragloss 901 i dawał fajny poślizg. Dedykowany lunrykant też jest dobrym pomysłem, tyle że szampon to wersja budżetowa.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ByKu napisał:

Do glinkowania lakieru warto wspomóc się jakimś lubrykantem (jeżeli tak to jaki warto kupić) czy wystarczy szampon samochodowy z wodą i spryskiwać dany element (posiadam szampon FX PROTECT Nano Shampoo)?

Czasem wystarczy woda, w przypadku glinek BH sam producent rekomenduje wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem wystarczy woda, w przypadku glinek BH sam producent rekomenduje wodę.
Stosowałeś glinke BH i to co rekomenduje producent? Glinka tak czy siak mikrorys narobi, ale czy przy użyciu wody do glinki BH nie narobi większego bałaganu?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.