Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

spróbuj wodą utlenioną, tylko najpierw sprawdź czy nie odbarwia materiału w jakimś niewidocznym miejscu. w kontakcie z zaschniętą krwią będzie mocno się pieniło więc zbieraj brudna pianę na bieżąco i sukcesywnie zakrapiaj zabrudzone miejsce świeżą dawką H2O2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie - Posiadam uchwyt magnetyczny jak na zdjęciu, niestety próbowałem już 6 różnych taśm dwustronnych od tesy przez 3m i inne "mega mocne", najdłużej wytrzymała 3M VHB, niestety gdy samochód postoi dłużej na słoncu, taśma się odkleja. Za każdym razem wszystko jest dobrze odtłuszczone i przygotowane ... niestety faktura deski sprawia ze taśmy nie dają rady.

 

Macie jakiś pomysł czym to przykleić? Dodam że żaden innych uchwyt w nawiew itd. nie wchodzi w grę - myślę o jakimś kleju, takim aby w razie odklejania, deska nie została uszkodzona.

 

31073197_214268316002245_399096466966848

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cortex a może Mamut ? :D nie no taki żarcik :P 
Kolego a nie prościej i taniej zakupić taki uchwyt tylko w kratkę ? wiele taniej Ci to wyjdzie niż te wszelkie taśmy... Ciężko coś tam zastostować bez uszkodzenia materiału, ponieważ ma on jakąś strukturę i zwyczajnie wchodzi powietrze itd... Musiałbyś poszukać czegoś z klejem kanalikowym :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cortex napisał:
Panowie mam pytanie - Posiadam uchwyt magnetyczny jak na zdjęciu, niestety próbowałem już 6 różnych taśm dwustronnych od tesy przez 3m i inne "mega mocne", najdłużej wytrzymała 3M VHB, niestety gdy samochód postoi dłużej na słoncu, taśma się odkleja. Za każdym razem wszystko jest dobrze odtłuszczone i przygotowane ... niestety faktura deski sprawia ze taśmy nie dają rady.

 

Macie jakiś pomysł czym to przykleić? Dodam że żaden innych uchwyt w nawiew itd. nie wchodzi w grę - myślę o jakimś kleju, takim aby w razie odklejania, deska nie została uszkodzona.

 

 

Ja kiedyś miałem przyklejony uchwyt do tel na taką taśmę. Trzymał jak głupi ale to było na powierzchni gładkiej o rozmiarze 5x3 cm

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7009847327

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w kratkę u mnie odpada, po prostu nie lubię :D co do tej taśmy grzybkowej, nie jest to głupie, może by dłużej trzymało. 

Myślałem jeszcze o Sugru, a klej do szyb potem pewnie by nie zszedł z deski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Cortex napisał:

Niestety w kratkę u mnie odpada, po prostu nie lubię :D co do tej taśmy grzybkowej, nie jest to głupie, może by dłużej trzymało. 

Myślałem jeszcze o Sugru, a klej do szyb potem pewnie by nie zszedł z deski ?

Silikon wurtha do temperatur, jak zechcesz zdjąć to zdrapiesz resztki nawet paznokciem dokładnie bez problemów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
chciałbym się zapytać czy ktoś spotkał się z problemem mega zakurzonego auta po woskowaniu Duragloss #111? Cały proces wyglądał następująco:
- Aktywna piana i mycie na dwa wiadra kosmetykami Good Stuff, odtłuszczanie i deironizacja marketowymi specyfikami, glinkowanie zestawem od Good Stuff, "polerowanie" Poorboy's World Professional Polish, następnie Cleaner Duragloss #601 i wosk Duragloss #111.
Przyznam auto bardzo fajnie odświeżone, czarny lakier nabrał blasku i fajnie się kropelkuje po deszczu/spłukaniu wodą, ale co z tego jak po godzinie stania na dworze wygląda jakby wyłapał cały kurz z osiedla przez co efekt wizualny jest nietrwały i demotywujący. Przed zabiegiem nie zauważyłem żeby cokolwiek osiadało na samochodzie w takim stopniu. Czy to wina konkretnych kosmetyków? Albo popełniłem gdzieś jakiś głupi błąd w sztuce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, powalla napisał:

Praktycznie 3x mocno tarłeś mf  po lakierze i go naelektryzowałeś co przyciągnęło kurz. Porządne mycie na dwa wiadra zlikwiduje ten efekt. 

Z jednej strony wierzę ale z drugiej jak to niby działa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, powalla napisał:

Praktycznie 3x mocno tarłeś mf  po lakierze i go naelektryzowałeś co przyciągnęło kurz. Porządne mycie na dwa wiadra zlikwiduje ten efekt. 

Ok, postaram się może nawet w ten weekend sprawdzić czy to coś pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, diabeelek napisał:

Jak często pierze się ręcznik do osuszania Gyeon Silk Dryer lub Fluffy ? Czy po suszeniu auta należy go wykręcić aby wycisnąć z niego wodę?

Ja piorę jak nazbieram fibry żeby zapełnić pralkę ;p a tak to wykręcam właśnie i wieszam do wyschnięcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, paperson napisał:

@Piter80  Podstawa jaki lakier: twardy czy miękki? Jeśli twardy, to spróbuj np. mikrofibrowego flexipads z tą pastą :) 

Lakier BMW wiec raczej twardy.Kurcze tydzień po korekcie🙄Jak bym robił korekte to znów musze glinkować i cała reszta,czy wystarczy umyć?Korekte tydzień temu robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.