Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Barista napisał:

Trochę się boję opalarką, ale chyba trzeba będzie się odważyć ;-).

Nie masz co się bać! Nie grzej pełną mocą i za blisko, a będzie super efekt :) 

Mam szybkie pytanie do Was, dotarło do mnie auto znajomego i jest osad pod znaczkami. Najchętniej bym to zdjął i wypolerował, ale jednak ta opcja nie wchodzi w grę, auto ma być po prostu porządnie umyte, bez inwazyjnego atakowania. Na początku próbowałem APC w mocnym stężeniu, jednak tak jak myślałem - nie zdało to rezultatu :) 

Poszukałem w internecie i znalazłem odcinek MX Nowicki, gdzie była mowa, aby takie osady atakować Kwasem. Myślicie, że mogę spróbować Tenzi Alux, bo mam do dyspozycji, czy szukać od razu czegoś innego? Auto będę "atakował" w weekend, muszę do tego czasu się uzbroić ;)  

 

30727223_1641793752534823_80158855626175

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy używał ktoś sprayu Innotec hi temp wax do zabezpieczenia podwozia?Ile sie takie zabezpieczenie utrzymuje?Czy może równie dobre bedzie zabezpieczenie środkami valvoline tectyl,które są 2 razy tańsze?

Pytałem już w temacie o konserwacji podwozia,ale tam chyba mało kto zagląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cortex napisał:

Myślicie, że mogę spróbować Tenzi Alux, bo mam do dyspozycji, czy szukać od razu czegoś innego? Auto będę "atakował" w weekend, muszę do tego czasu się uzbroić ;)  

Alux jest bardzo mocny i nie ryzykowałbym na lakierze i na znaczkach. Używałem go na felgach w rozcieńczeniu 1:5 i faktycznie zapieczone osady wewnątrz felgi schodziły. Bezpieczniej będzie na początku spróbować octem, dobrze sobie radzi z plamami po wodzie i ogólnie kamieniem, a jak nie da rady to wtedy bym próbował czymś pokroju ADBL Wheel Warior. To tez jest kwas ale słabszy i bezpieczniejszy niż Alux, z resztą z tego co pamiętam to na tym filmiku tez był chyba polecany.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tommy Lee napisał:

Alux jest bardzo mocny i nie ryzykowałbym na lakierze i na znaczkach. Używałem go na felgach w rozcieńczeniu 1:5 i faktycznie zapieczone osady wewnątrz felgi schodziły. Bezpieczniej będzie na początku spróbować octem, dobrze sobie radzi z plamami po wodzie i ogólnie kamieniem, a jak nie da rady to wtedy bym próbował czymś pokroju ADBL Wheel Warior. To tez jest kwas ale słabszy i bezpieczniejszy niż Alux, z resztą z tego co pamiętam to na tym filmiku tez był chyba polecany.

Dzięki za odpowiedź ... kurde, próbowałem octem, dużą część ruszyło, ale jednak dużo zostało :/ Myślałem o Aluxie bo go mam w domu, tak żeby rozrobić w proporcjach np 1:10 i wypróbować na patyczek higieniczny? Czy mimo wszystko nie próbować i od razu zainwestować w ADBL Wheel Warrior?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytanka

Potrzebuję jakiegoś pre washa albo ew. piany aktywnej. Przerobiłem adbl yeti i sg citrus. Przerobiony marolex tak sobie radzi sobie z pianami zauważyłem a niestety nie mam myjki z pianownicą, więc SG u mnie sprawdzał się genialnie i bardzo dobrze domywał wszystko już na początku, ale jak wiadomo nie jest to do końca neutralny środek. Coś mniej agresywnego co można bardziej jako oprysk stosować niż na siłę tworzyć pianę? A jak piana to może coś mniej gęstego od adbl yeti?

I druga sprawa, coś dobrego na smołę etc. coś co przy temp. ok. 20 stopni może poleżeć dłużej niż prick (tego używam cały czas), potrzebuję coś fajnego co nie zasycha w moment nawet w cieniu i dobrze działa, głównie chodzi o doły drzwi, wnęki przy zawiasach etc.

I jeszcze potrzebny jakiś środek do mocno zabrudzonych miejsc na felgach (Excede UWC nie do końca daje radę) czy tutaj Tenzi alux się sprawdzi?

Czy pasta autosola może być użyta na chromy w audi A4 B6 (nie wiem czy to typowy chrom czy plastik?) może ktoś kombinował jak to ładnie wykończyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Patryk14 napisał:

Takie szybkie pytanka

Potrzebuję jakiegoś pre washa albo ew. piany aktywnej. Przerobiłem adbl yeti i sg citrus. Przerobiony marolex tak sobie radzi sobie z pianami zauważyłem a niestety nie mam myjki z pianownicą, więc SG u mnie sprawdzał się genialnie i bardzo dobrze domywał wszystko już na początku, ale jak wiadomo nie jest to do końca neutralny środek. Coś mniej agresywnego co można bardziej jako oprysk stosować niż na siłę tworzyć pianę? A jak piana to może coś mniej gęstego od adbl yeti?

I druga sprawa, coś dobrego na smołę etc. coś co przy temp. ok. 20 stopni może poleżeć dłużej niż prick (tego używam cały czas), potrzebuję coś fajnego co nie zasycha w moment nawet w cieniu i dobrze działa, głównie chodzi o doły drzwi, wnęki przy zawiasach etc.

I jeszcze potrzebny jakiś środek do mocno zabrudzonych miejsc na felgach (Excede UWC nie do końca daje radę) czy tutaj Tenzi alux się sprawdzi?

Czy pasta autosola może być użyta na chromy w audi A4 B6 (nie wiem czy to typowy chrom czy plastik?) może ktoś kombinował jak to ładnie wykończyć.

 

 

2. ADBL Tar and Glue? Ja trzymałem nawet po 15 min i nie zasychał. 

3. Myślę, że spokojnie możesz Aluxa użyć, ja u siebie przed sezonem go stosuje i jest mocny, nie miałem jeszcze zabrudzeń których by nie ruszył. Zresztą wyżej pytałem właśnie o ten produkt w kwestii doczyszczania osadu :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś testował Pady RRC ? Bo teraz promocje na nie są po 12,60 i zastanawiam się czy nie brać :/ 

Oraz szukam czegoś w miarę taniego, w małej pojemności do bonnetowania podsufitki i boczków, ktoś wie coś ? Czy szukać gdzieś w mieście od firm może zechcą coś sprzedać np. ze 200ml bo trzeba mi na 3 fury :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Patryk14 napisał:


Czy pasta autosola może być użyta na chromy w audi A4 B6 (nie wiem czy to typowy chrom czy plastik?) może ktoś kombinował jak to ładnie wykończyć.
 

ja uzywalem na mikrofibrze, sporo syfu jakis zaschnietych waterspotow chemii zeszlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał przydatek o przeterminowaniu past z Sonaxa ? Mam sonax ex 04-06 używałem go dokładnie w kwietniu 2017 od tego czasu leżał w pokoju w torbie z polerką, dzisiaj chciałem go użyć to strasznie wodnisty, nie da się nim pracować bo już przy rozprowadzeniu pasty wytraca się woda. Próbowałem go wstrząsnąć przez około 2 minuty bez sukcesów ;/ Niby gdzieś wyczytałem ,że ta pasta nie ulega przeterminowaniu, nie mogę również znaleźć  żadnej daty na opakowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, kowloonwax napisał:

Jaki QD (czy coś takiego) co bardziej stawia na  look niż na trwałość? 
Chodzi mi o coś szybkiego po myciu.

SSW.Herrenfahrt( nie wiem czy dobrze napisałem).Chyba wiekszość QD daje dobry look a trwałość ma słabą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, zdanek napisał:

@zibi-M Pisałem niedawno o swoim identycznym przypadku z tą pastą, nic nie dało się z tym zrobić, muszę ją wyrzucić :/

Czyli wychodzi na to, że to jednak problem z ta pasta skoro nie jestem sam to widocznie nie lubi leżakowania. Napisałem o tym problemie do Sonaxa na Fb, dostałem odpowiedź, że jutro ma być master w pracy to da znać co i jak. Choć pewnie odpiszą, że pasta była źle przechowywana ( przemrożona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 04-06 już ponad półtora roku, jeszcze w starej tubce i nic się nie dzieje. Normalna konsystencja. Faktem jest, że nie była przemrozona.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Patryk14 napisał:

Czy pasta autosola może być użyta na chromy w audi A4 B6 (nie wiem czy to typowy chrom czy plastik?) może ktoś kombinował jak to ładnie wykończyć.

Jak mocno zaśniedziałe chromy to Autosol + mikrofibra. Jak tylko lekkie waterspoty, to ADBL AIO/pasta finishowa + mikrofibra. 

Ja ostatnio tak odnowiłem "chromy" w Passacie.

IMG_20180501_182315.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, david2888 napisał:
Jak mocno zaśniedziałe chromy to Autosol + mikrofibra. Jak tylko lekkie waterspoty, to ADBL AIO/pasta finishowa + mikrofibra. 
Ja ostatnio tak odnowiłem "chromy" w Passacie.
 

Chromy maja delikatne rysy i wymagają odświeżenia ale nie są zasniedziale. Pasta typu ex 04/06 też może być czy aio tylko?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.