Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@wiertlo92, po taniości - mleczko do polerowania szyb Sonaxa. Maszynowo lepiej schodzi, ale ręcznie również dasz radę, najlepiej na twardej gąbce.

20 godzin temu, Kostek88 napisał:

A butelka do tego kwintu pasuje praktycznie każda większa zużyta od chemii.

Litrowe butelki Tenzi (nie Tenzi Detailer), np. po pianie, są do tego gwintu idealnie. Jakościowo jest przepaść między nimi a tą oryginalną (oczywiście na korzyść Tenzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki polecacie zmywacz przed powłoką?

CarPro Erasser/ Gyeon Prep/ Tac System Oil ZERO/ KOCH CHEMIE Silicon & Wachsentferner/ Shiny Garage Scan Inspection Spray  ?? czy może zwykła ipa w konkretnym stężeniu?

jakieś inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki problem. Działałem dzisaj na aucie żony. Maszyna DA 10mm. Po próbie kobinacji na początek użyłem pad Nat mikrofibrowy pasta menzerna 400. Ładnie wyciął. Później pad żółty pasta 2500 i na koniec pad czerwony pasta 3000. Hologramy zostały. Może teraz 3500 mezerna ? usunie hologramy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wiertlo92 i dobrze znalazłeś. Weź sobie 325ml, bo produkt jest naprawdę wydajny :good: A jak już usuniesz te "trudniejsze tematy", to do codziennej pielęgnacji świetnie sprawdza się zestaw Detailer's Magic Glass Magic i Goofer od ADBL. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest jakaś szansa na doczyszczenie tak zapuszczonych plastików, czy raczej tylko wymiana? Próbowałem APC od Nielsena w stężeniu nawet 1:5, ale bez rezultatu. Nie wiem czy ten plastik nie jest po prostu odbarwiony.

IMG_20180523_112110.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kolunio^ napisał:

Panowie kładłem kiwami , zgodnie z instrukcja odczekałem tą chwile aż zrobi się biały i przy ścieraniu trochę pylił za dużo kładłem ?? 

Wychodzi na to, że tak choć Kiwami jest banalny w aplikacji i docieranium nawet jak się z deka za dużo nasmaruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Alfa47 napisał:

@blackfun To przypadkiem nie jest jakaś farba czy coś takiego ? Jeśli tak to według mnie lipa z tym będzie bo APC tego nie zdejmie...

Ps. Do Autoglyma CGP wystarczy apliaktor z mikrofibry czy Flexi German będzie dużo lepszym wyborem ? 

Nie mam pojęcia co to jest, bo to jest samochód świeżo sprowadzony i już był w takim stanie. Acha pacjent to Corsa C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam krótkie pytanko.

 

 

Zbliża mi się robota na Audi Q7.  Czy lakiery są jakieś szczególne w takich samochodach? Jest to rocznik 2016. 

 

Pytanko odnośnie powloki - czy 30ml Cquartz UK wystarczy mi na takie duże auto?

 

 

@KapselK @e36ace  Powinniście coś wiedzieć w temacie Cquartza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje Waszej rady bo jestem w czarnej dup...

Kia Sorento 2006 rok lakier czarny. W pierwszym etapie użyłem pada z mikrofibry i pasty 400. Później przececialem się pomarańczowym  pasta 400. Wycięto 90-95 rys. Hit efekt. Latarką sprawdziłem efekt super są hologramy ale ok. Biorę pada żółtego i lecę pasta 2500. Początek rozprowadzenie pasty później prędkośc 5 bieg kilka naście przejazdów. Hmm hologramy są no to przechodzę w paste 3500 i czerwony pad. Hologramy jak były tak są. 

Co robię źle ? lub czego nie robie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.