Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@Piter80 No to kup ten z flexipads mf. Ostatnio robiłem korektę na swoim BMW i ten pad robił robotę :good:A propos przygotowania: ja bym tylko spryskał te elementy prickiem i deironem, a potem porządnie umył jakimś szamponem odtłuszczającym.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, paperson napisał:

@Piter80 No to kup ten z flexipads mf. Ostatnio robiłem korektę na swoim BMW i ten pad robił robotę :good:A propos przygotowania: ja bym tylko spryskał te elementy prickiem i deironem, a potem porządnie umył jakimś szamponem odtłuszczającym.

Troche się obawiam czy mikrofibra nie zostawi mi za dużeho bałaganu.Jak wykańczałeś lakier po mikrofibrze?Jaki pad,pasta,ile przejazdów,króry bieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piter80 Jeśli masz oryginalny lakier, to byłbym zupełnie spokojny. Ja pracowałem z kochem heavy cut, potem dla przyzwoitości koch antihologram na czarnym padzie. Ok. 4 przejazdów każdą z past. Moim zdaniem wyszło na czarnym elegancko :good:

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piter80 Po prostu pytałem, czy to auto jest po polerce, z tego powodu że na lakierze na dole zdjęcia widzę od groma hologramów. Wydaje mi się, że przeprowadziłeś polerkę zbyt mało agresywną kombinacją pada i pasty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na zmianę szamponu, gdyż stary na finiszu (Autoglym – ten fioletowy) i teraz tyle tego jest nowego że nie wiadomo na co się zdecydować.

Zależy mi żeby był dobry poślizg, piana i domywanie, czy któryś z poniższych zawodników klasyfikuje się, a jeśli nie to co polecacie?

Na aucie jest wosk, nie powłoka.

Poniższe zestawienie prosto ze sklepu:

1/ Shiny Garage Orange Car Wash

2/ Unique Poseidon Szampon

3/ ADBL Snowball Shampoo

4/ Good Stuff Bumblebee Shampoo

5/ Good Stuff Grizzly Power Shampoo

6/ Shiny Garage Strawberry Car 

7/ Shiny Garage Sleek & Bubbly Premium Car 

8/ TuningKingz Car Shampoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, YOBACK napisał:

@Piter80 Po prostu pytałem, czy to auto jest po polerce, z tego powodu że na lakierze na dole zdjęcia widzę od groma hologramów. Wydaje mi się, że przeprowadziłeś polerkę zbyt mało agresywną kombinacją pada i pasty

Choloski jakieś są pewnie,ale to może się tak ułożył pył,który odgarnąłem ręką.Pierwszy etap był sonax cutmax na pomarańczowej gąbce royal pads(zgubiłem gdzieś niebieską) a drugi etap był koch antiholo na czarnej gąbce nat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie bardzo podobne produkty ale..

SSW mozesz aplikować na mokry lakier, bsd tylko na suchy.
SSW daje ciut większą śliskość lakieru. Ale BSD jest 2x tańszy.
Trwałość moim zdaniem ciul lepsza po SSW.  Decyzja należy do Ciebie

  • Lubię to 1
  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem inny produkt. Opryskiwaczem na mokry lakier i splukujesz. Po robocie. Jak nie masz nic na lakierze i jest tafla wody to widać jak woda się ścina. Splukujesz i masz po sprawie. Nie wiem jak z wytrzymałością ale co to za problem tak opryskać auto raz w tygodniu. Żaden. A produkt mega wydajny. Ostatnio na mastera już gotowego produktu poszło mi 1,5 l.

W rozcieńczeniu takim jak zalecał producent czyli 1:100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło chyba małe nieporozumienie. Omawiacie jeden produkt, ale od dwóch różnych producentów :) 

Shiny Garage Wet Protector. Produkt gotowy do użycia. Wspomniany przez dabeelek

Koch Chemie Protector Wax. Koncentrat i rozcieńczenie 1:100 jest zalecane przez producenta. Wspomniany przez Zdroja0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potrafi ktoś wytłumaczyć idee takiego hydrowosku jako 'osuszacza'? Jak go stosować?
Stosujesz go na mokry lakier. Rozbija tafle wody i kropelkuje dzięki czemu masz mniej wody do ściągania ręcznikiem.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.