Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
48 minut temu, powalla napisał:

Zostaw kropelkę wody zwykłej i demineralizowanej do wyschnięcia , a zobaczysz różnicę ;) 

albo zostaw w pianownicy z piana na miesiac ;) sitko zatka sie glutem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MlodyKoguT napisał:

woda destylowana a nie z demineralizowana

 

2 godziny temu, YOBACK napisał:

@powalla @Domel Kolega pisał o różnicy z wodą destylowaną a demineralizowaną.

praktycznie nie ma różnicy, obie wody pozbawione są zanieczyszczeń - głównie jonowych. destylowana dodatkowo wolna jest od związków organicznych, natomiast demineralizowana jak sama nazwa wskazuje jest o wyższej czystości jonowej (składników mineralnych), ale może zawierać związki organiczne. w naszym przypadku - do sporządzania roztworów roboczych nie ma to kompletnie znaczenia, gdyż obie wody są w takim stopniu oczyszczone że zwykła kranówa nie ma do niej podjazdu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy te butelki od shiny, są to te lepsze twarde? Mają one dobry atomizer? Potrzebuję do chemii typu tire and rubber, apc w mocnych stężeniach, excede UWC, Tenzi alux. Ogólnie do takiej dość mocnej chemii i koniecznie 500ml potrzebne.

shiny-garage-pusta-butelka-pet-500-ml.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2018 o 19:52, Piter80 napisał:

Wosk to hypnotic Icon.Auto stało na słońcu,ale raczej ten wosk sie nie poci.

Hypnotic Icon jest banalnie prosty w aplikacji. Można go docierać nawet po kilku minutach. Oczywiście nie na słońcu.

Dla najlepszego efektu wymaga jednak bardzo dobrze przygotowanej powierzchni. 

W tym przypadku wydaje mi się słabe wymycie pasty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Funky Witch napisał:

Hypnotic Icon jest banalnie prosty w aplikacji. Można go docierać nawet po kilku minutach. Oczywiście nie na słońcu.

Dla najlepszego efektu wymaga jednak bardzo dobrze przygotowanej powierzchni. 

W tym przypadku wydaje mi się słabe wymycie pasty. 

Pasta wytarta na sucho,potem wymyta ipa,nie było tam pasty raczej.Holosy tylko na dachu występują.Myśle,ze poprostu juz gąbka była zajechana i robiła holosy.Napewno to nie wina wosku😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, YOBACK napisał:

@Piter80  A czyściłeś pada co kilka przejazdów? Czy po prostu bez czyszczenia całe auto?

Czyściłem pada specjalną szczotką do tego.Dach robiłem na końcu i już mi się nie chciało po 10 godzinach.Myślałem,że bedzie ok,ale jak widać się przeliczyłem.Za jakiś czas zrobię one step żółtymi gąbkami nat i sonaxem 04-06.Jak będzie słabo to jeszcze antyhologram od kocha na czarnym padzie nat i może będzie gitara.Praktyka to najlepsza nauka😁👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Patryk14 napisał:

Panowie czy te butelki od shiny, są to te lepsze twarde? Mają one dobry atomizer? Potrzebuję do chemii typu tire and rubber, apc w mocnych stężeniach, excede UWC, Tenzi alux. Ogólnie do takiej dość mocnej chemii i koniecznie 500ml potrzebne.

Koniecznie 0,5l? Do wymienionej przez ciebie chemii mam litrowe butelki od SG - świetnie się sprawdzaja

Te SG 0,5l, są twarde, mają świetny atomizer, ale używam ich do czegoś lżejszego - obecnie wlany mam sok na żuki od ADBL :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, CoolBreeze napisał:

Koniecznie 0,5l? Do wymienionej przez ciebie chemii mam litrowe butelki od SG - świetnie się sprawdzaja

Te SG 0,5l, są twarde, mają świetny atomizer, ale używam ich do czegoś lżejszego - obecnie wlany mam sok na żuki od ADBL :)

Te 1l mam dwie od SG i są naprawdę super. Ale potrzebuję czegoś mniejszego. 0,5 pracuje mi się najlepiej. Mam też tenzi 1l i też do ciężkiej chemii są super, ale jednak ciut za duże. I źle mi się przewozi czasami same 1l butelki, dlatego pytam czy atomizer jest dobry w tych 0,5 SG bo sama butelka napewno jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patryk14, jak dla mnie atomizer w 0,5l butelce od SG jest świetny. Bardzo dobrze rozpyla, w zasadzie to ma dwa tryby - mgiełka i ... na kreskę :)

Jedyny minus 0,5 l butli, porównując do tej 1l, to nieprzezroczysty plastik/brak miarki. Nie widać ile płynu masz w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy HELP!

Nie wiem skąd mi się to wzięło, ale na drzwiach (przód/tył) mam mnóstwo białych kropek. Wygląda na jakąś farbę - ostatnio trafiłem na malowanie pasów i na parking w okolicy którego kładli strukturę na blok. Kropeczki są suche i część ustępuje po delikatnym kontakcie z... paznokciem. Większa część ani drgnie.

jQzloQq1A88p6-90iryfwiPytEDwTh4RVW6-dvnk

Czym to atakować? Pod ręką mam: benzynkę eks., Prickbort i to co znajdę na "CPNie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedyś podobny problem. Glinka nie ruszyła niestety może dlatego że była dość miękka, bardzo duża część zeszła mi po zmywacz silikonowym. Najpierw porządnie umylem auto, wyglinkowalem co dale radę a potem zmywacz na fibre i delikatnie jechałem wszystko po kolei. Ja miałem od farby która malowali budynek przy pracy... To była totalna masakra.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, CoolBreeze napisał:

@Patryk14, jak dla mnie atomizer w 0,5l butelce od SG jest świetny. Bardzo dobrze rozpyla, w zasadzie to ma dwa tryby - mgiełka i ... na kreskę :)

Jedyny minus 0,5 l butli, porównując do tej 1l, to nieprzezroczysty plastik/brak miarki. Nie widać ile płynu masz w środku.

Potwierdzam, nowe butelki od SG maja swietny atomizer, zdziwilem sie ze jest tak dobry po przykrych przygodach z przeciekajacymi i slabo rozpylajacymi atomizerami ze starszych wersji produktow SG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rrc pady, ktoś korzystał? Bym się chciał zabrać za 1-szą polerkę w życiu, mam Menzerne 400 na razie i będę kompletował pasty i potrzebuje padów, a te wypadają dość taanio z tego co widze na ich stronie. Czy nie warto oszczędzać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, CoolBreeze napisał:

Koledzy HELP!

Nie wiem skąd mi się to wzięło, ale na drzwiach (przód/tył) mam mnóstwo białych kropek. Wygląda na jakąś farbę - ostatnio trafiłem na malowanie pasów i na parking w okolicy którego kładli strukturę na blok. Kropeczki są suche i część ustępuje po delikatnym kontakcie z... paznokciem. Większa część ani drgnie.

jQzloQq1A88p6-90iryfwiPytEDwTh4RVW6-dvnk

Czym to atakować? Pod ręką mam: benzynkę eks., Prickbort i to co znajdę na "CPNie"

namocz to dobrze, to najwazniejsze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.