Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
7 godzin temu, Rybicki napisał:

Mam pytanko odnośnie Geyon View. Zastanawiam się czy po aplikacji i wytarciu cleanse bezpośrednio nakładać powlokę czy lepiej wymyć szybę? Pomożecie rozwiać wątpliwości?

ja osobiście najpierw leciałem AG CGP następnie mycie płynem i dopiero leciałem cleanse. Po dotarciu cleanse od razu kładłem Rapel

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
10 godzin temu, Kozaa napisał:

@BiałyGTi jakie efekty? Podbija szklistość?

Nic nie zauważyłem zeby ten cleaner cos podbijał. Jedynie co to jest mega wydajny oraz łatwo sie go sciera nie zostawia po sobie nic nie ma żadnych wypełniaczy wiec zostawia tylko jałowy lakier. Po dotarciu lakier az skrzypi pod palcem to dowód ze działa i robi to dobrze. Dla swojej ciekawości jeden z elementów nie dostał Cleanera żeby sprawdzić czy bez FK poleży podobnie jak z cleanerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
28 minut temu, Kozaa napisał:

Miałem na myśli FK ;)

akurat na to auto kładłem go po raz pierwszy z tego co zauważyłem to przyciemnia lakier, jest śliski i cos w sobie ze szkla ma, teraz wyszedłem na zewnątrz zobaczyć auto świeci lekko słoneczko to fajnie wyciągną perłe z lakieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki produkt wybrać do oczyszczenia szyby  AUTOGLYM Car glass polish czy Carpro Ceriglass. A może coś innego polecacie? Chciałbym wykorzystać  DA, lepiej dokupić pad filcowy czy średni lub finiszowy wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Swift nie miałem jeszcze do czynienia z Ceriglass ale Autoglym używam. Ja do oczyszczania maszynowego używam twardego pada na rotacji i jest git, ale gdzieś na forum widziałem ostatnio, że ktoś robił panoramiczny dach na DA ze średnim padem i efekty też były zacne. Jak masz dużo water spotów to próbuj twardszym padem, jak nie to średni też sobie powinien poradzić.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,jestem w posiadaniu rotacji (znaleziona w garażu) Alpha Tools AWP 1200E(zakres obrotów 1000-3000). Odrazu mowie ze wiem ze to dziadostwo. Czy jak zakupie np. cos takiego http://allegro.pl/menzerna-3500-250ml-gabka-polerska-nat-m14-gwint-i7064233494.html uda mi sie zrobic Onestepa?? Lakier Clio III. Głownie chodzi mi o pad(czy sie nada?).Czy musze zakupic talerz mocujący i do tego pada na rzepa?? Powoli kompletuje wszystkie kosmetyki i inne potrzebne rzeczy,ale na zakup maszyny musze jeszcze chwile poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wczoraj pierwszy raz użyłem ADBL Tire & rubber cleaner na moich oponach. Opłukaną wodą oponę spryskałem tire & rubber, poczekałem chwilę, a następnie delikatnie wyszorowałem szczotką Mothers Tire brush. Efekt jak na zdjęciu:

qG6Pn3o.jpg

Pozostałe opony wymyłem za pomocą pędzelka i te były ok. Nie wiem co mam zrobić z tą pierwszą oponą, wygląda tragicznie. Zastanawiam się, co źle zrobiłem i czy da się jakoś uratować tę oponę? Dodam, że pierwszy raz używałem ww. produktów. Wcześniej opony "obmywałem" pędzelkiem z szamponem, przy okazji mycia auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje to ona jest niedomyta :) Kup coś bardziej precyzyjnego z mocnym twardym nie wyginającym się włosiem. Ja opony szoruję tylko i wyłącznie mothers detail i zawsze są domyte. Pędzelki wg mnie za delikatne a mothers tire brush nieprecyzyjna. Możesz też rozejrzeć się za szczotką Muc off :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko to opona jest po prostu nadal brudna. Lepiej pryskać środkiem na suchą oponę spryskując na mokrą środek się niepotrzebnie rozcieńcza więc i jego działanie spada. Spyskaj jeszcze raz na sucha gumą i dobrze wyszczotkuj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, rapmen93 napisał:

Czy z pianownicy ręcznej Epoca mogę zrobić zwykły opryskiwacz? Jak wyjmę filce to wystarczy, czy trzeba coś jeszcze zrobić? Pytam w kontekście pryskania Kocha GS, bo zwykłym atomizerem idzie się zajechać...

Trzeba wyjąć wężyk i zdjąć tą plastikową czarną końcówkę (na górze wężyka). Tam w tym "łączniku" jest otworek potrzebny do pianownicy. Do opryskiwacza otworka ma nie być, więc wkładasz spowrotem wężyk, ale juz bez tego łącznika. Do pianowania trzeba filce i łącznika, a do spryskiwacza bez filców i bez łącznika (sam wężyk wkładasz w miejsce łacznika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymyłem sobie wnęki w drzwiach - APC - Prickbort- pędzelki - szczoteczka do zębów i na koniec przeleciałem wszystko QD. Teraz pytanie do Was..czym zabezpieczacie zawiasy żeby znowu się syf nie kleił ?

Mam pełno różnych smarów ale nie chcę w ciemno nakładać, może macie sprawdzone sposoby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Swift - posiadam i używam obu tych produktów. CP Ceri jest produktem agresywniejszym - nadaje się nawet do delikatnego polerowania szkła (oczywiście nie ma siły tlenku ceru, ale przy odpowiednim padzie potrafi usunąć delikatne niedoskonałości powierzchni szyby, a na pewno radzi sobie z wżartymi w powierzchnię śladami po twardej wodzie). AG CGP jest produktem delikatniejszym - to nie jest środek polerski, a bardziej taki cleaner ścierny do szkła - na pewno nie będzie tak skuteczny w działaniu, jak CP Ceri. Poza tym AG CGP możesz z powodzeniem używać ręcznie - CP Ceri działa tak naprawdę jedynie przy użyciu maszynowym (można i ręcznie, ale z takim użyciem jest podobnie, jak z ręcznym stosowaniem UC od Meg'sa - skutecznie i z efektem podziałać ręcznie może Pudzian, lub Arni :D, a zwykły Kowalski albo się zajedzie, albo proces będzie liczony w dniach/tygodniach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.