Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Partner forum
5 godzin temu, Pikoko napisał(a):

Właśnie nie. Jeżeli ustawie najniższe to wolno startuje. Nagram filmik i wstawię po południu.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
 

Tak ci się może wydawać, z 3 lata temu szukałem szlifierki z regulacją obrotów, która nadawała by się do polerowania i nic na rynku nie było.  Chyba że coś się zmieniło.  

Masz wrażenie że kręci się wolno bo maksymalne obroty są bardzo wysokie,  sprawdz w charakterystyce czy startuje przynajmniej od 1000, wtedy od biedy da się już coś robić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, JJZS.KAM napisał(a):

Startuje od 3000 czyli dużo za dużo.

 

9 godzin temu, powalla napisał(a):

Napisz co to za maszynka i zobacz w danych jakie ma obroty.

Miałem nic nie pisać ale ... słabą mam chyba psychikę 😉 

Człowiek nie mający zielonego pojęcia w tej kwestii zabiera się za "polerkę" samochodu urządzeniami, które najnormalniej w świecie się do tego nie nadają. Przepis na spi.....nie mamy gotowy. Nie wiedzę tego inaczej. Niech robi czym chce. Wg mnie to równie dobrze może to zrobić szlifierką do gładzi. Na forum jest od 2022 roku, a wciąż nie przyswoił podstawowej wiedzy w tym zakresie. Litości.

Ja bym jeszcze doradzał pracę na max obrotach - będzie szybciej. 😂

  • Lubię to 4
  • Dziękuję 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xadamx a ja się muszę trochę nie zgodzić.

Co prawda na polerce się znam jak świnia na gwiazdach ale wydaje mi się, że lepszym podejściem jest właśnie takie pytanie, nawet jeśli nie przemyślane i do sprawdzenia/dokształcenia się we własnym zakresie za pomocą szukałki. Fakt bycia na forum od 2022 o niczym jeszcze nie przesądza.
 

Chłop dostał odpowiedź, że jest to sprzęt nie przystający do tego co chce robić i tyle, wystarczy. Zrobi z tą wiedzą co zechce, jak piszesz - spieprzy to spieprzy, nie zrobi nic to tym lepiej, jak zrobi to tak jak trzeba i czym trzeba to wspaniale. Czasem faktycznie lepiej jest nie pisać, zobacz, że otrzymał odpowiedź od innych, warto jest się wstrzymać od czasu do czasu dla własnej wolnej głowy i może nie dowalania komuś bez potrzeby.

Sorry za offtop, nic personalnego, też tak mam (dowodem ten post) ale traktujmy się tak, żeby się tego nigdzie nie wstydzić, z szacunkiem, nawet jeśli to trudne i wymaga schowania rąk i innych rzeczy do kieszeni wbrew sobie.

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pulse napisał(a):

Fakt bycia na forum od 2022 o niczym jeszcze nie przesądza.

Ja po 2 latach przebywania na tym forum wstydziłbym się zadawania tutaj takich pytań.

 

5 godzin temu, Pulse napisał(a):

Czasem faktycznie lepiej jest nie pisać, zobacz, że otrzymał odpowiedź od innych,

No i co zrobił z ta wiedzą? Nic. Dalej brnął w temat szlifierki. 

 

5 godzin temu, Pulse napisał(a):

nic personalnego, też tak mam (dowodem ten post) ale traktujmy się tak, żeby się tego nigdzie nie wstydzić, z szacunkiem,

Ja się nie obrażam. A tym bardziej uważam, że nie mam się czego wstydzić. 🙂 

4 godziny temu, Pikoko napisał(a):

Dziękuję za rady już wszystko wiem.

Żeby nie było. Kup sobię ten sprzęt. Kosztuje grosze, a na poczatek przygody uważam za idealny.

OLX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat szuka szamponu i prewashu który jak spłynie do zbiornika na deszczówkę i potem Tym podleje trawę i kwiatki nie zrobi kuku, jakie bio obojętny szamponik do mycia polecicie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Chce nałożyć powłokę Gyeon Mohs Evo. Nowicki w swoim filmie na YT poleca użyć wcześniej Gyeon Primer. Czy Primer wypracowywany na maszynie DA usunie wcześniej położony wosk Soft 99, czy musze użyć czegoś innego? Oczywiście wcześniej dekontaminacja w postacji Gyeon Iron i Tar. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bobwoj Już przy dekontaminacji chemicznej nadgryziesz konkretnie wosk, dodatkowo primer na maszynie i po sofcie nic nie zostanie 🙂 

@Bapko kwestia ile razy będzie mył auto zanim te kwiatki podleje. Raz wczas to przy delikatnych produktach nic nie powinno być. Bilt Hamber TH jest na bazie cukru to może to spróbować.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bobwoj Już przy dekontaminacji chemicznej nadgryziesz konkretnie wosk, dodatkowo primer na maszynie i po sofcie nic nie zostanie  
@Bapko kwestia ile razy będzie mył auto zanim te kwiatki podleje. Raz wczas to przy delikatnych produktach nic nie powinno być. Bilt Hamber TH jest na bazie cukru to może to spróbować.

Racja racja, sam używam a zapomniałem że on bezpieczny, a jaki szampon? Myślę że napewno częściej jak 2 razy w miesiącu nie będzie mył


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bapko Cleantle Daily Shampoo 2 - jest biodegradowalny. 

Tak jak neoxal 737, 3D wash&wax, generalnie sporo chemii i większość rinselessów jak nie wszystkie jest parcie na eko, także myślę, że nie będzie problemem coś znaleźć pytanie tylko czy biodegradowalny jest równoznaczne z „nie wypali trawy”


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adrian89 akurat ten mi przyszedł do głowy, bo gdzieś w pamięci mi jakieś info utkwiło. 
Reasumując to zużywając maksymalnie 100 ml szamponu na jedno mycie i zużywając znaczną ilość wody myślę, że nic nie powinno się stać. 
Bardziej ten cały brud z auta np po zimie jest bardziej toksyczny od szamponu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw na suchy lakier ADBL T&G czy SG D-Tox Liquid? Ogólnie przyjęta jest jakaś kolejność czy obojętnie który pójdzie pierwszy?

Wysłane z OnePlus Nord 3 5G przy użyciu Tapatalka




Deirony w większości lubią się z wodą, za to T&g raczej średnio. Więc jak auto jest czyste to lepiej dać na suchy t&g a po spłukaniu deiron. A jak jest brudne to umyć, dać na mokro deiron a potem po osuszeniu t&g. Mi osobiście się to sprawdza


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw na suchy lakier ADBL T&G czy SG D-Tox Liquid? Ogólnie przyjęta jest jakaś kolejność czy obojętnie który pójdzie pierwszy?

Wysłane z OnePlus 12 przy użyciu Tapatalka





Tak jak kolega wyżej, tar na suchy, natomiast nie musi być bardzo suchy, ja często korzystam z wspomagacza osuszania w postaci kocha PW przed takimi akcjami, auto jest prawie suche po spłukaniu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię odwrotnie 😜

Najpierw deiron, suszenie, smoła

Tar jest tłusty i robi taka jakby "powłokę" wg. mnie deiron wtedy ciężej się przebija.

W relacjach bardziej doświadczonych kolegów widziałem jak lądują tar i deiron razem, później przykrywają piana i finito.

Więc chyba nie ma to znaczenia 🤣

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię odwrotnie
Najpierw deiron, suszenie, smoła
Tar jest tłusty i robi taka jakby "powłokę" wg. mnie deiron wtedy ciężej się przebija.
W relacjach bardziej doświadczonych kolegów widziałem jak lądują tar i deiron razem, później przykrywają piana i finito.
Więc chyba nie ma to znaczenia

Ja lubię sobie utrudniać, więc pomiędzy etapami i tak myje szybko auto „na raz” i do tego ruszam chemię mf w trakcie leżenia

Jest alternatywa w postaci CP Trix - tylko, że z tego co czytałem o nim to na dobrą sprawę ani z opiłkami ani ze smołą nie radzi sobie jakoś wyśmienicie w porównaniu do osobnych produktów


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kuba1 napisał(a):

Więc chyba nie ma to znaczenia

Ma.

49 minut temu, Adrian89 napisał(a):

CP Trix - tylko, że z tego co czytałem o nim to na dobrą sprawę ani z opiłkami ani ze smołą nie radzi sobie jakoś wyśmienicie

Kilka lat temu sprawdzałem jego działanie. Z jednym sobie poradził nawet całkiem, całkiem ale z drugim - porażka. Niestety nie jestem już sobie w stanie przypomnieć na co zadziałał lepiej. Ale ponieważ uznałem go za porażkę to nigdy więcej już nie używałem.

2 godziny temu, daniel23584 napisał(a):

Najpierw na suchy lakier ADBL T&G czy SG D-Tox Liquid? Ogólnie przyjęta jest jakaś kolejność czy obojętnie który pójdzie pierwszy?

Ja najpierw stosuję tar-a, a następnie deirona z ewentualnym glinkowaniem ręcznikiem. Dlatego taka kolejność aby ręcznik niepotrzebnie nie zbierał smoły, która na pewno by sie do niego przyklejała. 

Po całym prewashu;

1. Tar, wypłukanie z pianą zasadową

2. Deiron + glinkowanie, wypłukanie wodą lub przykrycie pianą po kilku minutach jeśli widzę, że szybko przysycha.

3. Mycie finalne, najlepiej szamponem odtłuszczającym.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.