Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, gemaro napisał(a):

Cześć, kończy mi się kwaśny szampon od RRC i szukam kwaśnego szamponu który mógłbym używać do bieżącego mycia (raz na 2-3 tygodnie, auto pod chmurką).

Na aucie półroczna powłoka Ultracoat Magnite. Fajnie jakby było w dobrym stosunku jakość/cena. Myślałem o Elite Detailer Apple Mint, co uważacie? Pure Chemie WSR też brałem pod uwagę ale wydaje się mało opłacalny przy 100ml/10L, zaś o CarLabie dużo skrajnych opinii - od super odtykania po traktowanie go jako zwykły szampon... 

Tylko zastanawiam się nad sensem używania kwaśnych szamponów w okresie letnim do takiego mycia. Ja osobiście w tym okresie do bieżacego mycia używam szamponu o neutralnym ph, a kwaśnego co 2, 3 mycie.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xadamx wiesz to zależy. Jeden okres między myciem a myciem będzie taki, że będzie lekki brud, a drugi może być tak, że dwa tygodnie będzie lało i porobią się jakieś wapienne osady, a uważam, że lepiej na bieżąco usuwać niż potem wjeżdżać czymś cięższym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Kwaśność szamponów jest delikatna, nie zrobi krzywdy powłoce, śmiało można co mycie tym bardziej jak między klasycznym myciem wpada jakis bezdotyk. Chyba że każde mycie jest ręczne raz w tygodniu to wtedy można neutralny, bo brud jest zmywany na bieżąco. 

  • Lubię to 1
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gemaro napisał(a):

Jeden okres między myciem a myciem będzie taki, że będzie lekki brud, a drugi może być tak, że dwa tygodnie będzie lało i porobią się jakieś wapienne osady

Tak, tu sie zgodzę że przy deszczowej pogodzie sam spokojnie bym zastosuję kwaśny szampon ale gdy jest sucho to nie ma dla mnie wiekszego sensu.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zulek85 śliskość nie ma powiązania z poziomem ochrony i hydrofobowością. Są zabezpieczenia "tępe", które kropelkują jak szalone. Co do Twojego przypadku jeśli czuć pod dłonią chropowatość, szorstkość to znaczy, że lakier jest zagruzowany i trzeba go porządnie oczyścić. Nie należy tego mylić z tępością co ma miejsce przy mocno wyjałowionym lakierze lub przy niektórych produktach.

Usunięcie świeżego zabezpieczenia do naprawdę jałowej powierzchni to nie jest taka prosta sprawa, jeśli używa się czegoś mocniejszego, niż wosk naturalny czy standardowy QD, który trzyma się mycie lub dwa. Trzeba na to trochę czasu i pracy. Ja bym poczekał aż czas te Twoje siuwaxy na lakierze nadgryzie i  tylko regularnie mył. Jak zobaczysz, że mimo regularnego mycia hydro poważnie siada to wtedy wjedź z konkretnym oczyszczeniem i przygotowaniem pod nowe zabezpieczenie. 

To czego chcesz używać jest tylko i wyłącznie Twoją decyzją. Jeśli masz mało czasu, idziesz w szybkie tematy. Kup sobie najmniejszą pojemność tego Hydro2 Lite na sprawdzenie i jak nadejdzie ten czas przetestuj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jaki szampon (lub szampony) wybrać? Na aucie jest świeża powłoka zvizzer graphene coat. Planuję myć auto raz w tygodniu ewentualnie raz na 2 tygodnie. Dotychczas używałem ADBL Snowball jako szapon i ADBL Yeti do pianownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci Dzięki za info, chciałem bardziej dowiedzieć się czy mając taką powłokę i z taką częstotliwością można używać kwaśnych szamponów czy lepiej nie albo raz w miesiącu kwaśny i resztę neutralnym oraz czy ww produkty adbl są dobre i bezpieczne dla tej powłoki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie stężenie APC Koch Green Star (GS, ten zielony) polecacie do czyszczenia felg stalowych i aluminiowych?

2. Czy to APC nie ma złego wpływu na gumę opon?

3. Czy można też takim APC oblecieć plastikowe kołpaki, które są w kolorze czarno-srebrnym? Te kołpaki NIE SĄ pokryte bezbarwnym lakierem - wydają się być tylko pokryte kolorem i nic poza tym.

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jeden temat ode mnie odnośnie wyboru prewashu z opryskiwacza na auto zabezpieczone powłoką Ultracoat Magnite. Szukam czegoś do oprysku na myjce bezdotykowej ale również przed myciem właściwym. Do tej pory używałem Kocha GS, ale zastanawiam się nad Eco Shine Car Cleaner, Cleantle Citrum Foam 2, Ewocar ALK Prewash. Myjka bezdotykowa tj. oprysk + spłukane programem wodą demineralizowaną. Zależy mi na dobrym stosunku jakość/cena a także łatwości rozpuszczenia nie tylko w ciepłej ale również w zimnej wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: zwykły szampon FX Protect Car shampoo. Wygląda jak na zdjęciu - jakiś taki mętny z glutami itp. Po wstrząśnięciu niewiele lepiej. Czy to się nadaje do użycia czy lepiej "zneutralizować"?

FXP Nano w podobnym wieku ale stan normalny.

20240407_002.jpg

20240407_001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić i wtedy będzie wiadomo. Co prawda nie szampon, a wet coat, ale mój 6-7 letni Hydro2 Lite nabawił się dziwnych mlecznych farfocli, mimo prawidłowego przechowywania. Pomyślałem sobie, że pewnie do wywalenia, ale stwierdziłem iż warto sprawdzić działanie zanim wywalę. Sprawdziłem i działał tak samo dobrze i długo jak nowy. Próba nie strzelba, nikt nie zginie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.