Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@Mii11 ma nie robić problemu pod chmurką i nie zostawiać bałaganu jak zaschnie to główne kryterium. Ja i tak zawsze po minucie dwóch przejeżdżam rekawica po lakierze żeby trochę jeszcze wzbudzić do pracy siuwaksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta kolejność mycia jest poprawna ? :

1. Piana aktywna (ADBL Yeti)

2. Płukanie

3. Apc + pędzelkowanie wnęk, emblematów, grilla etc.

4. Felgi, opony, nadkola, progi, drzwi (SG EF Wheel Cleaner, ADBL Vampire Liquid,, ADBL Tar and Glue Remover, SG Pure Black Tire Cleaner)

5. Płukanie

6. Mycie na dwa wiadra (FX Protect Nano Shampoo)

7. Dokładne płukanie

8. Suszenie ręcznikami

9. QD + dressing opon. (Sonax Brillant Shine Detailer, SG Back2Black Polymer Tire Dressing)

Wiem, że powinienem użyć ADBl Vampite Liquid i Tar and Glure Remover na lakier ale nie wiem w którym momencie mycia to zrobić, żeby produkt nie spłynął jak lakier będzie mokry. Po którym podpunkcie powinienem dorzucić użycie tych dwóch produktów, żeby to miało ręce i nogi?? Wszystko 4 punkcie jedno na drugie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irona i tara wrzucasz tylko raz na jakiś czas, by oczyścić wstępnie lakier przed większą robotą np. polerowanie, odgruzowanie po zimie, aplikacja nowego zabezpieczenia (dla mnie jest to obligatoryjne przy zabezpieczeniu, bo zawsze cleaner aplikuję na maszynie). Lanie takiej chemii co mycie nie jest dobre dla auta, środowiska i Twojego portfela. 

Moje pytanie: jakiego scrub pada polecacie kupić? Chcę przejść na to akcesorium i nie chcę kupić badziewia. Fajnie żeby był dosyć elastyczny, by popracować na różnych załamaniach, przetłoczeniach plastików itp. Drugie pytanie: ile takie taki pad wytrzymuje aut? Podejrzewam, że z czasem włókna się zetrą i jego moc czyszczenia spadnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irona i tara uzywasz jak kolega napisal co jakis czas. W procesie mycia uzywasz ich po umyciu i osuszeniu auta. Jeśli auto nie jest mocno brudne, a tylko przykurzone to możesz irona użyć na samym początku. Irona i tara uzywasz osobno, po użyciu splukujesz, osuszasz i nakladasz drugi, i po spłukaniu myjesz auto jeszcze raz. Używanie tych środków po umyciu jest o tyle praktyczniejsze, że możesz je wzruszyć mikrofibrą lub rękawicą, aby wzmocnić działanie

Wysłane z mojego SM-S916B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy. 

Na świątecznym wyjeździe do rodzinki podkusiło mnie "umyłem auto dla Jezuska" na myjni ręcznej używając chemii 😵

Zrobiłem sobie kuku. Z pod lusterek wyciekła resztka chemii - mikroproszku czy jak tam zwał i powstały mi cudne białe zacieki na przednich lewych i prawych drzwiach.

Czym to ruszyć? W arsenale mam: apc, tfr, szampony neutralne i kwaśne, prickbort, deironizer. 

Pomoże ktoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SerowyCheetos napisał(a):

@janisz_gd A czym już próbowałeś to ruszyć? 

No jeszcze niczym 🙃 jestem na wyjeździe u rodzinki a tu nie mam czym probowac. Wieczorem zaatakuje oprysk tfr i umyje kwasnym szamponem. Liczę, że zejdzie...mam wielką nadzieję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, janisz_gd napisał(a):

No jeszcze niczym 🙃 jestem na wyjeździe u rodzinki a tu nie mam czym probowac. Wieczorem zaatakuje oprysk tfr i umyje kwasnym szamponem. Liczę, że zejdzie...mam wielką nadzieję


Wydaje mi się że powinno zejść, tym bardziej ze to tylko mikroproszek. Jeżeli jednak nie uda się doczyścić spróbuj zrobić tak jak wyżej napisał @imola33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w sumie jeszcze jedno pytanie.

Szukam jakiegoś fajnego produktu do ogarniania firmowej fury. Auto to biała Skoda Scala, żadna perła tylko biały z gatunku białych. Zależy mi na ułatwieniu pielęgnacji i zarazem aby był to produkt długodystansowy. Celuje raczej w qd aby móc użyć go jako osuszacz i samodzielne zabezpieczenie. Wstępnie myślałem o Auto Graph Sapphire. Znajdę coś lepszego jako alternatywę?

Na swoim aucie obecnie mam nałożone Lm Graphene Spray i jak dla mnie świetny produkt ale ni jak ma się do akcji na firmówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, SerowyCheetos napisał(a):

@janisz_gd Możesz jeszcze wziąć pod uwage adbl ssw 😄

Niby ciągnie więcej kurzu niż Sapphire, stąd Sapphire nr 1. Patrzę czy znajdę coś jeszcze lepszego/trwalszego.

7 minut temu, Rafal9304 napisał(a):

Fajnie też siedzi i lubi się z wodą Sonax Xtreme Ceramic Spray Coating

No właśnie czytałem o nim wczoraj, cena spoko. Nie trafiłem na porównanie tego produktu z Sapphire więc ciężko wyłonić go jako faworyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, SerowyCheetos napisał(a):


Wydaje mi się że powinno zejść, tym bardziej ze to tylko mikroproszek. Jeżeli jednak nie uda się doczyścić spróbuj zrobić tak jak wyżej napisał @imola33

No i nie zeszło. Poszedł oprysk tfr, kwasny szampon z cleantle (dałem 50ml na 8 litrów), użyta gąbka od softa i dupa. Czeka mnie raczej one step na drzwiach. Dopiero co oddawałem auto w listopadzie na one stepa 😑20240401_224806.jpg.3ead7e4d14a9ed2ffcc0c2f1092abfcf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



No i nie zeszło. Poszedł oprysk tfr, kwasny szampon z cleantle (dałem 50ml na 8 litrów), użyta gąbka od softa i dupa. Czeka mnie raczej one step na drzwiach. Dopiero co oddawałem auto w listopadzie na one stepa 


Spróbuj cleanera ściernego na mikrofibrze. Ten osad potrzebuje mechaniki, ale nie musisz od razu korzystać z czyjejś pomocy.


Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.