Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie za namową do usunięcia zacieków po chemii z myjni zakupiłem cleaner Dodo Juice Lime Prime. Byłem pewny, że w szafie leży skitrany pad tri color "german" ale jednak wyparował. Co nadaje się do aplikacji cleanera? Mam typowe pady bawełniane, które wykorzystuje do aplikacji dresingu do wnętrza, czy to się nada? Jak nie to co kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
14 godzin temu, imola33 napisał(a):

@gemaro siła podobna, TL lepiej się wypłukuje. Używałem obu, oba śmiało polecam. Bierz opakowanie 5l, będzie na lata.

Spora różnice w sile samego TL widać po uzyciu w pianownicy, a w klasycznym oprysku:  na plus dla oprysku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, analyzator napisał(a):

@janisz_gd ręcznik z mf a nawet aplikator gąbkowy. Co tam masz pod ręką może zadziała.

 

A aplikator te żółte słoneczko nada się do tego?

Mam jeszcze inne pytania 😆

1. Coś sie rozdupcyło w pianownicy marolex'a. Przyznam, że męczy mnie to ciągłe pompowanie przy oprysku auta. Najczesciej robie oprysk z TFR. Czy polecicie jakąś dobrą pianownicę, ktorej jie trzeba notorycznie dopompowywac bądź jakis opryskiwacz. Moze coś elektrycznego co by życie ułatwiło ale nie za miliony monet.

2. Mam obecnie na swoim aucie narzucone przez detailera po one stepie Luminus Graphene Spray. Przyznam, że produkt świetny ale po 5 miesiącach ma się już trochę gorzej a niebawem pewnie zniknie z dwóch par drzwi po Dodo Juice Lime Prime. Jak ugryźć temat 🤔

W swoim arsenale posiadam Gtechniq c2v3 i świeżo zakupione CC WG.

Pytanie jak podejść do tematu odświeżenia auta po zimie: Oprysk TFR --> oprysk do linii klamek ADBL Vampire Liquid / PrickBort--> mycie na 2 wiadra kwaśnym szamponem i co dalej?

Maszyny nie mam aby ściągnąć tego Luminusa. Kupować na ten moment też mi się go nie widzi mimo, że jest extra ale 400zl to już nie mało.

Zapewne Luminus po takim myciu dalej będzie siedział mniej lub bardziej. 

Aplikować na to Gtechniq c2v3 i na to CC WG?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A aplikator te żółte słoneczko nada się do tego?
Mam jeszcze inne pytania 
1. Coś sie rozdupcyło w pianownicy marolex'a. Przyznam, że męczy mnie to ciągłe pompowanie przy oprysku auta. Najczesciej robie oprysk z TFR. Czy polecicie jakąś dobrą pianownicę, ktorej jie trzeba notorycznie dopompowywac bądź jakis opryskiwacz. Moze coś elektrycznego co by życie ułatwiło ale nie za miliony monet.
2. Mam obecnie na swoim aucie narzucone przez detailera po one stepie Luminus Graphene Spray. Przyznam, że produkt świetny ale po 5 miesiącach ma się już trochę gorzej a niebawem pewnie zniknie z dwóch par drzwi po Dodo Juice Lime Prime. Jak ugryźć temat 
W swoim arsenale posiadam Gtechniq c2v3 i świeżo zakupione CC WG.
Pytanie jak podejść do tematu odświeżenia auta po zimie: Oprysk TFR --> oprysk do linii klamek ADBL Vampire Liquid / PrickBort--> mycie na 2 wiadra kwaśnym szamponem i co dalej?
Maszyny nie mam aby ściągnąć tego Luminusa. Kupować na ten moment też mi się go nie widzi mimo, że jest extra ale 400zl to już nie mało.
Zapewne Luminus po takim myciu dalej będzie siedział mniej lub bardziej. 
Aplikować na to Gtechniq c2v3 i na to CC WG?
 
1. Przerób pianownice na opryskiwacz. Wyrzucasz sitko pianujace, a z rurki zaciągającej płyn pozbywasz się elementu z dziurką na zaciąganie powietrza
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja z pytankiem. Chcę pomóc koledze, którego bolą wypłowiałe plastiki. Zamiast się mnie zapytać jedzie po nich jakimś środkiem plako-podobnym. Masakra! Zderzaki ociekają smalcem. Chce mu położyć Polytrol, ale mam wątpliwości co do skutecznego odtłuszczenia. Planuję zaatakować Ludwikiem w dużym stężeniu oraz poprawić Cleantle Industrial Degreaserem, przed położeniem jeszcze jakiś prep. Będzie dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć. Plastiki lubią czasem "pić" takie rzeczy i pytanie czy nie weszło to głębiej strukturę. Jeśli weszło to czy zareaguje z czymś innym. Śliski temat, chyba że kolega decyduje się na pewne ryzyko niepowodzenia i pogorszenia sytuacji. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej bym widział jakieś srogie APC, próba w mniej widocznym miejscu i jak nie będzie przeciwwskazań to porządny 2-3krotny atak, zakończony najlepiej jakąś powłoką, nawet typu cancoat. O owatrolu słyszałem tyle samo złego co dobrego…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adrian89 a Cleantle to nie jest właśnie takie APC na sterydach? Co do Polytrola, to też bym wolał położyć np. Dwunastkę Neoxala w dosłownie 10 minut i mieć to z głowy

To była bardziej odpowiedź na ludwika, bo nie widziałem Twojej odpowiedzi w trakcie pisania swojej więc pewnie obaj mieliśmy to samo na myśli a co do powłoki to w zasadzie cokolwiek jest pod ręką i producent dopuszcza kładzenie na plastikach - nada się


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, będę oddawał auto na korektę i zabezpieczenie, dzisiaj byłem na wycenie i zaproponowano mi powłokę elastomerową luminus 5 letnia lub ceramikę gyeon 3 letnia.

Mial ktoś styczność z tym luminusem?

wgl zawracać sobie głowę elastomerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś?

11 godzin temu, marecq napisał(a):

Witam, będę oddawał auto na korektę i zabezpieczenie, dzisiaj byłem na wycenie i zaproponowano mi powłokę elastomerową luminus 5 letnia lub ceramikę gyeon 3 letnia.

Mial ktoś styczność z tym luminusem?

wgl zawracać sobie głowę elastomerem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marecq napisał(a):

Ktoś coś?

 

Jeżeli wykonawca nie przedstawił Ci różnic pomiędzy zabezpieczeniami, tylko rzucił suchą nazwą i dał cenę, to może lepiej poszukać drugiego. Z tego co wiem, elastomer to jest tak naprawdę nazwa handlowa i raczej nic niewnosząca do skuteczności zabezpieczenia. Weź pod uwagę, że i tak dostaniesz książkę gwarancyjną i będziesz musiał raz w roku pojawić się na serwisie, także czy to jest powłoka 3-letnia czy 5-letnia, jest kompletnie bez znaczenia. Jak wstawisz auto do garażu i będziesz wyjeżdżał tylko w niedzielne, słoneczne popołudnia i dbał, to powłoka będzie 23-letnia 🙂 Ja bym sobie odpuścił wynalazki i poszedł w tego Gyeona. Zakładam, że to Gyeon Syncro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.