Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Od siebie też polecę od BH ich Surfex HD. Zastąpił mi inne Apc, bardzo fajny i bezpieczny produkt. Zazwyczaj wjeżdżam 1:10 i pięknie zbiera. Ostatnio nawet ręcznie wyprałem oparcie w wersalce i wszystko pięknie zeszło. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kuba1 napisał(a):

@flatron007 prickbort do smoły, SG to deironizer, Dwa inne produkty 😉

Korzystałem z deirona shiny garage i było wszystko w porządku, bezpieczny, robi co ma robić.

Prickborta polubiłem, kupiłem bańkę 5l 😉

Jak nie dasz mu przeschnąć, nie nałożysz na gorący lakier/ w słońcu to nic nie zrobi. Odsmalam nim zajechane plastiki ( np. nadkola) i nic nie narobił. Lubię po aplikacji zebrać wilgotna fibra nadmiar z opon i uszczelek dla bezpieczeństwa .

Bardziej doświadczeni koledzy twierdzą że to słaby zawodnik, mi wystarcza i działa 👍

 

Aj wkleiło się nie to co trzeba😀 miało być Prickbort MAC 124 czy ADBL Tar and Glue Remover. 

No i potrzebny mi deironizer i myślałem właśnie o Shiny Garage D-Tox Liquid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie laika. Kuzyn w najbliższych dniach odbiera nową kijankę, w salonie namówili go na położenie powłoki ceramicznej. Najbliższe dni mają być deszczowe, a mi kojarzy się, że kiedy miałem nakładaną ceramikę u siebie to wspominano, że przez 48 godzin po nałożeniu nie powinno się wystawiać auta ani na działanie mocnych promieni słonecznych, ani na deszcz.

Czy faktycznie deszcz może narobić jakiś szkód świeżo położonej powłoce ceramicznej? Czy auto z taką świeżą powłoką można potraktować wodą demineralizowaną na myjni samoobsługowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie 48 a 24h i to powinno leżeć po stronie firmy aplikującej ceramikę. Nie powinni wydać auta przed związaniem powłoki. Po tym czasie można moczyć, ale przez tydzień nie wolno używać chemii do mycia, sama woda

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, analyzator napisał(a):

Surfex moc bezpieczeństwo kozak ale już wypłukiwanie nie bardzo. Z dywaników gumowych żeby nie został biały nalot to mi nie idzie.

W jakich proporcjach i do czego go używacie?

1:10

Czyści białe skorzane najki jak zły 😄

Jak bieżące mycie to felgi 1:20, zakamarki i progi 1:20. Chyba że mocno zajechane to 1:10. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to APC już mamy, chyba skuszę się na 5 litrów. Deiron rozważę Kiurlab lub poszukam coś jeszcze. A co z prepem? Jest coś, co zastąpi Erasera i przy okazji kosztuje mniej? Klinet Pro jest ok, ale jednak Eraserem jakoś tak przyjemniej mi się pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grechut @Kuba1 u mnie też czyści białe trampki sobie z nimi świetnie radzi 🙂

Jakby nie ten osad to byłby mój numer jeden.

W okolicy 1:20 wrzucałem jako pre pod af i miesięczny zimowy brud pięknie się odklejał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam położone how sapphire i na to cc water gold. Planuję przy najbliższym myciu użyć oprysku z fx gravity - nie powinien chyba zjeść mi tego wosku? Po myciu chciałbym osuszyć z pomocą chemotion hydro dry, lub koch pw, a potem położyć świeżą warstwę water golda. Czy jest sens kłaść w ten sposób QD na QD? Hydro dry nie osłabi efektu lub wytrzymałości water golda?

bonusowe pytanie: czy zamordowałem how sapphire, kładąc na niego water golda jakieś pół godziny po dotarciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić na srebrnym lakierze czy powstał haze? O ile na innych kolorach jest to do wychwycenia dla laika, tak na swoim nie potrafię. 

Polerowalem element twardego lakieru audi niebieskim NATem (pomarańczowy zvizzer nie dawał rady na te rysy) i Koch f6. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie o DA 21mm. Czy warto się bawić w LE T5000, czy od razu kupować Rupesa LHR21? Czy różnica między tymi maszynami, jest aż tak kolosalna, że warto wydać te prawie 2.5x co LE?
 
Ja wybrałem le t5000. Mówią że jest głośna... Całkiem możliwe, ale ja tego nie słyszę bo zawsze pracuje albo w stoperach albo w słuchawkach z ANC i słucham sobie muzyczki :D nie ma jakiś nadmiernych drgań więc jak nie polerujesz każdego dnia nie ma sensu przepłacać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że sprzątanie w mieszkaniu doprowadza mnie do szewskiej pasji, zamierzam położyć na blaty i umywalki ceramikę, najpewniej neoxala 12. Robił ktoś takie manewry w swoich domach/mieszkaniach? Jak później z dbaniem o taką powłokę, trzeba odtykać jak na samochodzie ? Do tego myślałem żeby przerzucić się już całkowicie na kosmetyki samochodowe w sprzątaniu domowym, aktualnie głównie korzystałem z Carpro echo 1:15 do przecierania blatów, myślę jeszcze o rozrobieniu kocha GS do trudniejszych zabrudzeń + korzystanie z echo do mycia podłóg. Ale czym np. zastąpić żele do WC? Alfanol OC? Tutaj chyba muszę wywołać @DZIADZIA do tablicy czy się nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, siws00n napisał(a):

Jako że sprzątanie w mieszkaniu doprowadza mnie do szewskiej pasji, zamierzam położyć na blaty i umywalki ceramikę, najpewniej neoxala 12. Robił ktoś takie manewry w swoich domach/mieszkaniach? Jak później z dbaniem o taką powłokę, trzeba odtykać jak na samochodzie ? Do tego myślałem żeby przerzucić się już całkowicie na kosmetyki samochodowe w sprzątaniu domowym, aktualnie głównie korzystałem z Carpro echo 1:15 do przecierania blatów, myślę jeszcze o rozrobieniu kocha GS do trudniejszych zabrudzeń + korzystanie z echo do mycia podłóg. Ale czym np. zastąpić żele do WC? Alfanol OC? Tutaj chyba muszę wywołać @DZIADZIA do tablicy czy się nada.

Żele do WC, czyli Domestos... Alfanol nie zabije wszystkich bakterii i na pewno nie będzie tak skuteczny.

Ale właściwości czyszczące będą zadowalające.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.