Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Czy po użyciu ADBL T&G Remover wystarczy karoserię dobrze wypłukać i będzie ok czy trzeba myć? Pytam ponieważ niedawno myłem auto ręcznie (zarzucony Sapphire), ogólnie jest czyste tylko trochę przykurzone (stało w garażu) a jak trzeba myć ponownie to muszę na razie odpuścić sobie akcje z T&G jak bez ponownego mycia to na bezdotyku bym sobie ogarnął sprawę



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po użyciu ADBL T&G Remover wystarczy karoserię dobrze wypłukać i będzie ok czy trzeba myć? Pytam ponieważ niedawno myłem auto ręcznie (zarzucony Sapphire), ogólnie jest czyste tylko trochę przykurzone (stało w garażu) a jak trzeba myć ponownie to muszę na razie odpuścić sobie akcje z T&G jak bez ponownego mycia to na bezdotyku bym sobie ogarnął sprawę





Nie podjąłbym się t&g bez umycia auta po użyciu, można zrobić duże bubu szczególnie na nielakierowanych plastikach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, daniel23584 napisał(a):

Czy po użyciu ADBL T&G Remover wystarczy karoserię dobrze wypłukać i będzie ok czy trzeba myć? Pytam ponieważ niedawno myłem auto ręcznie (zarzucony Sapphire), ogólnie jest czyste tylko trochę przykurzone (stało w garażu) a jak trzeba myć ponownie to muszę na razie odpuścić sobie akcje z T&Gemoji53.png jak bez ponownego mycia to na bezdotyku bym sobie ogarnął sprawę


 

Myć czymś co odtłuści.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie powierzchnię po T&G potraktować zasadowym opryskiem. 

Moje pytanie w sumie też w temacie zasadowych oprysków. Chciałbym wykorzystać stare zapasy standardowego APC od @ADBL w charakterze oprysku wstępnego na mocniej usyfiony lakier. Ktoś próbował? Od jakiego stężenia wyjść? Myślę coś między 1:10-1:20. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dla odmiany powiem, że zdarzało mi się zarzucić t&g na auto, solidnie spłukać i wytrzeć do sucha bez ponownego mycia. Nigdy mi to szkód nie narobiło. Jednak dla świętego spokoju lepiej użyć jakiś oprysk albo chociaż pianę. Robił ktoś kiedyś oprysk z ludwika? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam poślizgu do użytku z clay blockiem, ale tutaj mały haczyk - nie chcę by po jego użyciu pojawiało się hydro. Ten efekt przy odgruzowywaniu po zimie, a przed właściwym zabezpieczeniem lakieru nie jest mi do niczego potrzebny. Będzie tylko więcej roboty przy jałowieniu powierzchni. Macie coś sprawdzonego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 
Pacjent Mitsubishi Colt czerwień

Środek ADBL APC PRO 1:10
Powstały białe zacieki na lakierze, nie widać dobrze, trzeba się przyjrzeć, aby je zobaczyć, podejrzewam, że odrobinę za długo trzymałem APC na lakierze. Czym to usunąć? Mieliście podobnie? Oczywiście próbowałem to usunąć ale mycie szamponem nie pomaga, proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ten film i spoko to wyglądało. Od siebie dodam po poszukiwaniu w sieci, że tak samo zachowuje się Immolube/Clay Lube od CarPro. Dobre smarowanie bez ładowania polimerów/wosków na lakier. 

Muszę uzupełnić arsenał o coś kwasowego do osadów mineralnych. Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.