Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@Krzynio_spafreak ja tego u siebie nie zauważyłem. Ta do opon chyba za mało agresywna na szczury.
@grechut, a Ty Googluj metal cleaning brush II, taka beżowa https://autonablask.pl/produkt/metal-cleaning-brush-ii-metalowa-szczotka-odkurzania-czyszczenia-tapicerki/

Wyryte w skale z S20 FE 5G



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kolegów żyjących z detailingu lub dorabiających sobie okazyjnie. Jesteście w stanie podać widełki cenowe za pakiet polerowanie + powłoka lite na lakier + niewidzialna wycieraczka + powłoka na felgi + powłoka na plastiki? Auto to odebrana w tym tygodniu z salonu Mazda CX-30. Siwy metalik. Jeszcze nie widziałem auta na żywo. Nastawiam się na szybki onestep, nie będę pracował nad zrobieniem lakieru na 100%. Ma być szybka akcja. Przykładowo FX Protect proponuje takie ceny dla akredytowanych: Vision od 800 zł, Wheel Armour od 350 zł, nw od 250 zł za wszystkie szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, nie odstawiajmy popeliny. Trzeba to dobrze przygotować. Zrób jak planowałeś czyli jakaś pasta typu primer lub finish na miękkiej gąbce i wtedy zabezpieczenie. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę w końcu umyć 206 kwaśnym szamponem i zobaczyć jak się trzyma Cancoat na primerze Neoxala, i czy warto go używać. Niestety auto niemyte ręcznie od jesieni, to i hydro zdechło. W ostateczności zrobię finish, ale z primerem jest mniej zabawy. Dzięki za odpowiedzi panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, imola33 napisał(a):

Jeszcze myślę z tą Mazdą, że może w ogóle odpuścić sobie polerowanie, i tylko zrobić dekon i odtłuścić, a na to wlecieć z cancoatem? 

Przy finiszu ściągniesz 1-2 mikrony, przy one step - maks. 3 do 5 mikronów, więc nie bój się, tylko przygotuje porządnie lakier pod powłokę, abyś nie utrwalał ewentualnych swirli / rys. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, imola33 napisał(a):

Vag to raczej coś tam lakieru ma

Niestety ale nie ma. W Skodzie nominalna grubość to 110-120 mikronów. Beza wyszła przy 80 mikronach. Oczywiście do 1 etapowej czy 2 etapowej korekty bez większego cięcia spokojnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dobry odkurzacz akumulatorowy nie za miliony do którego można dokupić aku gdy stary wysiądzie ? Ewentualnie z wbudowanym aku też może być. Obecnie mam na 12v i ciągnie kiepsko, denerwuje mnie też kabel przy odkurzaniu. Wiem też jak działają te firmówki typu makita, de walt, erbauer gdzie wpinamy aku z wkrętarki i ciągną też słabo a kompletowanie takiego zeatawu gdy nie masz ładowarki i baterii wyżej wymienionych firm jest mega drogie...

No więc czy polecicie coś fajnego w cenie powiedzmy do 500pln ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Śmigol

Einhell TE-VC 18/10 - mam od kilku lat, super moc, można do niego wkładać worki od standardowych odkurzaczy np z amica. Dodatkowo odukurza na mokro - robiłem nim kilka razy mini pranie tapicerki - całkiem fajnie wyciąga wodę z czyszczonej tapicerki. No i do tego dość mocny nadmuch, który śmiało można użyć do suszenia auta po myciu, wrzucałem nawet kiedyś na yt krótki filmik z suszenia nim auta po myciu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Śmigol napisał(a):

Koledzy dobry odkurzacz akumulatorowy nie za miliony do którego można dokupić aku gdy stary wysiądzie ? Ewentualnie z wbudowanym aku też może być. Obecnie mam na 12v i ciągnie kiepsko, denerwuje mnie też kabel przy odkurzaniu. Wiem też jak działają te firmówki typu makita, de walt, erbauer gdzie wpinamy aku z wkrętarki i ciągną też słabo a kompletowanie takiego zeatawu gdy nie masz ładowarki i baterii wyżej wymienionych firm jest mega drogie...

No więc czy polecicie coś fajnego w cenie powiedzmy do 500pln ? 

 

Honiture s13 z alie ,wysyłka bodajże z Polski 🙂 kupiłem kiedyś taki po pijaku za 360 zł  i jestem z niego mega zadowolony:) gabarytowo trochę większy ale ma kpl ssawek i bardzo dobre podciśnienie . I na jednym ładowaniu ogarnia mieszkanie 70m

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jelinski17 po tym jak napisałeś, że zamawiasz rzeczy po pijaku wreszczie nie czuję się jedynym człowiekiem z tą przypadłością 😄 bardzo fajny odkurzacz jednak einhell wygrywa tym, że ma wymienny aku. I chyba na niego się zdecyduję.

@powerf A jak po tylu latach z żywotnością akumulatora ? Jaką masz pojemność i ile mniej więcej popracuje ? Oglądałem kilka filmików i jestem lekko zszokowany tym jak to ciągnie 😲

No i nadmuch też się może przydać tak samo jak praca na mokro

Chyba zrobię sobie prezent na wiosnę a może i podpasuję pod niego jakąś sztywną rurę to i mieszkanie mi ogarnie...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Śmigol  Mam kilka baterii, 4Ah i 5.2Ah bo mam kilka sprzętów Einhella, najstarsza bateria, właśnie ta 4Ah była kupowana ponad 4 lata temu i nie widzę aby po tych 4 latach w zauważalny sposób spadła jej wydajność - odkurzacz na w pełni naładowanej 4Ah bez problemu ogarnie zasyfione auto typu kompakt. 

Worki do niego używam Worwo MPMB02K, na allegro w większych ilościach można je kupić za grosze - trzeba tylko obciąć (o jakieś 8mm) w nich trochę ten czerwony plastik z góry, żeby nie blokował pokrywy odkurzacza i jazda 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.