Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@Śmigol w media ekspert on obecnie kosztuje chyba 369 zł więc to dobra cena, do tego na allegro masz zestaw startowy akumulator 4ah + ładowarka za 148 zł, a to też dobra cena.

Update:

Wow, na allegro masz już za 267 zł ten odkurzacz, za taką cenę to nawet bym się nie zastanawiał...

Screenshot_20240227-092657~2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Może ktoś mi polecić wąż ogrodowy do myjki ? Ale musi to być miękki, ponieważ ja mam twardy i non stop, pomiędzy złączka a wężem ucieka mi woda, i nie mogę nic z tym zrobić, a czasami szału dostaje 🫣.

Ktoś poleci coś, tylko tak w miarę przystępny cenowo 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/neo-waz-ogrodowy-6-warstwowy-30bar-1-2-30m-profi-9039642040
Ten jest całkiem fajny, przede wszystkim nie zagina się, mimo że nie jest właśnie super twardy. Używam od prawie trzech lat i polecam.

Wyryte w skale z S20 FE 5G







  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję wziąć Rupesa LHR 15, bodaj mk2, za 600 zł. Patrząc wyłącznie na siłę cięcia, jest sens wymieniać Hamrona/Meeca również ze skokiem 15 mm na Rupesa? Czy znaczącego przeskoku nie będzie? Bo to, że przy Hamronie Rupes jest bardziej kulturalny, to wiem 😉 ale przy mojej znikomej ilości aut do polerowania rocznie nie ma to aż takiego znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, imola33 napisał(a):

Mam okazję wziąć Rupesa LHR 15, bodaj mk2, za 600 zł. Patrząc wyłącznie na siłę cięcia, jest sens wymieniać Hamrona/Meeca również ze skokiem 15 mm na Rupesa? Czy znaczącego przeskoku nie będzie? Bo to, że przy Hamronie Rupes jest bardziej kulturalny, to wiem 😉 ale przy mojej znikomej ilości aut do polerowania rocznie nie ma to aż takiego znaczenia

Jak chcesz na siłę wydać kasę, to nikt Cię nie powstrzyma 😉 ale wolałbym za 3/5 tej kwoty sobie dokupić nową małą maszynkę 75mm żeby dopełnić arsenał i powiększyć możliwości polerowania. Rupes też pewnie już przechodzony, to i komfort pracy nie ten sam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, imola33 napisał(a):

Mam okazję wziąć Rupesa LHR 15, bodaj mk2, za 600 zł. Patrząc wyłącznie na siłę cięcia, jest sens wymieniać Hamrona/Meeca również ze skokiem 15 mm na Rupesa? Czy znaczącego przeskoku nie będzie? Bo to, że przy Hamronie Rupes jest bardziej kulturalny, to wiem 😉 ale przy mojej znikomej ilości aut do polerowania rocznie nie ma to aż takiego znaczenia

Nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś patenty na usuwanie folii z busa ? Całe auto oklejone folią reklamową. Opalarka i parownica znam, jakoś idzie ale strasznie mocny klej ma ta folia. 

Drugie pytanie to usunięcie kleju po tej folii. Miejscami schodzi ładnie całość ale w niektórych miejscach zostaje klej na lakierze, T&G i Eulex średnio sobie z tym radzą. Zostaje tylko krążek na wkrętarkę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Przeciek wody do wnętrza przez obudowę trzeciego stopu. Pasowałoby wymienić element na wersję poprawioną przez producenta, ale właścicielowi się to jakoś nie widzi. Zatem uszczelniamy miejsce dookoła światełka, nikt z tego strzelać nie będzie. Czym? Warunki dwa: niewidoczne dla oka i skuteczne. Silikony powodują korozje, więc to zdecydowanie odradziłem. Any ideas?

P.S. Ze to półśrodek, to ja wiem...

Wyryte w skale z S20 FE 5G





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
23 godziny temu, imola33 napisał(a):

Mam okazję wziąć Rupesa LHR 15, bodaj mk2, za 600 zł. Patrząc wyłącznie na siłę cięcia, jest sens wymieniać Hamrona/Meeca również ze skokiem 15 mm na Rupesa? Czy znaczącego przeskoku nie będzie? Bo to, że przy Hamronie Rupes jest bardziej kulturalny, to wiem 😉 ale przy mojej znikomej ilości aut do polerowania rocznie nie ma to aż takiego znaczenia

Oczywiście że warto, nie warto za to porównywać maszyn według danych technicznych. Całkiem inna bajka.
Brałbym od razu Rupesa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, e36ace napisał(a):

Brałbym od razu Rupesa

Tak ale pod warunkiem, że nie jest mocno zużyty. A biorąc pod uwagę to, że pracował w studio to raczej nie spodziewam się aby nie był.

Ale zgodzę się, że nie ma co porównywac tych maszyn: komfort pracy, żywotność pewnie mocno na plus dla Rupcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was 3 pytania, może ktoś coś pomoże...

1. Niewidzialna Wycieraczka Rain-x, ile dajecie czasu pomiędzy Aplikacja - Docieranie ?

2. Owatrol - Czy można go warstwować ? Np. druga warstwa po 12 godzinach ? Bo przy pierwszej, tak nie do końca pomogło, ale ten plastiki strasznie zniszczone takie chropowate itp.

3. Macie jakiś patent, na ramki wokół szyb ? Avensis t25 nie jest to piano Black, ale mam straszne osady waterspoty, jak myślicie potraktować to polerka, czy jakąś pastą na aplikatorze ? 

IMG20240228203412.jpg

IMG20240228210049.jpg

IMG20240228210034.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie. Jak wycenić całe auto do usunięcia mory po lakierowaniu i wyprowadzenie tego? 
@sparco0 matowanie możesz oblecieć i w 1 dzień, jak jest w miarę czysto wylane, ale jak będzie sporo syfów i wtrąceń, które będziesz chciał wyprowadzić to zabawa może przeciągnąć się na kilka dni...bez dobrych oględzin nie ma sensu w ogóle podchodzić do wyceny, no chyba, że ma być "jako tako", ale domyślam się, że nie o to chodzi...
Pozdrawiam
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Alfa47 napisał(a):

2. Owatrol - Czy można go warstwować ? Np. druga warstwa po 12 godzinach ? Bo przy pierwszej, tak nie do końca pomogło, ale ten plastiki strasznie zniszczone takie chropowate itp.

Te lusterka to Owatrol?

39 minut temu, Alfa47 napisał(a):

3. Macie jakiś patent, na ramki wokół szyb ? Avensis t25 nie jest to piano Black, ale mam straszne osady waterspoty, jak myślicie potraktować to polerka, czy jakąś pastą na aplikatorze ? 

Ja w Hondzie polerowałem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Alfa47 napisał(a):

1. Niewidzialna Wycieraczka Rain-x, ile dajecie czasu pomiędzy Aplikacja - Docieranie ?

Jak zaczyna podsychać to wlatuje z docieraniem, czas zależy od temperatury i wilgotności.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Alfa47 napisał(a):

@xadamx Tak, coś tam trochę dało, ale jak widać nie ma wielkich efektów.

 

Weź chłopie tego Owatrola usuń. Po tym zaaplikuj powłokę CP DLUX, Gyeon Trim lub jakikolwiek dresing (mniej trwałe od powłok) np. ADBL Blackouter.

kurcze ile osób jeszcze się natnie na tego Owatrola? Przecież z nim są same problemy. Jeśli nie odrazu to po czasie.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.