Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

@lodowa głównie myślę o looku - po jakim czasie chciałbym reaplikować/ściągać bo hydro jest ale wygląda jak goła opona. Tu perl zjada k2 leciutko. A szkoda bo K2 wygląd ma rewelacyjny, po aplikacji jest tłusto 🙂

Perl ma też inne zalety - koncentrat, świetna aplikacja, look zależny od aplikacji, dosycha i nie zjeżdża z opony (wrzucałem fotki ADBLa który sobie żyje płynnie dobę po aplikacji), można go stosować do plastików zewn i wewn. Nie sprawdzałem perl vs adbl trwałości.

*ostatnio prywatnie i tak sobie śmigam z adblem 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2021 o 16:57, lodowa napisał:

Dziś założyłem zimówki a na nich sigma aplikowana tydzień temu jak chcesz rano mogę podesłać foto żebyś sam ocenił. Auto zrobiło 25 km 

Ale uważam że do sigmy pro czy endurance czyli obu błyszczących dresingów podobnie przyciągany jest Kurz czyli troche bardziej zauważalnie niż do dresingów o satynowym wkonczeniu 

Ja mam trochę obserwacji z Sigmą Pro - ona jest cały czas mokra, oleista. Siła odśrodkowa wyrzuca ją z rowków czy napisów na oponie. Co więcej kurz się klei i to mocno. To są bez wątpienia jej minusy.

Co do samego kurzu. Wymieniam całe koła na wiosnę i jesień, a te zdjęte dokładnie myję i zabezpieczam - felgi woskiem, oponę po bokach dressingiem, a następnie koła lądują na hakach na ścianę. I tak sobie zabezpieczyłem sigmą kiedyś. Po ponad pół roku dalej były mokre. Trzymane w garażu, miały pełno kurzu na sobie, ale powiedzmy, że wyglądały jeszcze w miarę. Przetarcie/docieranie nic nie dało. U wulkanizatora wymacali mi je rękami i wyglądało to już źle. Później, w drodze do domu powypływał jeszcze nadmiar z rowków i było bardzo źle ;-)

Ja osobiście preferuję wysychające i z wyglądu matowe/satynowe dressingi. W przypadku sigmy takiego efektu nie udało mi się osiągnąć, a próbowałem małymi ilościami i docieraniem. Nie mniej jednak, jeśli ktoś lubi bardzo mokrą oponę i nie przeszkadzają mu powyższe, to polecam. Bo trzeba przyznać, że aż tak mokrego efektu innymi dressingami tak prosto nie osiągnąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem na etapie poszukiwań dressingu do opon. Od kumpla dostałem trochę Good Stuff Tire Dressing i szczerze jak dla mnie efekt średni po nim. Chciałbym coś co by bardziej oponę nabłyszczyło. Wspominaliście o K2 Sigma Pro i patrząc po stosunku cena/ilość to wypada znakomicie. Tylko kosmetyki K2 to chyba produkty budżetowe i Sigma pewnie trwałością nie dorównuje np ADBL TD czy Megs Endurance, ale z drugiej strony cena dużo niższa. Obawiam się tylko o to klejenie brudu po nałożeniu Sigmy, że opona jest niby cały czas "tłusta" i łapie kurz czy piasek, jak wjedzie się w piaszczystą drogę to piasek do opon się przyklei i będzie to słabo wyglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mk4tdi k2 ma sporo fajnych produktów i akcesoriów podobnie jak tenzi. Nie każdy oczekuje maksymalnej trwalości od dressingu więc do adbl, endurance czy perl porównywałbym rozsądnie 😉 Kup sobie carpro perl sampla 50ml za 13zł. Zrób z tego 150ml dressingu i zobacz jak ci pasuje. O dressingu napisano już dużo a ostatnio wspominałem go ja na tej stronie. Cenowo wychodzi taniej niż k2 mając na uwadze że to koncentrat i oszczędniej się aplikuje - jest wodnisty,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mk4tdi napisał:

Chciałbym coś co by bardziej oponę nabłyszczyło

@mk4tdi spróbuj dresingu od Prostaff CC Water Gold Tire Coating, powinien sprostać Twoim wymaganiom.

https://kosmetykaaut.pl/topic/17053-prostaff-cc-water-gold-tire-coating/

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoooo matko jak ten Prostaff nabłyszcza to produkt nie dla mnie. Teraz używam K2 Sigma (ta zwykła) i chciałbym przeskoczyć na coś innego. Nie zależy mi zbytnio na nabłyszczeniu, Priorytet to dobre przyciemnienie opony, chciałbym żeby opona była ładnie czarna i żeby piasek za bardzo się nie kleił. Co możecie polecić?









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zakupie zaraz któryś z tych. 

Dressing SG Back2Black będzie okej ?

Do felg mam rottona ale już wiem, że to nie do końca dobra opcja.

Co myślicie o zestawie na felgi ADBL Wheel Warrior i do tego ADBL Vampire LIQUID i Funky Witch Talisman Rims ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wheel Warrior ma kiepskie opinie. Vampire do stosowania raz-dwa na sezon. Jest dobry, ale szkodzi elementom układu hamulcowego. Back2Black bardzo lubię, polecam.

Wyryte w skale z S20 FE 5G

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PressionLife Wheel Warrior to kwas, więc do bieżącego utrzymania nie za bardzo. Generalnie tak jak piszę @MMCzysci deiron to na początku i końcu sezonu a do bieżącego utrzymania coś zasadowego. Ja korzystam z EF Wheel Cleaner od SG ale jest też np Excede Wheel Cleaner (SG ma wypuścić zaraz środek do jednoczesnego mycia kół i opon)  Co do dresingu to ja aktualnie używam Carpro Perl ale SG który wspominasz też jest okay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, MMCzysci said:

@czester czyli moje "polecenie" się udało? emoji38.png

Wyryte w skale z S20 FE 5G
 

Jasne, dzięki! : ) 1:1 na opony, 1:3 na plastiki i wszystko jak dla mnie gra 🙂 Testowałem też na plastikach w bagażniku ale nie pamiętam proporcji. Gdzieś na forum ktoś pisał o używaniu na dywanikach w mocnym rozcieńczeniu ale nie sprawdzałem. Jak dla mnie super uniwersalny produkt. Na półce jest też trochę innych produktów od Carpro 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czester  @MMCzysciDopiero zaczynam zabawę  z detailingiem. Moje felgi nie zaznały nigdy nic więcej niż Rotton który jeszcze został więc domyślasz sie w jakim są stanie 😐   Dlatego pomyślałem, żeby najpierw użyć Warriora nastepnie Vampire ale opinie mnie zastopowały Wasze 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, PressionLife said:

@czester  @MMCzysciDopiero zaczynam zabawę  z detailingiem. Moje felgi nie zaznały nigdy nic więcej niż Rotton który jeszcze został więc domyślasz sie w jakim są stanie 😐   Dlatego pomyślałem, żeby najpierw użyć Warriora nastepnie Vampire ale opinie mnie zastopowały Wasze 😃

Spoko ja w początkach "zabawy" nadużywałem deirona co nie było dobrym pomysłem 😉 Jeśli potrzebujesz odszczurzyć felgi i kwasu to kup Tenzi Alux w koncentracie. Zacznij od lekkich stężeń i zerkaj czy efekty są dla Ciebie okay. Vampire (lub inny deiron) też się przyda plus coś do usunięcia smoły i osadów organicznych czyli tzw Tar and Glue. Możesz zerknąc na Tara od Carlab albo Vasco Tixotrop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.