Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.06.2021 o 12:23, blazej napisał:

Szkoda że nie mają próbek, tak jak np. Perl.

Dostałem tester do zamówienia w mrcleaner, zapytaj może, może uda Ci się kupić tester.

Też myślę czy nie kupić całej butelki, fajnie usiadł na czarnych plastikach na zewnątrz, przyciemnia i nie świeci się. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.07.2021 o 09:11, blazej napisał:

Tak,  sprawdzam od soboty 🙂 Na razie idealne warunki pogodowe więc wszystkie siedzą jak szalone.

 

no juz minęło wiecej czasu, jak efekt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2021 o 13:26, Bapko napisał:


Szukaj z inhibitorami korozji np. Excede ultimate wheel cleaner, APC Koch Green star, itp

Apc Koch Green jest alkaliczne. To nie będzie też powodowało rdzewienia elementów i szarzenia gumy? Przynajmniej tak piszą na tej stornie https://www.blog.autoglym.com.au/part-3-cleaning-the-wheel/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apc Koch Green jest alkaliczne. To nie będzie też powodowało rdzewienia elementów i szarzenia gumy? Przynajmniej tak piszą na tej stornie https://www.blog.autoglym.com.au/part-3-cleaning-the-wheel/

Standardowe APC tak ale GS jest wyjątkowy i ma inhibitory korozji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2021 o 08:56, zonk napisał:

no juz minęło wiecej czasu, jak efekt ?

 

Przy teście wszystkie trzymały mniej więcej podobnie ( 2 tyg ). Przed urlopem na opony poszedł Shiny Garage i szczerze mówiąc dosyć szybko zszedł, po tygodniu nie było śladu, ale deszczu było sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moi drodzy, przeczytałem kawał tego tematu, ale dalej nie wiem co kupić, bo wymieniacie wiele produktów 🙂 Mam dwa pytania.

1.
Jaki jest obecnie najlepszy dressing, który da efekt  jak najbardziej czarnych i mokrych opon, oraz efekt ten będzie trzymał się jak najdłużej ?

2.
Jaki obecnie jest najlepszy specyfik do czyszczenia opon przed nałożeniem dressingu ?

- - -
Jestem prostym chłopakiem z Otwocka. Chcę kupić dwie najlepsze rzeczy i czerpać radość z pięknych, czarnych, mokrych opon 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ELBE napisał:

Chcę kupić dwie najlepsze rzeczy i czerpać radość z pięknych, czarnych, mokrych opon

 

8 godzin temu, ELBE napisał:

Jaki jest obecnie najlepszy dressing

Nie istnieje uniwersalny, najlepszy dressing. Opony różnych marek i o różnym składzie mieszanki, różnie reagują na ten sam dressing, więc dany dressing na oponie "X" będzie dawał poszukiwany przez Ciebie efekt, a na oponie "Y" ten efekt pozostawi wiele do życzenia.

 

8 godzin temu, ELBE napisał:

Jaki obecnie jest najlepszy specyfik do czyszczenia opon przed nałożeniem dressingu ?

Tutaj również nie ma środka "najlepszego" - użycie każdego "tire cleanera" wymaga pracy szczotką i przynajmniej 2-krotnego podejścia. Jeżeli prace czyszczące wykonasz właściwie i dokładnie, to nawet roztworem APC będziesz w stanie doczyścić oponę. Poczytaj tematy na forum:

https://kosmetykaaut.pl/forum/232-czyszczenie-kół/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ELBE napisał:

Moi drodzy, przeczytałem kawał tego tematu, ale dalej nie wiem co kupić, bo wymieniacie wiele produktów 🙂 Mam dwa pytania.

1.
Jaki jest obecnie najlepszy dressing, który da efekt  jak najbardziej czarnych i mokrych opon, oraz efekt ten będzie trzymał się jak najdłużej ?

2.
Jaki obecnie jest najlepszy specyfik do czyszczenia opon przed nałożeniem dressingu ?

- - -
Jestem prostym chłopakiem z Otwocka. Chcę kupić dwie najlepsze rzeczy i czerpać radość z pięknych, czarnych, mokrych opon 🙂

Polecam Meguiars Endurance Tire Gel + do czyszczenia Excede Tire&Rubber cleaner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderator
26 minut temu, daniel23584 napisał:

1. ADBL Tire Dressing 500ml

jeden z najtrwqalszych dressingów, chyba póki co moj ulubiony

 

26 minut temu, daniel23584 napisał:

3. Meguiar’s Endurance Tire Gel 473ml

fajny klasyczny dressing tez długo potrafi siedziec 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, daniel23584 napisał:

A jak jest z łapaniem kurzu, brudu? Bo z tego co wiem to chyba do starej Sigmy kleił się kurz...

Dziś założyłem zimówki a na nich sigma aplikowana tydzień temu jak chcesz rano mogę podesłać foto żebyś sam ocenił. Auto zrobiło 25 km 

Ale uważam że do sigmy pro czy endurance czyli obu błyszczących dresingów podobnie przyciągany jest Kurz czyli troche bardziej zauważalnie niż do dresingów o satynowym wkonczeniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lodowa sigma ma połysk ale taki oleisty. Król połysku to endurance. Zanim go nie użyłem to nie wiedziałem że tak się da 😄 a czy ładnie to już ocena patrzącego. ADBL TD spoko ale umiarkowanie przyciemnia oponę co widać przy czarnej feldze. Ma swój look. Wszystkie trzy wyglądają istotnie inaczej. Sigma dla mnie na plus wygląd ale nie ma tej trwałości.

@daniel23584 carpro perl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.