Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Streat napisał:

też mi sie tak wydaje 😄 ale płakać nie bede 😄 

Na pewno niedługo znowu gdzieś będzie dostępny. Jest nadal w produkcji, sporo sklepów ma tego producenta w ofercie, a z Niemiec dostawa jest szybsza, niż z UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odemnie skromna opinie Gyeon Tire. Odkąd zaczynałem Gyeon był na topie jeśli chodzi o dressing. Każdy chwalił, polecał. Jakoś przez te kilka lat nie było okazji do zakupu. W końcu go kupiłem. Paczka rozpakowana specjalne miejsce na półce zajęte- tak żeby każdy widział, że byle czym nie smaruje. Uczucie „mam w końcu top of the top”.
Pierwsza aplikacja no i tak średnio bym powiedział, druga podobnie. Tak, więc produkt, który nieomalże był moim „guru” w tej kategorii okazał się przeciętnym produktem.

Sama aplikacja nie jest zła, ale też niczym się nie wyróżnia. Efekt po jak dla mnie super ni to satyna ni połysk. Natomiast klejenie kurzu i chlapanie po aplikacji(nigdy nie przecierałem fibrą opon i nie zamierzam) ogromny minus.

078341D6-3BB2-4EAF-BBC4-95C4C84859CF.jpeg.f16a504e456620c9dfe1920c79c93e1c.jpegF6A184DA-29F9-43A5-9370-EB256A245AAF.jpeg.5ef4933f839f9e28633c4b05d4e047e8.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@KUBA46 widze ze mamy podobnie jeżeli chodzi o dressing geyona, też zakupiłem ostatnio ale jeszcze nie przetesotwałem. Podobnie jak Ty uważałem go za takiego top wśród wszystkich marek ale jeżeli tak bedzie chlapac... długo auto stało po aplikacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KUBA46 napisał:

Natomiast klejenie kurzu i chlapanie po aplikacji(nigdy nie przecierałem fibrą opon i nie zamierzam) ogromny minus.

Pierwsza sprawa: ten dressing trzeba aplikować oszczędnie (nie twierdzę, że aplikowałeś "na bogato"), a sprawa druga: dressing musi mieć czas, aby się wchłonąć i podeschnąć, lub dobrze jest lekko podgrzać go po aplikacji opalarką, lub nawet suszarką do włosów. Wtedy pokaże swoje zalety i nie będzie chlapał (a dodatkowo nie będzie trzeba czekać po aplikacji na użycie auta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obecnie używam SG polimetr ale kończy się powoli i chyba właśnie zmienię na tego bindera albo FX. Ktoś robił porównanie tych dwóch dressingów? Opony na jakie będę aplikował to CONTI premium contact 6 oraz Hankook kinergy eco2. A wiem że opona je jest równa drugiej. Na każdej oponie jest inny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ja też korzystam z SG Polymer ale potrzebuję tez coś z szybką aplikacją - z atomizerem. Czy dobrze widzę ze najlepiej wybrać FX Protect? Trochę mnie nie było i skończyłem na Black Mambie wiedzę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PROPER jeśli brak zapachu nie ma dla Ciebie dużego znaczenia - to polecam Carpro Perla w rozcieńczeniu 1:4. Od lat to mój ulubiony dressing i patrząc na cenę po rozcieńczeniu nic go już chyba nie pobije. Bardzo mocno przyciemnia i daje fajny satynowy wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Si, da się, natomiast 1:4 to raczej dość delikatna satyna. Z 1:4 i 1:3 przerzucilem się na nierozcienczony (foto) i moim zdaniem daje fajniejsze wykończenie - wtedy faktycznie jest mocno czarny z konkretną satyną. Mówię o oponach, bo na plastiku 1:3 sprawdza się faktycznie dobrze, natomiast relatywnie krótko pozostaje efekt intensywnego przyciemniania, choć ślad ingerencji w tworzywo widoczny jest przez jakiś czas. Gęstszy również lepiej się rozprowadza. Myślę, że 1:1 też byłby OK.508121f8caa3413b218da846f585ca23.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzięki. Dalej nic nie wiem 😉

Kusi mnie Fx i Perl ale wygrywa FX bo jest gotowcem z atomizerem. Jest coś wygodniejszego pod kątem higieny, uzytkowania i czystości przechowywania niż work stuff clean hands?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.