Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Streat napisał:

Czy kupisz ADBL czy SG to bedziesz zadowolony 🙂 Fajny i mocnym tire cleanerm jest carlab i kosztuje mało 🙂 

Dzięki 😉 Mam dylemat nad wieloma produktami apropo tire cleanerem zastanawiam się nad CleanTech, ADBL, SG  ale z tego co mówisz to chyba trzeba kupić to co ekonomiczniej wychodzi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

CT bym odpuścił, słaby zawodnik. Jak ma byc ekonomicznie to carlab wychodzi najlepiej. Jeszcze daniel washington podobno dobry jest i ładnie pachnie. Czekam na promocje na BF i sobie zamowie 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perl moim zdaniem (bez rozcieńczenia) jest mocniej satynowy od SG, nie świeci mocno, ale jest to zauważalnie inne wykończenie. Trochę trwalszy, ale nie pachnie tak fajnie. Z drugiej strony, robisz 3 stężenia i masz wykończenie, jakie lubisz. ADBL nie testowałem, podobno trwały, ze zdjęć raczej połyskliwy. Funky Witch przyciemnia i mocno błyszczy (bez dotarcia).

Wyryte w skale z S20 FE 5G



  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast używam ostatnio dressing od Elite Detailer i jestem mega zadowolony.  Pachnie cukiereczkami🥰 😁  jest trwały,  a i od Ciebie zależy czy efektem końcowym będzie satyna, czy też połysk.  Produkt w kremie/mleczku i banalna aplikacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, blazej napisał:

Używał ktoś wosku Soft99?

Nie polecam! Osobiście zacząłem go używać na plastiki i jest całkiem spoko,  ale jeśli chodzi Ci o opony, to zdecydowanie szkoda pieniędzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Perl moim zdaniem (bez rozcieńczenia) jest mocniej satynowy od SG, nie świeci mocno, ale jest to zauważalnie inne wykończenie. Trochę trwalszy, ale nie pachnie tak fajnie. Z drugiej strony, robisz 3 stężenia i masz wykończenie, jakie lubisz. ADBL nie testowałem, podobno trwały, ze zdjęć raczej połyskliwy. Funky Witch przyciemnia i mocno błyszczy (bez dotarcia).


@flatron007 ja ze swojej strony polecę FX Protect Tire & Rubber Protection


Ten FX wydaje się być spoko czytając opinie. ADBLa chyba odpuszczę bo przeglądając forum wnioskuję że jest on bardziej żelowy i trudniej się go nakłada jak FXa.
Teraz Perl vs FX?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DZIADZIA napisał:

 

Dziadzia,  tak jak oglądam Cię od lat i z większością opinii się zgadzam,  tak tutaj nie.

Kombinowałem na swoich oponach (może zależy to od mieszanki gumy) na różne sposoby i poza fajnym kropelkowaniem, to zero efektu wizualnego.  Zero przyciemnienia, satyny za groma nie udało mi się uzyskać... zwyczajnie gołym okiem dosłownie nic nie było widać.

Za to używając go do plastików zewnętrznych mamy mega przyciemnienie i super ochronę, jednakowoż moim zdaniem do opon to to się nie nadaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, flatron007 said:
21 hours ago, czester said:
@flatron007 kup sobię 50ml Perla i sprawdź. Jak nie podejdzie to kupisz Fx-a emoji846.png

Tylko chciałbym na BF zrobić zamówienie i muszę wybrać w ciemno. Który dressing będzie mniej błyszczał? Aplikacja to pewnie będzie podobna bo to nie żele

Ja nie lubię błyszczących dressingów dlatego używam PERL 1:1 z wodą demi, wtedy (na oponach w moich autach) nie jest błyszczący. Przy okazji przy 1:1 z 50ml koncentratu masz 100ml gotowego produktu do użycia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@flatron007 u mnie z FX jest tak, że na Continentalach ładnie siada moment odparowuje i jest fajna satyna, a nawet mat.

Natomiast na Michelin świeci się jak Endurance, by go trochę zmatowić muszę przecierać fibrą, ale i tak idzie w połysk początkowo. 

Dressingi do opon to temat rzeka. Na różnych oponach jeden produkt może dać zdecydowanie inne efekty. 

Chcesz matowo to bierz Black Mambę od Good Stuff tylko, że teraz się to nazywa chyba tire dressing mat. Bardzo łatwa aplikacja, produkt wodnisty, a i poleżeć sporo potrafi. Ten dressing na różnych oponach siada tak samo, przynajmniej u mnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma dylemat i prosi o waszą pomoc. Dressing od FX czy Funky Witch? Zależy mu na przyciemnieniu, satyna/lekki połysk, łatwość aplikacji, żeby za bardzo się nie kleił no i żeby to przyciemnienie nie zeszło po pierwszym myciu czy po pierwszej jeździe w deszczu. Któryś z powyższych spełnia wymagania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od opony, używam FX i na większości opon wychodzi fajna satyna, u siebie miałem letnie Nokian i efekt bardzo mi odpowiadał, teraz letnie mam Vredestein i już wpada lekko w połysk co nie do końca mi pasuje. Aplikacja przyjemna tylko opona musi być sucha, bo jak dostanie się gdzieś woda to dressing się ciągnie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FW nie miałem więc się nie wypowiadam chociaż słyszałem dużo pozytywnych opinii na temat tego produktu, może kiedyś spróbuje. Na moich aktualnych oponach bardziej odpowiada mi efekt po użyciu ADBL Black Water niż FX, stosuję go na szybkie akcję gdy opona nie jest całkowicie sucha i zależy mi na szybkim czasie pracy, mimo że trwałość jest krótsza niż FX to też bardzo fajny produkt. Niestety u mnie to jest ostatnia butelka ADBL BW którą kupiłem, bo nie mam już cierpliwości, nie wiem co w sobie ma ten produkt ale rozwala każdy atomizer i leje się po rękach. 

Skończy mi się FX to zamówię Ultracoat Quartz Tire Dressing, zobaczymy jak wygląda ten dressing. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, daniel23584 napisał:

A długo taki efekt się utrzymuje? Wiadomo po myciu pewnie już tak nie błyszczy ale chodzi mi o efekt czarnej opony.

Właśnie dlatego za nim nie przepadam,

Opona szybko wygląda jakby nic nie było

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.