Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

IMG_20211129_135413.jpg.ae2ed1b3005bc764cb823fa0ab933790.jpg

IMG_20211129_135514.jpg.c840dc144dd4e615c956ecb081c49919.jpg

 

Przy okazji zakupów wziąłem "pięćdziesiątke" Perla na testy, tak wygląda CP Perl 1:2 z wodą demi. Jak dla mnie lepiej siada niż FX. Czekam jeszcze na paczkę z Ultracoat Quartz Tire Dressing, zobaczymy co lepiej wypadnie. 

  • Lubię to 2
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przesmarowałem oponki ultracoat quatrz’em i całkiem spoczko wyszło, look całkiem fajny, wyszła satynka, bardzo szybko odparowuje, tylko wali niemiłosiernie 😃 przez to, że szybko odparowuje miałem wrażenie, że go brakuje na aplikatorze, potem już było lepiej.  a zanim fotkę zdążyłem zrobić to auto wyjechało na tą piękną pogodę także najszybciej z kolejnej porcji coś się może uda😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarł do mnie właśnie Ultracoat Quartz Tire Dressing, nie miałem na czym przetestować to wpadł na szybko na oponki w lawecie bo akurat stała w garażu. Dla mnie look petarda (przynajmniej na tych oponach), aplikacja też w porządku, zapach mi nie przeszkadza, dość intensywny, długo jeszcze utrzymywał się w garażu po aplikacji. 

IMG_20211202_183733.jpg.60407b3c3b0402d936d0eb6b87eb8ff9.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież mówie zapach dzisiaj też jakiś lepszy, chociaż nie jest to do końca moja nuta. Na początku dawało ostro alkoholem mimo, że wymieszałem przed użyciem. Ale super się rozprowadza i szybko odparowuje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafal9304 bardzo mi ten look leży. Miałem nic nie kupować. Zobaczymy ile wytrzymam. Nie to że nie dojechał dzisiaj mały black friday 😄 

Btw nie docieramy Perl. I fajny kontrast fele szykowane na sezon łącznie z powłoką, na brudne auto.

 

20211203_203038.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj tak na szybko po bezdotyku wrzuciłem dwa Gyeony. 

Niebieski Gyeon Tire już miałem kiedyś w arsenale. Było to dosyć dawno, jakoś na początku z moją przygodą z "profesjonalną chemią" o ile mnie pamięć nie myśli to był 2014 rok i czułem wtedy, że mam produkt premium 😀

Co ciekawe nie podchodził mi on zbytnio, to znaczy jakoś nie mogłem nim uzyskać długotrwałego efektu, byłem jeszcze wtedy blokersem bez garażu i aplikacja pozostawiała wiele do życzenia. Jedynie co mi się w nim podobało to zapach no i w sumie look, ale mając wtedy na półce obok inne dressingi to ten okazał się dla mnie przereklamowany... ( fajniej mi się wtedy pracowało Shiny Garage B2B T.T.D o zapachu grejpfrutowym ) 

Dzięki takiej nowej religii, którą jest Black Friday 😝 kupiłem kolejną buteleczkę, dokupiłem również młodszego brata jakim jest Gyeon Express. 

20211127_123542.jpg

Tu na przodzie niebieski Tire Q2 dotarty po chwili fibrą bo się bardzo błyszczał.

20211204_213419.jpg

20211204_213118.jpg  

A tutaj na tyle Express bez docierania

20211204_213030.jpg

20211204_213342.jpg

Efekt finalny w jednym i drugim przypadku jak dla mnie bardzo przyjemny dla oka. 🙂

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć daj może znać jak długo posiedzi, te prążki pionowe na nokianach bo takie mam to katorga przy nakładaniu i docieraniu 🙂

Poniżej optimum tyre gel po miesiącu, głównie miasto, myty z 3 razy. Ale wcześniej widziałem że są już jakieś kwarce to może kwarcowate posiedzą dłużej.

20211207_085402.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w ramach sportu przetestowałem sobie kilka rozcieńczeń Perla. Szczerze mówiąc świeżo po nałożeniu wszystkie wyglądały tak samo. Zobaczymy jak to będzie wyglądało dzisiaj po przyschnięciu, a w weekend nałożę na każdą oponę inną proporcję i zobaczymy, jak z trwałością. 

20211214_195054.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tydzień temu nakladalem na opony niebieski dressing od Gyeona. 

Opony bardzo dokładnie wymyte koncentratem Car Lab, nałożyłem jedną warstwę, później jeszcze przetarłem po razie gąbką. 

Tak wyglądają opony po tygodniu z czego po dwóch dniach jazdy po mieście około 100km w dość trudnych warunkach, chlapa, deszcz, sól i tak opony radzą sobie z odpychaniem brudu. Jestem zadowolony jak na razie 👍

20220116_135310.jpg

20220115_185845.jpg

20220115_185834.jpg

  • Lubię to 5
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@maciek-drummer Niebieski geyon jak i ADBL TD to jedne z najlepszych dressingów w swojej klasie 😄 Jeszcze do tego zestawienia dorzuciłbym nowe dressingi od Fireballa bo rownież mega czystą opone pozostawiaja 😄 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2022 o 17:27, analyzator napisał:

@Rafal9304 jak z trwałością dressingi ultracoata?

1.5 miesiąca od aplikacji, od tamtej pory auto myte po raz pierwszy i na oponie brak dressingu, auto jeździ po trudnym terenie i non stop uje*ane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.