Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

że powinniśmy raczej debatować, który specyfik daje dłuższy efekt
co do długości efektu to Endurance High Gloss ma 2 strony. Z jednej strony na suchych drogach efekt "mokrej" opony utrzymuje sie na prawde długo. Z drugiej strony po jeździew deszczu efektu "mokrej" opony juz nie ma. Ale trzeba uczciwie przyznać że guma na boku opony pozostaje baaaardzo długo ładnie czarna i nie płowieje nawet po miesiacu czasu jazdy.

P.S.

Letnie opony po nałożeniu na nie dressingu za pomocą Endurance High Gloss i składowaniu od listopada do kwietnia w wulkanizacji pozostają nadal głeboko czarne i widać że przed zdjęciem z auta na jesieni guma była nabłyszczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden z moich ulubionych środków to SV Pneu. Pozostawia gumę czarną, ale nie błyszczącą. Trzeba pamiętać, że są 2 rodzaje. Jeden pachnie jak spirytus, drugi jak cytrusy. Do opony nie przykleja się kurz, a wytrzymałość zależy od eksploatacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Plaka do opon,efekt w miarę spoko tylko krótkotrwały :P

Też ostatnio kupiłem z braku laku piankę do opon i 1-2 tygodnie się utrzymuje, a potem już nakładam nową warstwę ;) Jest okej w tej cenie.

 

Według moich doświadczeń dużo zależy od wieku i stanu opony, guma starsza niż 3-letnia i z bieżnikiem poniżej 4-5 mm (czyli zasadniczo do wyrzucenia, reklamowana na Allegro jako "2 sezony jeszcze spoko pojeździ) niechętnie trzyma czernidło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam:

 

abelauto_do_renowacji_opon_s.jpg

 

Abel Auto RENOVATEUR PNEUS

 

Efekt czarności utrzymuje się długo - około tygodnia (ale ja mam ciężkie warunki, piaszczysta, leśna droga, kurz, błoto). Dodatkowo preparat tworzy "tłustą" powłokę po której woda i brud sobie spływają. Ten preparat nie daje połysku, opona jest matowa po zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znacie zestaw do opon od K2?

Tego nie znam, ale kiedys używałem pianki Nigrina też była dobra.

teraz tylko pytanie czy mówimy tu o czyszczeniu opony czy o dressingu na oponę ?? Bo to 2 różne rzeczy.

Do czyszczenia opony używam NXT Generation Foam Tire Cleaner a do nabłyszczenia opony Endurance High Gloss oba kosmetyki są od Meguiars.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAK W TEMACIE... FOTKI EFEKTÓW MILE WIDZIANE ;)

ja ostatnio używałem jakiegoś żeLu TURTLE WAX

 

Maru pamietasz moze ktorego dokladnie TW uzyles?

Osobiscie bardziej preferuje matowe wykonczenie, opony od Bentley'a wygladaja po prostu super !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endurance High Gloss z Megsa - jest bardzo wydajnym zelem i mocno nablyszcza, osobiscie nie lubie produktow do opon w spryskiwaczach bo latwo brudza felgi a zelu nakladam kropelke na aplikator lub gabke i moge nacierac opone bez obawy o natluszczenie felgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest w koncu - produkt nakladacie na zewnetrzna scianke opony czy na caly bieznik tez ? ja sie jak dotad obawiam o trakcje - zreszta na biezniku to zaraz pewno brud z ulicy starlby produkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bok, plus maksymalnie 1cm bieżnika od zewnętrznej strony. preparat ściera się bardzo szybko w kontakcie z asfaltem, choć na początku ładniej to wygłada. ale sam bieżnik zawsze myje aktywna pianą( o ile w danym myciu jej uzywam) lub czymś w stylu APC i szoruje szczotkami do kół, potem spłukując wysokim ciśnieniem. ale to już inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja ostatnio użyłem takiego oto specyfiku:

 

http://moto.allegro.pl/item659002063_cz ... oland.html

 

jak na razie baardzo OK. Trzyma już kilka dni, opona nadal błyszczy, nie przyczepiają się różnego rodzaju brudy itp. Nawet po jeździe po deszczu opona błyszczy.

 

Co prawda nie jest to środek z górnej półki, ale stosunek ceny do jakości ma niezły :)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.