Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.04.2021 o 14:28, zonk napisał:

Po analizie ostatnich paru stron przewijają sie preparaty:

 

Perl 1:1

FX Protect

SG Coco Tire

SG Back2Black Tire Dressing

ADBL Tire Dressing

GYEON Q2 Tire

 

teraz pytanie:

1. ktory utrzymuje sie najdlużej w sezonie wiosna-lato-jesień

2. ktory daje połysk ( nie musi byc mega błysk,ale nie chce mat )

 

Ktos cos pomoże bo nie mam pomysłu co kupić 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połysk + duża wytrzymałość to zdecydowanie dla mnie Perl lecz w koncentracie i Gyeon Tire :)
Perlik da na pewno mocniejsza czerń czyli to co uwielbiam, a Gyeon łatwiejsza aplikacje.

B2B oraz Coco dla mnie bardzo słabo pod względem trwałości. Adbla kiedyś używałem ale już nie pamiętam jak się zachowywał


Wysłane z mojego CPH2009 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fitte  z Gyeonem Tire i CP Perlem mam na odwrót niż u Ciebie. Lepiej mi się aplikuje Perla no i po aplikacji Perla można odrazu wyjechać, Gyeon potrzebuje czasu...

Co do B2B i Coco no mistrzami wytrzymałości to oni nie są, ale od mycia do mycia leżą i to w zupełności wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem  Back to Black w zeszłym roku i generalnie rozczarowanie. Dobrze siadal tylko na Continentalu ale na nim to chyba i margaryna by działała. Wolno sie wchłania, trwałość taka sobie. Look taki nijaki. 

O wiele lepiej mi pasuje funky witch. Nie jest królem trwałości ale aplikacja, dotarcie i look poziom wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siema, miał ktoś może przypadek, że dresing po dłuższej jeździe w deszczu robił się szary? Myłem auto dziś w pośpiechu i zapomniałem zrobić zdjęcia. Całe opony w szare zacieki...opony przygotowane. Myte dwukrotnie t&r cleanerem od excede i poźniej Ultimate dressing od bindera. Wczoraj zrobiłem jakieś 400km w deszczu i dressing widać, że jest ale wygląda jak g%wno. Ktoś miał taki problem? Dodam, że to nie pierwszy raz coś takiego się dzieje po dłuższej trasie w deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wleciała dzisiaj Aqua Tire&Plastic Dressing. Jak na pierwsze użycie jestem  zadowolony z efektu. Konsystencja wodnista, zapach próbuje być słodki chyba wiśniowy ale strasznie chemiczny. 
Wygląd opony na duży +. Zobaczymy ile posiedzi. 
20210620_085301.jpg.bdc9b245b9d981991fcc254aa5dfd692.jpg20210620_085337.jpg.b7960af34a38b60e29f703caa067bb66.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szukam dressingu do opon, niezbędne wymagania:

- żel/mleczko ( aplikacja pędzlem/gąbką )
- efekt mat/satyna
- długi efekt

Mam Black Water, Endurance i Perl. Pierwszy traktuję w tej chwili bardziej jako qd do opon, Perl niestety za szybko u mnie znika ( nie wytrzymuje nawet tygodnia ), Endurance póki co najlepiej mimo że na początku się świeci, ale na następny dzień jest idealnie. Z opinii najbliżej skłaniam się ku SG B2B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, blazej napisał:

Z opinii najbliżej skłaniam się ku SG B2B.

I bardzo dobrze!
Jeden z moim ulubionych dressingów. Fajna konsystencja, mocna satynowa czerń, dobra trwałość i mega zapach coli.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 minuty temu, blazej napisał:

Szkoda że nie mają próbek, tak jak np. Perl.

Kto SG ?

Miał swego czasu woreczki próbkowe. Popytaj w sklepach może jeszcze maja na stanie.

Godzinę temu, Grzechu23 napisał:

Jeden z moim ulubionych dressingów. Fajna konsystencja, mocna satynowa czerń, dobra trwałość i mega zapach coli.

B2B jest świetny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj użyłem Perl 1:1 i jestem zadowolony z efektu. Zobaczymy jak długo poleży.

Co prawda czysty perl ale wygrzany trochę opalarka a trochę w 30’ upale aż ciężko mi było zdjąć tak ze trzymał się ładnie ale wychodzi na to ze trzeba wygrzewać jak się chce go utrwalić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.