Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

hah no znajdźcie coś co trwałością przebije perla 🙂 kończę kolejną butelkę i chyba skończę z następną. Bez rozcieńczenia spoko ale wolę przynajmniej 1-1 z wodą - rozprowadza się jeszcze szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator Jest jakaś duża różnica w looku pomiedzy czystym perlem, a 1:1? Nie miałem jescze okazji aplikowac (bo pogoda obecnie nie zachęca do zabawy przy aucie) i zastanawiam sie czy jest sens rozdzieńczać, czy jednak walic z butelki (mam 50ml wiec powiedzmy narazie nie zaszalaje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat serio jest trwalszy?

@Skav bez docierania nie ma dużej różnicy. Łatwiej się rozprowadza więc i oszczędniej się stosuje. Wolę 1-1 niż czysty. Łatwo sobie sprawdzisz - rozrób trochę 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
18 minut temu, analyzator napisał:

serio jest trwalszy?

Nawet dziadzia robił test trwałości i adbl TD wygrał go 😄 W mojej ocenie to jeden z trwalszych dressingów do opon 🙂 wtedy chyba nie robił porownania z CP ale geyona pokonał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kładziony w dwóch warstwach z pomocą oparki na ściągniętych kołach przetrwał u ojca na zimówkach z dobrym lookiem od końca października do początku lutego. Potem wpadł na niego binder. Przebieg nie duży 2600 km głównie po mieście ale jednak zima. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w stanie w jakiś sposób ogarnąć tą rdze? Będę przygotowywać samochód pod sprzedaż i zastanawiam się jak poprawić stan felg. Oczywiście krwawa felga itd. wleci, nie mam zdjęcia po umyciu bo nie ma mnie w Polsce, ale felga jest w słabym stanie. Jakiś pomysł?

170773500_906235723506972_9079378256859206238_n.jpg

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, KUBA46 napisał:

Zacząć od odpowiedniego działu.

Dział Felgi i Opony 😉 No chyba że to nie jest felga i opona to proszę mi wyjaśnić. Nie będę zakładać nowego tematu żeby spytać o taką rzecz. Poza tym temat nazywa się "Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?" To chyba jednak jest w jakimś stopniu pielęgnacja. 

Jak widać zawsze się znajdzie osoba której coś nie pasuje, a do tematu nic nie wnosi. 

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, KUBA46 napisał:

@Kondziuu a przeczytałeś nazwe tematu? Nie sądze.

Tak mam coś do tego, bo się robi bałagan w tematach. Chcę poczytać o oponach a tu jakiś syf na felgach.

A przeczytałeś to co napisałem? W temacie jest pielęgnacji felg, więc w czym widzisz problem. Skoro dział masz łączony felg i opony to jaki masz problem że ludzie o felgach piszą 🧐

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To biorę tego Perla 🙂

@maciek-drummer  zrobiłem 1500 km więc trudno o werdykt. Nie pływają a to dla mnie ważne bo nie lubię opon z miękkimi ściankami. Dobrze też wybierają nierówności.

Sugerowałem się rankingami i ceną. Podobno też wolno sie zużywają a przy tym dobrze kleją. W tej kasie nic lepszego nie bylem w stanie znaleźć 🙂 . Nie żałuję zakupu.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@smerf91 dobrze wiedzieć w służbowym Berlingo mam Michelin Energy Saver i dressing FX Protect wcale się z nimi nie lubi, ginie momentalnie, ale może dlatego, że jeszcze nowe opony, a tam różnie to bywa z trwałością dressingów. Spróbuję COCO, efekt u Ciebie SUPER !!!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po analizie ostatnich paru stron przewijają sie preparaty:

 

Perl 1:1

FX Protect

SG Coco Tire

SG Back2Black Tire Dressing

ADBL Tire Dressing

GYEON Q2 Tire

 

teraz pytanie:

1. ktory utrzymuje sie najdlużej w sezonie wiosna-lato-jesień

2. ktory daje połysk ( nie musi byc mega błysk,ale nie chce mat )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.