Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
1 godzinę temu, Strodus napisał:

Który dressing będzie lepszy na takie szybkie i bezproblemowe nałożenie po bezdotyku?

Jak po bezdotyku na mokre opony, to ADBL Black Water. Tylko miej świadomość, że atomizery padaja od niego bo jest "na rozpuszczalnikach"

Jesli na suche opony, to FX Protec 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Strodus jak na suche to bez znaczenia co położysz bo wszystko fajnie sie przyjmie 🙂 jeżeli na mokre to juz trzeba szukac dressingu ktory nie boi sie wody 🙂 czy weźmiesz FX czy geyona to z obu bedziesz zadowolony mam oba i oba bardzo lubie 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strodus jak zależy Ci na dużym połysku to Prostaff Tire Coating. Jeżeli ma być jeden z dwóch które wymieniłeś to brał bym Gyeona Tire , ale jego trzeba dotrzeć , lub dać mu się wchłonąć. A jeżeli chcesz coś na mokro to Gyeon Tire Express

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co polecacie do opon Michelin ? 
opony maja rok i wszystkie dressingi jakich używałem z nich „zjeżdżają”w kilka dni nawet bez jazdy w deszczu . Regularne mycie tire cleanerem nie poprawia za bardzo trwałości dressingu. Michelin chyba ma jakaś niezła fabryczna powłokę konserwująca bo nieraz po samym myciu opon aktywna piana lub szamponem już wyglądają ładnie i trzymają oryginalny mat a ja jednak lubię trochę satyny na oponach 😁

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BartekW

Powiedz w co już się bawiłeś 🙂

Nowe opony lubią trochę mocniejsze czochranie, tar lub kwas ( z głową ) i szorowanie to raz.

Dwa to jeśli ma być trwałe to gyeon tire wygrzany opalarka.

Szybko i dosyć trwale Ultracoat ( chociaż jemu dać czas na konkretne związanie )

Przyjemnie, szybko ale niestety krótko tudzież według mnie najładniej Aenso Orbit 🥰

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec Fx protect, deturner , carpro w koncentracie i 1:1 , 303 tire shine , elite detailer qtd.
najlepiej z nich wszystkich siedział Dodo juice Tyromania ale jednak dla mnie za bardzo matowe wykończenie. 
Wszystkie z wyżej wymienionych (oprócz Dodo) zaczynaja schodzić tak jak by plackami aż do momentu gdzie efekt jest tak beznadziejny ze lepiej wyglada już sama opona wyczyszczona bez drsssingu. 
Z tych których używałem nie ma chyba żadnego dressingu żelowego większość na bazie wody ( elite detailer chyba na jakimś rozpuszczalniku bo wali strasznie) . jeżeli wodne dressingi maja problem dobrze związać z guma to nie wiem czy żele jak Gyeon nie będą miały jeszce trudniej 😑

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A temu, że to raczej nie są środki przeznaczone do opon - co się stanie z gumą później, nie wiadomo. IMO potencjalne straty mogą przewyższyć zyski. Sam się tak kiedyś wyrwałem, potem przeczytałem dosyć krytyczny głos na ten temat na forum, przemyślałem i doszedłem do wniosku, że to może być faktycznie mało bezpieczne.

Wyryte w skale z S20 FE 5G

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to ma wspólnego z wizytą u wulkanizatora? Po prostu rzeczywiście używanie agresywnej chemii na gumę może jej szkodzić, tak uważam. Ta warstewka i tak kiedyś zniknie, czy warto szaleć tak? Na Goodyearach pierwszy dressing kładłem po miesiącu jeżdżenia i przyjął się chyba OK, każdy następny nawet bardzo OK

Wyryte w skale z S20 FE 5G



  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MMCzysci napisał:

A co to ma wspólnego z wizytą u wulkanizatora?

Żeby zdjąć opony z kol bo  podczas zwykłego mycia też używasz chemii która chcąc nie chcąc ląduje na oponach🙂 

Ile komplet opon wytrzymuje u Ciebie ? 3? 4 lata ? I kupujesz nowe. 30 ml mocniejszej chemii przez te 4 lata zje Ci połowę ogumienia ? 🙂

Uwierz mi, Ditejling to nie takie skomplikowane zagadnienie, to nie jest jedna obrana droga którą ślepo trzeba podążać 🙂 że tak zacytuję "ludzie otwórzcie oczy" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat więcej, niż trzy Ja nie widzę potrzeby ani sensu takiego zabiegu. Kiedyś też widziałem, ale przemyslalem i odpuscilem. Miałem problem z brązowym nalotem na oponach, odpuściłem. Zakrywam dressingiem i też jest OK, część zeszła sama - z fabryczną warstewka podobnie. Każdy może robić po swojemu, jak uważasz inaczej, to też spoko Fakt, że nie pójdzie tej chemii na jedną oponę dużo, nawet przy pokryciu całej ww. środkami. Fakt, że jeden taki zabieg na cały jej cykl życia to może kropla w morzu. Jednak ja się po prostu bym "trochę cykał", a przypadkowy kontakt niewielkiej ilości chemii z oponą to też co innego, niż zamierzony.





  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2022 o 17:53, DZIADZIA napisał:

Polecam TacSystem🤫

Ja również,  mam niebieski Tac System i moim zdaniem to jeden z najlepszych dresingów jakie miałem. Mało popularny u nas, zresztą jak i inne produkty tej marki (moonlight tylko potwierdza regułę), a na zachodzie bardzo chwalony.  Ja swój kupiłem u @CAR CRAZY i szczerze polecam.

4 godziny temu, MMCzysci napisał:

A temu, że to raczej nie są środki przeznaczone do opon - co się stanie z gumą później, nie wiadomo. IMO potencjalne straty mogą przewyższyć zyski. Sam się tak kiedyś wyrwałem, potem przeczytałem dosyć krytyczny głos na ten temat na forum, przemyślałem i doszedłem do wniosku, że to może być faktycznie mało bezpieczne.

Wyryte w skale z S20 FE 5G
 

Może być degradacja opony,  masz rację.  Bezpieczeństwo jest najważniejsze.  Co nam z wyglądu jak nam opona pęknie na autostradzie przy 140km/h ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat waśnie już sezon maja za sobą i powiem szczerze ze nie wiele się zmieniło 😁  czasami mam wrażenie ze nawet jak dressing zjedzie to te opony i tak jakos lekko hydrofobują ale to może pozostałości dressingu ale fakt faktem ze Micheliny maja solidne to zabezpieczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gprzesniak napisał:

Może być degradacja opony,  masz rację.  Bezpieczeństwo jest najważniejsze.  Co nam z wyglądu jak nam opona pęknie na autostradzie przy 140km/h ? 

Ty tak serio z tym pękaniem opony od 30 - 50 ml rozrobionego kwasu do felg który będzie leżał na oponie ( nowej ) maksymalnie minute ? 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.