Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

Po ponad rocznym używaniu Sg b2b zakupiłem zachwalany adbl td i na szybko obleciałem 4 opony i wypowiem się tylko w kwestii looku który mi osobiście nie podoba się tak jak po b2b, aplikacja na podobnym poziomie. No i zapach.... Ehh tu nie ma zwycięzcy, oba pachną świetnie 😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Bardzo chciałbym spróbować trochę nowych produktów, ale wybór jest taki, że trudno się na cokolwiek zdecydować. Odczuję znaczną różnicę przechodząc z Perla na Tire Dressing ADBL? Zależy mi na satynie, ale bardziej intensywnej, natomiast smalec look jak przy Endurance albo Prostaff to tez nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci jak nie lubisz smalcu to adbl tire dressing odpuść. Będę nudny ale polecam Funky Witch Dark&Shine. Wygląd dostosowujesz do swoich preferencji. Docierając dressing mikrofibra lub zostawiając go.

Kupisz tez małe opakowanie 215ml i sobie przetestujesz. Jest bardzo wydajny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeci się No dość sporo. Zobacz tutaj.

Wiadomo po deszczu już normuje się.

D0CD14AB-7D74-416D-B9A0-B49A72C0F722.jpeg.8210c576cbbd75d5b4a7ddef5a239905.jpeg

26 minut temu, MMCzysci napisał:

Przyznam szczerze, że 2 te same w kolko mi się znudziły i szukam alternatywy...

Jakie dwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B2B i Perl, czekam na paczkę z Natural Tyre od DM. Masz rację, nie za bardzo mi się podoba. Przy niskim profilu nawet odpowiada mi takie wykończenie, ale przy 50-60 jest dla mnie zbyt nachalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MMCzysci napisał:

Zależy mi na satynie,
 

Polecam Ci jeszcze sprawdzić Tire Dressing Mat od Good Stuff. Mega szybki i fajny dressing, można aplikować na mokro i daje fajne wykończenie. Ale nie będzie tak trwały jak ciasteczka ADBL 🙂

Ewentualnie Binder Ultimate Tire Coating Wax ale ten już bardziej konsystencja kremowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że FX Protec go zadowoli jeśli chodzi o konsystencje, szybkość aplikacji, wydajność, efekt wizualny, wykończene.

Zaskoczył mnie FX Protec tym też, że jest dość trwały i ma świetne właściwosci odpychające brud. Nie które dressingi siedzą ale łapią brud szybko i czasem trzeba szczotkowac, a FX nawet bezdotykowo zrzuca brud

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z Black Waterem od ADBLa? Chyba na forum nie jest zbytnio lubiany, a ja jestem z niego bardzo zadowolony. Użyłem go wcześniej używając tzw. ciasteczek czyli Tire Dressing ADBLa i jestem pod wrażeniem łatwości nakładania i matowego efektu wykończenia. Siedzi też nieźle, tak z przymrużeniem oka mając jeszcze nasączony aplikator trąciłem dość brudne koła bez żadnego przygotowania (w stojącej pod chmurką, a nie jeżdżącej przyczepce co na pewno ma wpływ na trwałość) jeszcze we wrześniu, zima była mroźna, śnieżna i mokra. Opony do dzisiaj mają fajny matowy wygląd świeżej gumy, a przypomnę że nakladalem na lekko ubłocone i minęło pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos wspominał że jakis dressing można aplikowałć na mokro - a jak to wyglada z perlem? Bo zastanawiam sie czy opona może byś jeszcze lekko mokra/wilgotna (cos tam sie sama osuszy w miedzyczasie nakladania wosku) czy musi być sucha? W opisie perla znalazlem tylko żeby wyczyscic i odtluscic powierzchnie. Zastanawiam sie czy nie kupić jakiś smieciowych mikrofibr do tego typu akcji, czy raczej zbędne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być lekko wilgotna. Jeśli nie wyschly Ci po myciu, to zbierz ile się da fibrą i jedziesz. Z kolei B2B przy kontakcie z wodą zaczyna się tak rozmazywać po oponie, że nie da się go sensownie nałożyć, brr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.