Jump to content

Wojteksw

Użytkownik
 • Content Count

  43
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutralna

About Wojteksw

Informacje

 • Imię
  Wojciech
 • Lokalizacja
  Legionowo
 • Województwo
  Mazowieckie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Z funkcją odkurzania na sucho jest PROFI 7.0 MAX
 2. Tak się składa, że ja również wiele lat miałem styczność zawodową z urządzeniami piorącymi. Potwierdzam fakt, że Karcher robi coraz słabsze urządzenia, najlepiej wspominam Karcher Puzzi profi 200, duże bydle, ale wykonane wzorowo, połączenia metalowe, pompa wirnikowa do wody na silniku. Dysze z mosiądzu lub stal nierdzewna. Teraz idą na łatwiznę. Ja osobiście teraz mam do celów domowych Karcher Puzzi 10/1, dokonałem pewnych modyfikacji i jestem zadowolony. Musze stwierdzić stanowczo, że dodawane dysze nadają się tylko na śmietnik, każda dysza leje a nie rozpyla płyn. Dysza nie pokrywa całej szerokości ssawki a w części środkowej daje za dużo wody, co skutkuje przemoczenie tapicerki. We wcześniejszych postach już o tym pisałem, dla potomnych zamieszczę jeszcze raz fotki jak wygląda rozpylanie płynu na fabrycznych dyszach, oraz po zastosowaniu dyszy TEEJET 6502E, dysze fabryczne dają rozpylanie w kształcie elipsy i przemaczają tkaninę na środku, natomiast dysze Z literką "E" dają płaski strumień pokrywający 65 stopni. Dysze fabryczne mają zbyt wąski strumień wody, lejąc na środku. Jak ktoś śledzi cały temat, to wcześniej wiele jest opisane.
 3. Dziwne, bo całe uszczelnienie opiera się na uszczelce gumowej, może jest bardzo sztywna i nie przylega dokładnie do całej powierzchni. Możesz zobaczyć z inną uszczelką.
 4. Z podgrzewaniem przepływowym to w wielu sytuacjach jest problem, do zapotrzebowania przekraczającego 3000 W muszą już być odpowiednie bezpieczniki, a znając nasze realia hotelowe z tym może być różnie.
 5. Oczywiście, że tak trzeba zrobić, ja osobiście myjkę mam HD 5/15C, ale może ktoś skorzysta.
 6. Dziś widziałem Lavor Tormenta 28 w Obi Jabłonna, ale jeszcze wisi stara cena. Jeżeli Ktoś zainteresowany to pewnie trzeba rozmawiać z kierownikiem o zmianie cen. Natomiast na stronie internetowej mają cenę 998 zł.
 7. Karcher SE 6.100 ma dodatkowo ssawkę do prania tapicerki, pozostałe elementy podobne.
 8. Spryskiwanie nie może być cały czas, naciska się spust tylko w czasie ruchu roboczego. Zobacz filmy
 9. Ja wlewam czystą wodę do pustego zbiornika po płynie i uruchamiam pompkę psikając do otwartego zbiornika z brudną wodą. Ssanie odkurzacza jest wyłączone.
 10. Bardzo dobry zakup, łatwy w serwisowaniu, kilka śrub i jest dostęp do silnika, nie tak jak w Profi 50 trzeba odkręcić 29 śrub aby był dostęp do silnika. Jeżeli chodzi o rurkę zasilającą płyn do prania to ma ona końcówki z tak zwanymi auto stopami i to blokuje wypływanie wody, można to odblokować wkładając coś do końcówki, ale nikt tego nie robi. Ważne jest aby po skończeniu prania przepłukać pompkę czystą wodą, nie można zostawiać w pompce resztek płynu do prania, grozi to skorodowaniem pompki. W Karcher Puzzi 10/2 masz dwie pompki po 40 Wat połączone równolegle.
 11. Ja decydując się na Puzzi 10/1 brałem pod uwagę budowę turbiny, Turbina w 10/1 ma większą grubość co wpływa korzystniej na moc odsysania. Nie patrzę na moc silnika bo papier wszystko przyjmie. Miałem kiedyś odkurzacz Clark o mocy tylko 800 wat, ale turbina miała około 19 cm średnicy i 8 cm grubości silnik miał mniejsze obroty niż obecnie produkowane, ale ciąg był taki, że po zatkaniu dłonią otworu rury, odkurzacz jechał po podłodze za ręką. Teraz jest wyścig w urządzeniach na waty, tak jak w fotografii na piksele. Zobacz silnik dla poszczególnych urządzeń, zobacz osprzęt, zawory otwierania na ssawkach, wszystko kosztuje. Dawniej w urządzeniach stosowano pompki napędzane silnikami i wirnik obrotowy ( dawniejsze puzzi 100, czy Karcher Profi 200) Teraz stosuje się pompki jak do akwarium działające na zasadzie elektromagnesu bardzo wrażliwe na zanieczyszczenia. Kiedyś pompki były bardzo odporne, można było rozpuścić proszek do prania i krzemiany nic nie zrobiły, spróbuj teraz zastosować inną chemię niż zalecana, a efekt będzie natychmiast widoczny.
 12. "Za zadanie odkurzacza będzie wypranie paru samochodów w miesiącu i paru dywanów" taka ilość to nie jest przydomowe zabawy. Zrobisz jak będziesz chciał, ja podpowiedziałem z własnego doświadczenia. Niewidoczny zbiornik na brudną wodę zapełnia się bardzo szybko, zaciągnięcie przez turbinę i już pewny wydatek (uszkodzenie silnika). Oblicz wydatek pompy wodnej na 1 minutę i zobaczysz co ile minut musisz otwierać pokrywę i zaglądać. Oczywiście część wody pozostaje w powierzchni wypranej, ale zawsze chcemy wysysać jak najwięcej, aby pozostawić w miarę suchą tkaninę.
 13. Kärcher Puzzi 8/1 ma dwa razy większe zbiorniki na wodę czystą i brudną, lepsze podciśnienie, widoczny zbiornik napełniania wody brudnej, co jest bardzo ważne. Kolega wcześniej pisał o ssawce szczelinowej, jest rewelacyjna, bardzo dobry dostęp między siedzeniami i w szczelinach kanap. Mam taką w 10/1 i spełnia swoje zadanie.
 14. Jeżeli w miesiącu będzie kilka samochodów, to poniżej Kärcher Puzzi 8/1 bym osobiście nie schodził. Ale to jest moje osobiste zdanie.

Sponsor serwisu

Pogotowie Zamkowe Gdynia

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.