Jump to content

Wojteksw

Użytkownik
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralna

About Wojteksw

Informacje

 • Imię
  Wojciech
 • Lokalizacja
  Legionowo
 • Województwo
  Mazowieckie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jest to bardzo żmudna robota i raczej nie opłaci się robić, ja się uparłem i dłubałem około 5 godzin, gdyż miałem w starych zapasach już wytoczony korpus z mosiądzu i tylko wiertła używałem i piłek włosowych Szukam podobnych w necie, jak coś znajdę, to będę informował o postępach.
 2. U mnie decyzja podjęta i w końcu dokonałem zakup, wybór padł na Karcher puzzi 10/1. Początkowo chciałem kupić Profi 50.1C, ale zawirowania z dostawą oraz brak kontaktu z producentem spowodował zmianę decyzji. Pierwsze wrażenie z użytkowania pozytywne, wykonanie maszynki bardzo dobre, zaciski trzymają, nic nie przecieka. Jedynie mam wątpliwości do strumienia wody ssawki do tapicerki. Szerokość strumienia według mojej oceny jest nie wystarczająca. Dysza daje strumień o kącie około 45-50 stopni, a powinna dawać według moich obliczeń 65 stopni. Próbowałem poszukać w miejscu zamieszkania dysz 65 stopni, ale obecnie brak, muszę szukać w sklepach internetowych. Znalazłem dysze o kącie 80 stopni, ale daje strumień trochę za duży. Lubię mieć sprzęt dopasowany do perfekcji więc dziś pobawiłem się i wykonałem dyszę samodzielnie z mosiądzu, praca żmudna, ale satysfakcja jest. Dysza daje bardzo ładny strumień o odpowiednim kącie, pokrywając całą szerokość ssawki. Dodatkowo strumień wody jest ładnie rozpylany, w dyszy niebieskiej otrzymanej z urządzeniem strumień wody miał duże krople bez odpowiedniego rozpylenia. Dla zainteresowanych umieszczam fotki ssawki do tapicerki z podanymi wymiarami, oraz zdjęcie rozpylania na dyszy niebieskiej i porównanie po zastosowaniu mojej dyszy.
 3. Jeżeli chodzi o Profi 50, to się obawiam, że nowa firma albo będzie się rozwijać, albo szybko zniknie. Mimo wielu pochlebnych opinii, to może być różnie. Rozmawiałem z serwisantami i mają kłopoty z dostawą części, czekają ponad miesiąc na drobiazgi. Chciałem uzyskać wiadomości u źródła, ale tak jak wcześniej pisałem nie odpowiadają na żadne wiadomości przesłane mailem. Natomiast firmy o ugruntowanej pozycji (nie chcę tu wymieniać, aby nie posądzano mnie o kryptoreklamę), mimo że cenowo przewyższają urządzenia Profi mają w ofercie części do urządzeń 20 letnich. Zobacz w necie, że musi być dostęp do instrukcji i manuala z podaniem numerów poszczególnych podzespołów, jeżeli tego nie ma jesteś zdany tylko na zewnętrzny serwis, sam nic nie kupisz i nie wymienisz. Na urządzeniach do czyszczenia dywanów i wykładzin pracowałem ponad 15 lat, ale było to dawno temu, dostępu do tego typu sprzętu nie było w Polsce, wszystko było kupowane za zielone. Teraz jest o wiele łatwiej.
 4. Jeżeli ma być to sprzęt do pracy zarobkowej, to musisz brać pod uwagę serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, łatwy kontakt z dystrybutorem, rzetelne podejście do terminów przesyłania części, dostępu do katalogów części zamiennych itp. Nie tylko cena jest istotna. Ja od miesiąca próbowałem rozpoznać temat na zakupu urządzenia do biura bez świadczenia usług. Wybrałem odkurzacz Profi 50.1C, próbowałem coś cię dowiedzieć u producenta, brak instrukcji obsługi na stronie, brak katalogu części zamiennych, totalna olewka. Próbowałem w ciemno zakupić sprzęt u dystrybutora, przez tydzień brak potwierdzenia zamówienia oraz wysyłki, mimo zapewnienia o realizacji w ciągu 24 godzin. A więc podejmując decyzję o zakupie, wielokrotnie lepiej jest dołożyć parę złotych i kupić sprzęt bliżej domu z dostępem do serwisu, ale jest to tylko moje subiektywne odczucie.
 5. Witam. Jeśli ktoś posiada schematy czy mógłbym prosić o serwisówke do karchera HD 5/11C Pozdrawiam
 6. Panowie, gdzie mogę zobaczyć, pomacać Profi 50c lub 50.1c w okolicach Warszawy, Legionowa Może ktoś wie gdzie jest dystrybutor, który ma na stanie te odkurzacze lub osoba prywatna, która kupiła.
 7. Witam panowie, przyszła kolej na zakup odkurzacza piorącego, użytkowanie typowo amatorskie, tapicerka samochodowa, meble tapicerowane, wykładziny. Kiedyś korzystałem z profesjonalnych urządzeń typu Karcher profi 200, nie mylić z puzzi, ale było to wiele lat temu. Obecnie korzystałem w domy z odkurzacza Philips Triathlon 1400, ale jest to namiastka tego co oczekuję. Czytając forum mój wybór padł na Profi 50c lub 50.1c i w związku z tym mam pytanie, jakie faktycznie są stosowane pompki. W sieci wyczytałem, że zarówno Profi 50c oraz 50.1c ma pompkę Gotec EKS17-TP/B, tylko w specyfikacji danych urządzeń jest napisane, że w Profi 50c moc jest 40 W, natomiast w Profi 50.1c odpowiednio 45 W. Jeżeli ktoś posiada dokładne informacje, to proszę o odpowiedź lub fotki poszczególnych pomp W Karcher Puzzi 10/2 rozwiązano to w ten sposób, że połączono dwie pompy równolegle i jest podana faktyczna moc 80 W, natomiast w Profi 50.1c nie mogę się połapać jak jest faktycznie.
 8. Ja ponad 20 lat używałem Karcher 455, ale postanowiłem zmienić, chociaż staruszek dawał radę.
 9. Ja szukając myjki ciśnieniowej zaczynałem od kwoty 1000 zł. Po wnikliwych analizach skończyłem na Karcher HD 5/15 C oraz pianownica PA. Z zakupu jetem zadowolony. Sprzęt pracuje już drugi rok, oczywiście wykorzystywany amatorsko, samochody, elewacja budynku, kostka brukowa.
 10. Witam serdecznie forumowiczów Wszystkiego dobrego w 2020

Sponsor serwisu

Pogotowie Zamkowe Gdynia

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.