Jump to content

Wojteksw

Użytkownik
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralna

About Wojteksw

Informacje

 • Imię
  Wojciech
 • Lokalizacja
  Legionowo
 • Województwo
  Mazowieckie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja początkowo chciałem kupić Kranzle 1050 lecz był to okres kłopotów Kranzle z głowicami i dlatego wybrałem Karcher. Kupując HD 5/15 C jeszcze dwa lata temu była w dobrej cenie, teraz to już przesadzili z ceną. Jeżeli chodzi o złącza easy lock to też nie mam dobrego zdania, dokupiłem szybkozłącze za spore pieniądze, bo aby podłączyć pianownicę musiałem kręcić butelką wylewając zawartość.
 2. Mam HD 5/15 C i jestem bardzo zadowolony.
 3. Są pianownice zwykłe Techkar np. https://sklep.techkar.pl/pianowncia-ls3-parkside-lavor-techkar,3,3584,2549 lub oryginalne włoskie PA trochę więcej kosztują https://sklep.techkar.pl/pianownica-pa-lavor-parkside-techkar,3,3584,2528
 4. Można i tak, ale ja osobiście wolę twarz trzymać z daleka od tego brudu. Mam myjkę Karcher HD 5/15 i przy większej odległości jak jest wiatr muszę uważać bo wszystko leci na mnie.
 5. A czemu ma to służyć, chcesz być cały opryskany podczas mycia samochodu lub elewacji budynku, nie wspomnę już mycia kostki brukowej.
 6. Do oddania jako towar niezgodny z zawartą umową.
 7. Na obecną chwilę, to widzę cenę 1480 zł u bezpośredniego przedstawiciela Kranzle w Raszynie. Możesz napisać zapytanie czy dadzą jeszcze rabat. Zawsze można próbować.
 8. Według parametrów technicznych wygląda podobnie https://www.ceneo.pl/porownanie/4867/k-rcher-se-6-100-home-p13906804-vs-k-rcher-se-5-100-1-081-200-0-p65454963
 9. Najlepiej na początek wymienić na wykonane z mosiądzu.
 10. Dziwię się, że sprzedawca nie uznaje uszkodzenia w ramach gwarancji, to bardzo źle świadczy o takich sprzedawcach. Przecież nie wszystko można sprawdzić przy odbiorze przesyłki, sam tego umyślnie nie uszkodziłeś. Widać liczy się tylko sprzedaż, a nie zadowolenie kupującego. Ciekawy jestem jaka to firma.
 11. Cena 789 zł. w OBI jest bardzo dobra, raczej taniej nie znajdziesz.
 12. Dalszy ciąg relacji doboru odpowiedniej dyszy do Karcher puzzi 10/1 Na pierwszy ogień poszła dysza do opryskiwaczy Stihl 65-0025, https://www.stihl.pl/Produkty-STIHL/Opryskiwacze/Akcesoria-do-opryskiwaczy-ręcznych/22413-1525/dysza-65-0025.aspx dysza ta mimo odpowiedniego kąta jest za mała dla potrzeb odkurzacza piorącego. W wyniku dogłębnego szukania znalazłem odpowiednie dysze TeeJet o kącie 65 stopni oraz płaskim równomiernym strumieniu na całej szerokości. Co ciekawe dysza daje piękne rozpylenie, bez widocznych kropel. Rozpylenie płynu nie wychodzi poza obręb ssawki, pokrywa szczelinę na całej szerokości. Proszę zobaczyć jak pięknie wygląda rozpylony płyn poniżej ssawki, bez widocznych dużych kropel w środku ssawki w przypadku zastosowania oryginalnej niebieskiej dyszy. Podsumowując mam teraz odpowiednie dysze dla odkrzacza piorącego. Obrazowo wygląda to tak
 13. Jest to bardzo żmudna robota i raczej nie opłaci się robić, ja się uparłem i dłubałem około 5 godzin, gdyż miałem w starych zapasach już wytoczony korpus z mosiądzu i tylko wiertła używałem i piłek włosowych Szukam podobnych w necie, jak coś znajdę, to będę informował o postępach.
 14. U mnie decyzja podjęta i w końcu dokonałem zakup, wybór padł na Karcher puzzi 10/1. Początkowo chciałem kupić Profi 50.1C, ale zawirowania z dostawą oraz brak kontaktu z producentem spowodował zmianę decyzji. Pierwsze wrażenie z użytkowania pozytywne, wykonanie maszynki bardzo dobre, zaciski trzymają, nic nie przecieka. Jedynie mam wątpliwości do strumienia wody ssawki do tapicerki. Szerokość strumienia według mojej oceny jest nie wystarczająca. Dysza daje strumień o kącie około 45-50 stopni, a powinna dawać według moich obliczeń 65 stopni. Próbowałem poszukać w miejscu zamieszkania dysz 65 stopni, ale obecnie brak, muszę szukać w sklepach internetowych. Znalazłem dysze o kącie 80 stopni, ale daje strumień trochę za duży. Lubię mieć sprzęt dopasowany do perfekcji więc dziś pobawiłem się i wykonałem dyszę samodzielnie z mosiądzu, praca żmudna, ale satysfakcja jest. Dysza daje bardzo ładny strumień o odpowiednim kącie, pokrywając całą szerokość ssawki. Dodatkowo strumień wody jest ładnie rozpylany, w dyszy niebieskiej otrzymanej z urządzeniem strumień wody miał duże krople bez odpowiedniego rozpylenia. Dla zainteresowanych umieszczam fotki ssawki do tapicerki z podanymi wymiarami, oraz zdjęcie rozpylania na dyszy niebieskiej i porównanie po zastosowaniu mojej dyszy.

Sponsor serwisu

Pogotowie Zamkowe Gdynia

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.