Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Vertigo 26 czy lidl phd 180? skłaniam się do lidla ze względu na długą gwarancję, długi wąż, fajną funkcjonalność.

Dom, samchód, kostka.

Pytania bonusowe: czy gw 5 lat w lidlu też przy zakupie na fakturę? Vertigo regularnie jest na promo? Lidl będzie w stałej ofercie czy to jednorazowa akcja?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, powalla napisał:

Promocja gazetkowa jest od 11 ale zawsze dzien wczesniej po 13 juz jest zmiana cen i zmieniane sa ceny na promocyjne.  Ta operacja zajmuje przewaznie 5-6 h wiec gdybysmy zaczynali tego 11 maja , to pol dnia ludzie by nam dupe truli : „ze jak to ze w gazetce tyle a na cenowce  tyle”  , a tak mamy juz dzis przygotowane ceny na jutro. 

Jak 14 lat temu pracowalem w Media-Saturn to sie to robiło od 20-21 do gazetki 🙂

Ale rzeczywiscie. cena byla juz wczesniej zmieniona a myjki na samym wejsciu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że mam Vertigo 26 to parę słów ode mnie.

 

Używam dyszy chyba 25 albo 40* - zółtej chyba ;D

Ciśnienie większe niż na myjkach na których byłem - takie mam wrażenie.

Myjka mam wrażenie że dośc cicha - szum wody zagłusza.

 

Wąż który jest w zestawie - jest po prostu do śmieci. Od razu.

Funkcja pianowania? (ta wbudowana w myjkę) to nieporozumienie.

 

Zgodnie z poleceniem na forum dokupilem więc pianownice PA oraz wąz z techkar.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, powalla napisał:

Dodaj jeszcze jego dlugosc by ktos kumus sie nudzi mogl policzyc jego obciazalnosc lub najlepiej sprawdz na opakowaniu ile zaleca producent . Sprawa druga to  przedluzacz lepiej miec z uziemieniem , czyli 3 przewodowy. 

Do tego to jeszcze rodzaj materiału (alu, miedz) czy rodzaj przewodu choć tutaj pewnie linka... potrzebne.

Myjka 3kw nie zawsze bierze 3kw 🙂 

1mm2 to po starej szkole (nie zawsze dobrej i dokladnej, ale pi razy oko) 8A.

Więc...8x230 / 10x230V = ~2-2,3kW. Druga sprwa to straty na tymże przewodzie i brak zabezpieczenia w postaci uziemienia - a jednak woda także warto mieć.

 

Z myjką się nic nie stanie. 

No chyba że przetopi się izolacja i zrobi się zwarcie to jest cień szansy choć nie powinno 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, lukasz_byd napisał:

Do tego to jeszcze rodzaj materiału (alu, miedz) czy rodzaj przewodu choć tutaj pewnie linka... potrzebne.

Myjka 3kw nie zawsze bierze 3kw 🙂 

1mm2 to po starej szkole (nie zawsze dobrej i dokladnej, ale pi razy oko) 8A.

Więc...8x230 / 10x230V = ~2-2,3kW. Druga sprwa to straty na tymże przewodzie i brak zabezpieczenia w postaci uziemienia - a jednak woda także warto mieć.

 

Z myjką się nic nie stanie. 

No chyba że przetopi się izolacja i zrobi się zwarcie to jest cień szansy choć nie powinno 🙂

Wydaje mi się, że Karcher zaleca przedłużacz 3x2,5 bo sam taki kupiłem. Teraz producenci urządzeń (np. kosiarek, myjek) kładą większy nacisk na parametry przedłużaczy. Ja musiałem kupić porządny pomarańczowy 3x1,5 mm do kosiarki (zgodnie z zaleceniami producenta RYOBI), do myki K7 kupiłem też 3x2,5 mm, bo słabszy może mieć szkodliwy wpływ na silnik. Oczywiście podczas pracy przedłużacz musi być rozwinięty. To są oczywiście tylko moje "środki bezpieczeństwa", aby myjka pracowała bezawaryjnie. Może na forum jest elektryk, który wypowie się w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dokupić do Lavora 26?

Koniecznie inwestować w filtr wody do myjki ? W jaki sposób się go montuje ? 

Jest możliwość zakupienia krótkiego pistoletu do Lavora ? Warto inwestować w wąż 10m od Techkara ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FilipO Filtr ważna sprawa, bez niego producent nie uznaje gwarancji. ja montuję na wężu, na szybo złączkę, bo bezpośrednio przy myjce, potrafi się utrącić. Krótki pistolet możesz kupić na ali, albo pisać do chłopaków z Techkaru. Co do węża, to tak, warto. Oryginalny jest przynajmniej dla mnie delikatnie za krótki i cholernie sztywny. Warto go wymienić. Oprócz tego warto dokupić pianownicę (chociażby PA również z Techkaru)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, FilipO napisał:

Co dokupić do Lavora 26?

Koniecznie inwestować w filtr wody do myjki ? W jaki sposób się go montuje ? 

Jest możliwość zakupienia krótkiego pistoletu do Lavora ? Warto inwestować w wąż 10m od Techkara ? 

FIltr przykręcasz do gwintu w myjce i możesz kupić z końcoka do weza i już 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2021 o 16:05, fostof napisał:

Cześć,

Mam do umycia ogrodzenie i jedyny przedłużacz jaki mam to najtańszy pomarańczowy 2x1mm2. Ogarnie to K7 3kW ? Czy coś się może stać z myjką?

NIE!!!!

Po kilkuminutowym użyciu ten przedłużacz będzie mocno ciepły. Minimalny, sensowny przekrój to 2,5mm2!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania dot używania myjki.

 

Chodzi o to że.

 

Umyje,git. Chce schować.

Przełączam na 0 - czyli wyłączam.

Odpinam wąż.

I pstykam pistoletem by zwolnić ciśnienie.

 

1. Czy tak jest dobrze ?

 

 

__________________________________________

 

Zanim odpale, to podłączam wąż, przekręcam na 1 - działam.

 

 

2. Czy tak jest dobrze ? 

 

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lukasz_byd napisał:

1. Czy tak jest dobrze ?

Dobrze.

 

Godzinę temu, lukasz_byd napisał:

2. Czy tak jest dobrze ? 

Pierwszy podłączasz wąż z wodą i naciskasz pistolet by woda odpowietrzyła myjkę tak aż wypływający strumień wody jest stały bez "syczenia" . Następnie podłączasz prąd , przełączasz na ON  i ogień ! 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, powalla napisał:

Dobrze.

 

Pierwszy podłączasz wąż z wodą i naciskasz pistolet by woda odpowietrzyła myjkę tak aż wypływający strumień wody jest stały bez "syczenia" . Następnie podłączasz prąd , przełączasz na ON  i ogień ! 

Poprawie się 😄


Dzięki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z zbiornikiem na detergent w lavorze ? Może być pusty, nie dojdzie do zapowietrzenia się myjki? W sensie ona nie będzie próbowała cały czas ciągnąć powietrza z tego zbiornika? 
Jakieś wskazówki przed pierwszym użyciem?
Czekam jeszcze na złączki by to wszystko spiąć, i się zastanawiam nad przedłużaczem. 
cos takiego da radę? 
Diall 10m 3x2.5mm da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, powalla napisał:

Czytałeś instrukcję obsługi? Zresztą po co pytam jak wiem że nie 😉  Zobacz kiedy myjka pobiera chemię i wszystko stanie się  jasne . 

W której wersji / książeczce to jest? Dzisiaj już nie spojrzę, ale jutro ja jeszcze raz sprawdzę.. Bo albo mi się zdaje albo instrukcja po polsku ma może 2 strony j odniesienia do obrazków których nie ma.. albo ja wziąłem nie te instrukcje do ręki co trzeba xD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że sporo osób pyta o różne myjki ciśnieniowe. 

Podsyłam wam naprawdę fajny wpis gdzie jest dobrze wytłumaczone czym się kierować przy zakupuje myjki i na co uważać.

Link do poradnika ukryłem ponieważ zasugerowano mi reklamę więc chyba tak będzie lepiej 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Wladek84 napisał:

Widzę że sporo osób pyta o różne myjki ciśnieniowe. 

Podsyłam wam naprawdę fajny wpis gdzie jest dobrze wytłumaczone czym się kierować przy zakupuje myjki i na co uważać.

Link do poradnika: https://wukosklep.pl/blog/jaka-myjke-cisnieniowa-kupic

 

Serio? Ten artykuł jest tak głupi jak głupi lub niedoinformowany jest jego autor. 3 sprawy które już po pierwszym jego przeczytaniu mi się rzuciły w oczy:

1. Karcher K7 ma pompę mosiężną. Do wersji K7 Premium włącznie. Nie wiem jak w przypadku K7FC bo nie miałem możliwości widzieć. Także albo autor jest niedoinformowany albo celowo wprowadza w błąd nie pisząc wszystkiego. Poza tym silnik w K7 ma płaszcz wodny co wpływa korzystniej na jego chłodzenie.

2. Ciśnienie robocze/maksymalne. Tutaj nawet nie pokusił się o podanie informacji czym jest ciśnienie maksymalne. Poza tym dokonując np. zmiany dyszy ciśnienie wody w prosty sposób możemy podbić blisko maksymalnemu i na takim parametrze sprzęt będzie pracował non stop.

3. Wydatek wody: nie zawsze duży wydatek wody jest zbawienny. Przykładem są pianownice PA. Im większy wydatek wody, tym większe rozrzedzanie roztworu pianującego.

Generalnie artykuł mocno tendencyjny na potrzeby sprzedawanych myjek Comet.

Ludzie, myślcie zanim coś wkleicie.

 

PS. Ale żeby nie było tak negatywnie. Jest jedna sprawa, z którą się zgodzę: Karcher K2, K3 nadaje się tylko do postawienia na półce w markecie. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.