Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.04.2021 o 18:49, marcinZG napisał:
Czy jest ktoś w stanie coś powiedzieć nt. Lavora Pro 7? Nie można za bardzo znaleźć informacji nt. tej myjki, jakby była wynalazkiem jednego czy dwóch sklepów.
Mam dylemat czy brać Vertigo 26, czy Pro 7, czy one w ogóle czymś się różnią? Po specyfikacji widać delikatną różnicę w mocy i ciśnieniu, ale może lepiej wziąć sprawdzone Vertigo 26 i dodatkowo brak bębna do nawijania węża okaże się zaletą?


Niedawno kupiłem

0eac8c34412b6ced6a32f79d44b617d8.jpg


Na razie myłem tylko auto. Czuć moc. Ale ja mam porównanie tylko do parkside phd150.
Jest wyraźnie lepiej.

Mi się wydaje ze jest to tak naprawdę Vertigo ale z bębnem na waż.

Vertigo :

d0c1a84760d611415ae25ce52964e3d5.jpg

A to pro7
 

57A8AA9C-6620-49D2-8DE6-8563419CB126.jpeg

 

Ps.

W sklepie Lidla pojawiła się myjka PHD180 za 849 wiec nie wiem czy się nie pospieszyłem z tym lavorem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Hektor80 napisał:

W sklepie Lidla pojawiła się myjka PHD180 za 849 wiec nie wiem czy się nie pospieszyłem z tym lavorem...

Nie wiem czy jest czego żałować - widziałem jeden z pierwszych testów na yt i myjka dopiero co wyjęta z pudełka i już problemy z przeciekaniem/nieszczelne złącze i ciągłe samoczynne uruchamianie urządzenia. Wiem, że może akurat trafił się jakiś wadliwy egzemplarz, ale ogólnie pierwsze wrażenia w moich oczach jakoś słabo zachęcające.

Od 12:05 min
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest czego żałować - widziałem jeden z pierwszych testów na yt i myjka dopiero co wyjęta z pudełka i już problemy z przeciekaniem/nieszczelne złącze i ciągłe samoczynne uruchamianie urządzenia. Wiem, że może akurat trafił się jakiś wadliwy egzemplarz, ale ogólnie pierwsze wrażenia w moich oczach jakoś słabo zachęcające.

Od 12:05 min
 
 

Może masz racje . Te bajery elektroniczne mnie nie przekonują. Kolejna z rzeczy do popsucia. Jedynie co to ten gumowy 10m waż wyglada całkiem fajnie.

No i przynajmniej w teorii jest mocniejsza 130 vs 150 bar

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, yas napisał:

@rk24 a to ??

Lavor vertigo 26 z obi + dokupie pianownice + patio cleaner.

Numer oferty: 6834669661 , na aledrogo

Lavor maine1409 1799 + musiałbym dokupić patio cleaner

1; masz 1100 okolo

3 1950 okolo

2; 1400 z pianownicą

 

Oferta bdb również patrzyłem tylko szybkie pytanie... 7 czy lepsze bedzie maine?

Maine z pianownica u plynami jest za 1799.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten Lidl 180. Co tam jest w pistolecie? Da się zmienić na zwykły? Fajny wąż moc i funkcjonalność. Nie podoba mi się dysza 3w1 i rozmiar pistoletu. Regulacja mocy na lancy jak widziałem. Szkoda bo brakuje niskiego ciśnienia na niefabrycznym pistolecie do np wnęk drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzicie proszę bo przeczytałem już temat a wolę się upewnić. Budżet do 800zl. Zastanawiam się nad polecanym lavorem vertigo 26 ale muszę poczekać na promke w obi bo widzę że zdrożał,  niflisk c135, czy jakaś używka k5? 

Będę uzywal tylko i wyłącznie do mycia auta raz na 2 tyg. Oczywiście pianownica pa dokupie.

Z góry dziękuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cisman napisał:

ale muszę poczekać na promke w obi bo widzę że zdrożał

A kto powiedział że będzie tańszy 😄 Nie zdziwię się jak jeszcze do góry cena pójdzie.

Mam c135 i jak patrzyłem na Lavora w sklepie to wydawał mi się taki "solidniejszy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Koledzy!

Poszukuje pierwszej myjki ciśnieniowej do:

Czyszczenia kostki około 150m2

Elewacji domu , dwóch aut raz w miesiącu

Wpadł mi w oko cena/ jakość Nilfisk 190 premium 2200zł 

I kranzle 1050 ts za 1999zł - nie wiem czy 130 bar starczy???nie mam żadnego porównania

Stihl troche droższy od nilfisk chyba nie warto doplacać a słyszałem że to samo

Nie widze sensu doplacac kolejne 600zl do HD 5/15c - kostka i elewacja raz w roku...moze kiedyś plot betonowy, plytki we wejsciu

Pytanie czy wogóle warto do tak małego zastosowania kupic nilfisk 190 premium czy może jakaś tańsza alternatywa?

Serwisem sie nie martwie bo mieszkam koło Poznania i tego nilfisk mi w stilu naprawią po gwarancji bo czytałem że nilfisk robi dla stihla 🙂

forum całe przeczytałem ale jeszcze się wacham 🙂 może czegoś nie wiem...

brałem pod uwage lavor 28+ ale brak dostapnosci a na all +30% ceny nie lubie przepłacać 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2021 o 19:09, fostof napisał:

Cześć,

Mój aktualny k5.55 Jubilee wyzionął ducha, nie chcę mi się go kolejny raz serwisować, po 9 latach tyrania czas na zmianę. Wybór padł na k7 z tych analogowych. Rozważam k7 compact i k7 1.168.502.0 classic, czy jak ona się nazywa. Tylko takie opcje wchodzą w grę, jestem w pełni świadomy wad i zalety karcherów z serii K 🙂

Czy możecie wskazać jakieś konkretne wady i zalety porównując obydwie myjki? Oczywiście prócz rozmiaru, który nie ma dla mnie znaczenia, nie będę jej nosił pod pachą.

Wydaje mi się, że compact ma innego węża i pistolet, wąż wygląda na bardziej giętki. Ten w Jubilee był trochę za sztywny. W compact wyjście na wąż jest w dziwnym miejscu na górze (myjka będzie na codzień w pionie, ale do mycia kostki może leżeć) i nie wiem, czy to będzie wygodne, ale znowu wejście na wodę ma z boku, więc fajnie.

Z góry dzięki za cenne wskazówki!

Ja w zeszłym roku 2020 (styczeń) w sklepie internetowym Euro kupiłem K7 Classic (lub analogowy) z tym nowym wężem (szarym, miękkim) chociaż nie było podanej takiej informacji na stronie. Z tego co się orientowałem to Compact miał tego nowego węża także w zestawie. Ja zrobiłem w swoim upgrade do pistoletu z Ali i jestem bardzo zadowolony bo moc jest wg mnie dużo większa niż ze standardową lancą. Też myślałem nad Compact ale ostatecznie wybrałem Classic - jakoś bardziej do mnie przemawiał i nie miało znaczenia wielkość bo mam gdzie przechowywać. Dodam tylko, że zastosowanie wyłącznie hobbystyczne w domu  (auta, kostka itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tą myjkę z biedry ktoś używał, marka niteo Tools czyli biedronkowa, cena 299 zł parametry trochę lepsze na papierze jak ta lidlowa za 299 zł a też ma być właśnie od 15 maja w sklepach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafał_RW napisał:

Ja w zeszłym roku 2020 (styczeń) w sklepie internetowym Euro kupiłem K7 Classic (lub analogowy) z tym nowym wężem (szarym, miękkim) chociaż nie było podanej takiej informacji na stronie. Z tego co się orientowałem to Compact miał tego nowego węża także w zestawie. Ja zrobiłem w swoim upgrade do pistoletu z Ali i jestem bardzo zadowolony bo moc jest wg mnie dużo większa niż ze standardową lancą. Też myślałem nad Compact ale ostatecznie wybrałem Classic - jakoś bardziej do mnie przemawiał i nie miało znaczenia wielkość bo mam gdzie przechowywać. Dodam tylko, że zastosowanie wyłącznie hobbystyczne w domu  (auta, kostka itp.)

K7 Compact zakupiony w zeszłym tygodniu. Trochę mało wygodne mocowanie lancy do myjki w porównaniu do normalnej wielkości myjek, ale cała reszta na duży plus w porównaniu do k5.55 jak zajebisty miękki i dłuższy o 1m wąż, większe ciśnienie i wydatek wody.  I na pewno nie przeszkadza wyjście na wąż ciśnieniowy na górze. Wyjście jest obrotowe więc jak myjka stoi można sobie swobodnie obracać.

PS. czy taki półśrubunek kątowy 3/4 z allegro 9470292792 nada się, żeby wkręcić go między gwint w myjce a filtr ten standardowy Karcher 4.730-059.0? Bo niby wejście wody jest fajnie z boku, ale po wkręceniu filtra + podłączeniu węża 3/4" już trochę za bardzo sterczy na bok i chciałem to skierować do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fostof napisał:

K7 Compact zakupiony w zeszłym tygodniu. Trochę mało wygodne mocowanie lancy do myjki w porównaniu do normalnej wielkości myjek, ale cała reszta na duży plus w porównaniu do k5.55 jak zajebisty miękki i dłuższy o 1m wąż, większe ciśnienie i wydatek wody.  I na pewno nie przeszkadza wyjście na wąż ciśnieniowy na górze. Wyjście jest obrotowe więc jak myjka stoi można sobie swobodnie obracać.

PS. czy taki półśrubunek kątowy 3/4 z allegro 9470292792 nada się, żeby wkręcić go między gwint w myjce a filtr ten standardowy Karcher 4.730-059.0? Bo niby wejście wody jest fajnie z boku, ale po wkręceniu filtra + podłączeniu węża 3/4" już trochę za bardzo sterczy na bok i chciałem to skierować do góry.

Do góry to nie wiem czy będzie dobrze, ale "do przodu" chyba lepiej (wąż nie będzie się chciał "złamać"). Myślę, że powinieneś kupić i spróbować bo najlepiej sprawdzić organoleptycznie. Dużo nie ryzykujesz bo to zaledwie 10 zł. Jeśli masz hydrauliczny w okolicy to też mogą mieć taki półśrubunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2021 o 14:26, Rafał_RW napisał:

Tą myjkę AVA można kupić na amazon.de, ale w razie awarii trzeba odsyłać na własny koszt. Natomiast sama myjka jest rzeczywiście bardzo fajna i przemyślana pod kątem detailingu. Mnie zastanowiło coś innego o ile dobrze zrozumiałem to Karcher K7 wypuszczany na rynek szwajcarski ma słabsze parametry niż ten na pozostałe kraje m.in. Polskę. Trochę to ciekawe - czy tylko jest zmiana tabliczek znamionowych?

U nas w sklepie myjki są dostępne 🙂  AVA - bardzo fajna jak widzieliście podczas recenzji jak za taką cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od pół roku k7 Compact, wąż jest miękki dużo lepszy niż np w k3 albo ten z techkaru. Zakończenie od strony myjki jest bardziej pancerne, żeby się nie łamał.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Carshine-sklep.pl napisał:

U nas w sklepie myjki są dostępne 🙂  AVA - bardzo fajna jak widzieliście podczas recenzji jak za taką cenę.

Super, że jest polski dystrybutor!!! Szkoda, że ja rok temu kupiłem już K7, bo ta AVA to naprawdę ciekawa myjka. Jej plusem jest też to (jeśli się nie mylę), że pasują do niej akcesoria od Karchera .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2021 o 20:15, Prometeusz napisał:

Cześć Koledzy!

Poszukuje pierwszej myjki ciśnieniowej do:

Czyszczenia kostki około 150m2

Elewacji domu , dwóch aut raz w miesiącu

Wpadł mi w oko cena/ jakość Nilfisk 190 premium 2200zł 

I kranzle 1050 ts za 1999zł - nie wiem czy 130 bar starczy???nie mam żadnego porównania

Stihl troche droższy od nilfisk chyba nie warto doplacać a słyszałem że to samo

Nie widze sensu doplacac kolejne 600zl do HD 5/15c - kostka i elewacja raz w roku...moze kiedyś plot betonowy, plytki we wejsciu

Pytanie czy wogóle warto do tak małego zastosowania kupic nilfisk 190 premium czy może jakaś tańsza alternatywa?

Serwisem sie nie martwie bo mieszkam koło Poznania i tego nilfisk mi w stilu naprawią po gwarancji bo czytałem że nilfisk robi dla stihla 🙂

forum całe przeczytałem ale jeszcze się wacham 🙂 może czegoś nie wiem...

brałem pod uwage lavor 28+ ale brak dostapnosci a na all +30% ceny nie lubie przepłacać 🙂

No dobra...kupiłem dzisiaj z lidla 🤣 jednak tańszą bo mało co będe używał... jak gwarancje przeżyje to będe zadowolony

Model PHDP 180 A1. Szczotka Patio w zestawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promocja gazetkowa jest od 11 ale zawsze dzien wczesniej po 13 juz jest zmiana cen i zmieniane sa ceny na promocyjne.  Ta operacja zajmuje przewaznie 5-6 h wiec gdybysmy zaczynali tego 11 maja , to pol dnia ludzie by nam dupe truli : „ze jak to ze w gazetce tyle a na cenowce  tyle”  , a tak mamy juz dzis przygotowane ceny na jutro. 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, powalla napisał:

Promocja gazetkowa jest od 11 ale zawsze dzien wczesniej po 13 juz jest zmiana cen i zmieniane sa ceny na promocyjne.  Ta operacja zajmuje przewaznie 5-6 h wiec gdybysmy zaczynali tego 11 maja , to pol dnia ludzie by nam dupe truli : „ze jak to ze w gazetce tyle a na cenowce  tyle”  , a tak mamy juz dzis przygotowane ceny na jutro. 

Dzieki @powalla za odpowiedz „od wewnatrz” 😉 to prawda ze nieraz sprzedajecie ostatnie sztuki magazynowe w znacznie nizszych cenach ? Taki nazwijmy to powystawowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.