Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Lavor miał dobrą Tormetę ale już chyba nie ma , a co do Boscha, to mam z 5 lat  Aquatak 37-13 i  raz  myjka była w serwisie (ciągle dopompowywała)  i 2x pistolet , no a po gwarancji (3 letniej) pistolet znów się rozszczelnił i wymieniłem na własny koszt.  Zobacz w okolicy może masz serwis myjek i sprzedają używane , starsze myjki ale wyższej klasy. Przy tanich patrz tylko na gwarancję, a w zasadzie jej długość i co ważniejsze bezproblemowość w wyegzekwowaniu ... od cudów z allegro z fajnym opisem trzymaj się z daleka, bo jak się zepsuje , to będziesz słał emaile gdyż  telefonu nikt nie odbiera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś szuka czegoś porządnego i żeby cena była też do zaakceptowania to warto sprawdzić myjki Comet.

Ja ostatnio kupiłem Comet KL 1600 Classic za 1600 zł. 

Myjka ma 150 bar i chyba 8l na minute także dla mnie to idealnie wystarcza jeśli chodzi o mycie aut.

Natomiast co ważne to że mam mosiężną głowicę a także ta cała pompa krzywkowa jest bez żadnego plastiku tylko sam metal.

Dzwoniłem przed zakupem do gościa co mi kiedyś serwisował mojego karchera hd i mówił że na pewno mi sporo posłuży więc postanowiłem że kupie i póki co super śmiga.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2021 o 17:33, Kaight napisał:

1. Czy takie okazje w Lidl są dostępne tylko w Internecie czy może jest szansa, ze coś zostało w sklepach stacjonarnych i warto sprawdzić?

2. Parametry lepsze, ale czy znawcy tematu mogą się wypowiedzieć, czy ta myjka będzie lepszym wyborem od Vertiego 26, czy są inne aspekty, o których laicy jak ja nie wiedzą? (Zastosowanie tylko do bruku, elewacji, ogólno-domowe - bez mycia samochodu). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu również kupiłem Ver26 za Waszą namową w Obi.  Czy ktoś ma doświadczenie co do wyboru dyszy rotacyjnej. 

Nie bardzo wiem, która będzie lepsza - cena prawie ta sama (może ktoś którąś ma i coś powie?):  Pierwsza to oryginalna część Lavor, druga zamiennik ale wygląda bardziej solidnie.

https://allegro.pl/oferta/dysza-lavor-turbo-do-pro-7-prime-vertigo-6898973365

https://allegro.pl/oferta/dysza-turbo-rotacyjna-mosiezna-do-myjek-lavor-9756370849https://allegro.pl/oferta/dysza-turbo-rotacyjna-mosiezna-do-myjek-lavor-9756370849

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jac_zak to jest chyba to samo tylko na jednym skrecona, na drugim nie. W kazdym razie ja kupilem skrecona jak na 1 zdj za okolo 50zl jak dobrze pamietam to w techkar. Jeszcze pozyczalem od kolegi turbo dysze taka na przedluzce co ori jest przy Tormecie 28 ale slabiej robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co się wahali (też do nich należałem) lub żałowali, że nie zdążyli kupić nowej parkside za 849 zł. :

 

image.png.faef458c8564523ce66ddc00966cebbd.png

https://www.pepper.pl/promocje/myjka-cisnieniowa-parkside-3000wat-180bar-379442?page=6#thread-comments 

Teraz cieszę się podwójnie, że kupiłem V-26.

 

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, dowiedziałem się, że dyszę turbo bezwzględnie trzeba uruchamiać główką pionowo w dół. Trzymając ją w górę lub skosem, ciśnienie wyrzuca ceramiczne elementy ruchome do przodu powodując ich szybkie zużycie lub pęknięcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko w u Karchera takie cuda , bo dysza Turbo w Lavorze i np. Boschu  jest inaczej zbudowana i nie ma tego efektu "zaklepywania szpicy" . 

Z opisu Parsida wynika iż działa to jak w Karcherze FC , gdzie diody na pistolecie pokazują jaką opcję na lancy wybrałeś ...czytaj tylko  bajer dla bajeru . Dopiero seria FC PLUS   ma regulację ciśnienia poprzez pistolet , czyli pistolet łączy się przez wifi z zaworem w myjce i ten reguluje ciśnienie wody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam nie mam i nie używam, ale właśnie jak wrzuciłem Ci tutaj info to zorientowałem się, że nie ma wyszczególnionego modelu Vertigo 26. Ewentualnie może ktoś się jeszcze odezwie, bo pierwsza opcja troszkę przydroga jak na taki sprzęt. Ewentualnie zawsze można porównać przyłącza,, bo przecież tam wielkiej filozofii nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kojaczek Jak mam być szczery, to bardzo podobnego patio dawali w zestawie do mojego lavora cruiser pro 160 - tyłka nie urywa. Kiedyś pozyczyliśmy podobną końcówke (tylko nie pamietam czy był to karcher czy coś innego, wiem tyle że było z szczotkami) i nie było porównania z myciem pozbruku. Możliwe że to coś co ja mam jest ma za duża średnice, i moze przez to jakoś są problemy z czyszczeniem, ale praca z tym średnip miła - moze nie tyle co miła co nużąca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co sądzicie o myjce Lavor Pro 7 ? 
https://wera-serwis.pl/sklep/myjki-hobby/826-myjka-cisnieniowa-lavor-pro-7.html

jak ma się ona do polecanego Vertigo 26? Pompa mosiężna jak widzę. Cena wyższa ale jak Vertigo doposażę tak jak pro7 różnica w cenie się zaciera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie. Nilfisk e150. 2 vs Karcher K5 vs Vertigo 26?? Zależy mi na bezawaryjnosci i ciśnieniu. Zakres prac to maks dwa auta w tygodniu i być może raz na rok kostka.
Nie mogę nic znaleźć o Nifisku a szukajka otwiera mi tylko główny temat.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w K5 po dwóch latach intensywnego użytkowania, chyba pompa już nie podaje jak należy. słabsze ciśnienie, oraz nie podaje wody od razu na max otwartej dyszy, tylko musze skrecić lance na min i wtedy podaje wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.