Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, CarlosBlack napisał:

@alexander.p lanca się kończy, miałem podobnie po 4 latach użytkowania, nowa ok 125 zł i wszystko śmiga jak na początku 😉

ok, przemyślę.

z Pianownicą PA jest podobnie. podawała od razu, ale ostatnio coś nie chce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Panowie szukam myjki z pianownicą, warunek gabaryt nie może być duża (brak miejsca do przechowywania). Czytałem o Vertigo 26 ale jak ja oglądałem to jest dla mnie duża za duża. 
Potrzebuje jej do sporadycznego mycia aut.  
Może coś polecicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alexander.p nie jest zapowietrzona? Filtry czyste? Ja lece na długim wezu i jak odkrecam wode puszczam az zejdzie powietrze i dopiero zapinam myjkę. Tez mialem problemy ze pianownica nie dzialala, cisnienia nie bylo a to wszystko przez powietrze... Filtr zewnetrzny ladnie Ci sie zapelnia woda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pablo15005 napisał:

@alexander.p nie jest zapowietrzona? Filtry czyste? Ja lece na długim wezu i jak odkrecam wode puszczam az zejdzie powietrze i dopiero zapinam myjkę. Tez mialem problemy ze pianownica nie dzialala, cisnienia nie bylo a to wszystko przez powietrze... Filtr zewnetrzny ladnie Ci sie zapelnia woda? 

Odpowietrzam przed użyciem 😉

Filtra przed myjką nie mam. Mam 1,5mb węża, ale może jakiś syfek wpadł. Czas na przegląd okresowy 🙂

 

Albo, co mi tam, w Kranzle wodę z szamba można podać 😎

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

 

Poszukuję myjki głównie do mycia samochodu raz na tydzień / klika dni. Widzę, że wiele osób poleca Lavora Vertigo 26 - aktualnie widzę w OBI, że jest za 859,00zł więc całkiem spoko. 

Jakie akcesoria polecacie do Lavor Vertigo 26 dokupić? Chciałbym pianownicę tylko którą? 

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2021 o 09:19, alexander.p napisał:

w K5 po dwóch latach intensywnego użytkowania, chyba pompa już nie podaje jak należy. słabsze ciśnienie, oraz nie podaje wody od razu na max otwartej dyszy, tylko musze skrecić lance na min i wtedy podaje wodę.

Miałem dokładnie to samo ze swoim k5. Aż w końcu zaczął pracować tylko na 50% mocy, zmiana lancy nic nie dała.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
 
Poszukuję myjki głównie do mycia samochodu raz na tydzień / klika dni. Widzę, że wiele osób poleca Lavora Vertigo 26 - aktualnie widzę w OBI, że jest za 859,00zł więc całkiem spoko. 
Jakie akcesoria polecacie do Lavor Vertigo 26 dokupić? Chciałbym pianownicę tylko którą? 
Dziękuję.
Pianownica PA z @techkar.pl

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MMCzysci napisał:

Pianownica PA z @techkar.pl

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

 

Mówisz o tej 

https://sklep.techkar.pl/pianowncia-ls3-parkside-lavor-techkar,3,3584,2549

czy o tej

https://sklep.techkar.pl/pianownica-pa-lavor-parkside-techkar,3,3584,2528 ?

Różnią się one czymś wogole czy tylko wyglądem? 

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem myjki Karchera K5. Czytałem poprzednie posty i wiem ze wiele osób poleca Lavora i także brałem go pod uwagę ale chyba z uwagi na przywiązanie do sprzętów Karchera, dostępność serwisu i jednak amatorskie korzystanie z myjki moja uwaga wędruje w kierunku Karchera. Nie mniej jednak zastanawia mnie jak wyglada kwestia podawania chemii. Z tego co widzę na zdjęciach/filmach jest tam specjalny otwór na płyn tylko czy nie jest trochę tak ze jest się skazanym wyłącznie na chemię z pod znaku Karchera? Co jeśli chciałbym używać innej chemii np. Szamponu do auta. Czy osoby posiadające ta myjkę mogą podzielić opinia na ten temat?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2021 o 09:21, Kojaczek napisał:

Panowie proszę o doradę a mianowicie mam dylemat pomiędzy vertigo 26 a nilfisk c 135 1i silnik indukcyjny. Myjka będzie używana głównie do tarasu z deski egzotycznej oraz elewacji. budżet do 1000zl. dziekuje

Do lavora musisz dokupić szczotkę do tarasu, koszt ~100ZŁ. Sama myjka po tegorocznej podwyżce 859zł, ewentualnie na promce był 799, całość zakupu min 900zł

Nilfisk C 135 w zestawie wersji HOME masz za 699zł... więc myjki trochę w innym budżecie i z innym ciśnieniem roboczym. Jeżeli Cię stać bierz lavora, choć szkoda że podnieśli jego cenę 😞 

 

 

 

21 minut temu, wojciktw napisał:

Nie mniej jednak zastanawia mnie jak wyglada kwestia podawania chemii. Z tego co widzę na zdjęciach/filmach jest tam specjalny otwór na płyn tylko czy nie jest trochę tak ze jest się skazanym wyłącznie na chemię z pod znaku Karchera? Co jeśli chciałbym używać innej chemii np. Szamponu do auta. Czy osoby posiadające ta myjkę mogą podzielić opinia na ten temat?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Właśnie w weekend testowałem K5 FC. Jesteś skazany tylko na pierwszą butelkę 🙂 jak zużyje z niej chemie wtedy do tej butelki wlejesz sobie co chcesz, mają one odkręcane korki więc nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wyjaśnienie. Z tymi butelkami to właśnie tak myślałem ze trzeba potem z nich korzystać. Nie jest to jakiś straszny problem. Co do Lavora, jeszcze popatrzę bo w tej chwili to K5 wychodzi na pewno drożej patrząc na wersje podstawowa ale ta różnica tez nie jest dla mnie odstraszająca.

W postach wcześniejszych pojawia się informacja ze Karcher posiada plastikowa głowice pompy. Widzę ze w opisach obecnych modeli K5 jest info ze głowica jest aluminiowa. Czy w tym momencie oprócz ceny są jeszcze argumenty przemawiające za Lavorem?

Edit: ok widzę że Lavor ma również lepsze parametry

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach







Edit: ok widzę że Lavor ma również lepsze parametry

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


Heh, przed takim samym dylematem stałem w tamtym tygodniu. Wybór padł jednak na Nifliska E150. Długo się wahałem, do tego mało opini o Nifliska, jednak wpadło promo i zakup zrobiony. Myjka ma przyjść w czwartek. Piszę żebyś nie miał za łatwego wyboru. Dwie myjke pod uwagą to za mało

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś w stanie coś powiedzieć nt. Lavora Pro 7? Nie można za bardzo znaleźć informacji nt. tej myjki, jakby była wynalazkiem jednego czy dwóch sklepów.

Mam dylemat czy brać Vertigo 26, czy Pro 7, czy one w ogóle czymś się różnią? Po specyfikacji widać delikatną różnicę w mocy i ciśnieniu, ale może lepiej wziąć sprawdzone Vertigo 26 i dodatkowo brak bębna do nawijania węża okaże się zaletą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mój aktualny k5.55 Jubilee wyzionął ducha, nie chcę mi się go kolejny raz serwisować, po 9 latach tyrania czas na zmianę. Wybór padł na k7 z tych analogowych. Rozważam k7 compact i k7 1.168.502.0 classic, czy jak ona się nazywa. Tylko takie opcje wchodzą w grę, jestem w pełni świadomy wad i zalety karcherów z serii K 🙂

Czy możecie wskazać jakieś konkretne wady i zalety porównując obydwie myjki? Oczywiście prócz rozmiaru, który nie ma dla mnie znaczenia, nie będę jej nosił pod pachą.

Wydaje mi się, że compact ma innego węża i pistolet, wąż wygląda na bardziej giętki. Ten w Jubilee był trochę za sztywny. W compact wyjście na wąż jest w dziwnym miejscu na górze (myjka będzie na codzień w pionie, ale do mycia kostki może leżeć) i nie wiem, czy to będzie wygodne, ale znowu wejście na wodę ma z boku, więc fajnie.

Z góry dzięki za cenne wskazówki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. 

Panowie mam takie pytanie bo kminie,  czytam od kilku dni i juz mozna dostać kota co kupic a cieplo sie robi wiec fajnie byłoby zacząć pracować 

Potrzebuję myjki do mycia standardowo 2 auta i dodatkowo w domu mam 400m2 kostki (taras, wjazd) oraz raz w roku biała elewację do mycia.

Lavor vertigo 26 z obi + dokupie pianownice + patio cleaner.

Lavor maine1409 1799 + musiałbym dokupić patio cleaner.

 

Przyznam ze różnica w cenie dość spora i pytanie czy jest to różnica warta doplaty na moje użytkowanie. 

 

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc

Dzięki wielkie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rk24 a to ??

Lavor vertigo 26 z obi + dokupie pianownice + patio cleaner.

Numer oferty: 6834669661 , na aledrogo

Lavor maine1409 1799 + musiałbym dokupić patio cleaner

1; masz 1100 okolo

3 1950 okolo

2; 1400 z pianownicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.